Jump to content
Sign in to follow this  
NikiG

Огледало с електрическо прибиране Honda Jazz 2010

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От известно време имаме и Хонда Джаз 1,4/2010, кара я жена ми.

Колата има електрическо отваряне и затваряне на страничните огледала с бутон.

Тази сутрин дясното огледало се отвори, но май мотора продължава да работи, защото ясно се чува тракане. Същото е и като се затвори, продължава да трака.

Дайте съвет как да отстраня проблема или къде да отида.

Благодаря и поздрави.

Имам същия проблем, дано някой се включи. При сивик има подобен проблем(има информация в нета) но незнам дали при нас е същия електронен проблем в управлението на моторчето.

Така, проблема е "локализиран" - счупен/изронен "стопер". Затова мотора не "разбира" че трябва да спре и продължава да работи, от там е и тракането.

Като резервна част се продава целия комплект мотор или актюатор, заедно с механизма.

Решения:

1. Нов/втора употреба актюатор или цяло огледало.

2. Цялостно разглобяване и "залепване" на супения стопер. Няма гаранция ще ще стане, преди да се разглоби цялото.

3. Изключване на буксата на огледалото, намираща се зад кората на вратата. Може да се изолират само пинове 3 и 8, така ще работи регулирането на огледалото и нагряването.

Засега направих 3-ти вариянт, че заминавам на почивка и няма време за разглабяне.

Като се върна ще се занимавам.

Поздрави и успех.

• Upvote 1

И аз нямам време сега, пиши като го поправиш.

Привет на всички.

Проблема с огледалото е разрешен, дори признавам че стана много бързо и лесно.

Всъщност не е "счупен/изронен стопер", а е счупено зъбното колело, което предава въртенето от моторчето към оста на огледалото.

Колелото се пука между зъбците и на това място "червяка" приплъзва и мотора върти постоянно, защото електрониката не отчита че огледалото е вече отворено/прибрано. Както написах по-горе, колелцето не се продава отделно. Порових се малко в нета и открих че може да се ремонтира.

Ето как става:

1. Сваля се кората за да се откачи букаста на огледалото. Лесно е, държи се на 2 винта и щипки.

2. Сваля се цялото огледало от вратата, за по лесна работа.

3. Маха се стъклото като на всички Хонди - първо се издърпва отдолу и са сваля.

4. Маха се цялата стойка с механизма от корубата и основата - 3 винта отдолу, под капачката и 2 вътрешни винта.

5. Сваля се капачето на механизма за прибиране - на щипки е.

6. Откачва се платката от мотора. Развиват се 2 винта и капачето, на което е захванат мотора се маха. Под него е зъбния механизъм, като зъбното колело с оста излизат много лесно.

7. Залепих колелото с двукомпонентно лепило за пластмаси, след щателно обезмасляване и подсушаване. Внимавайте да не попадне лепило между зъбците, но ако стане се отстранява с остър нож.

8. Сглобявате всичко в обратен ред и готово - имате работещо, прибиращо се огледало.

Колко ще издържи - не знам, времето ще покаже.

Направих 2-3 снимки, но мисля че ремонта не би затруднил никой що-годе сръчен човек.

Поздрави и успех на всички.

IMG_20200814_112450.jpg

IMG_20200814_121146.jpg

Edited by NikiG

Полезно, дано и при мен да е това. Каква марка лепило използва, може и на ЛС

Edited by D-D