Jump to content
NikiG

Огледало с електрическо прибиране Honda Jazz 2010

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От известно време имаме и Хонда Джаз 1,4/2010, кара я жена ми.

Колата има електрическо отваряне и затваряне на страничните огледала с бутон.

Тази сутрин дясното огледало се отвори, но май мотора продължава да работи, защото ясно се чува тракане. Същото е и като се затвори, продължава да трака.

Дайте съвет как да отстраня проблема или къде да отида.

Благодаря и поздрави.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем, дано някой се включи. При сивик има подобен проблем(има информация в нета) но незнам дали при нас е същия електронен проблем в управлението на моторчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, проблема е "локализиран" - счупен/изронен "стопер". Затова мотора не "разбира" че трябва да спре и продължава да работи, от там е и тракането.

Като резервна част се продава целия комплект мотор или актюатор, заедно с механизма.

Решения:

1. Нов/втора употреба актюатор или цяло огледало.

2. Цялостно разглобяване и "залепване" на супения стопер. Няма гаранция ще ще стане, преди да се разглоби цялото.

3. Изключване на буксата на огледалото, намираща се зад кората на вратата. Може да се изолират само пинове 3 и 8, така ще работи регулирането на огледалото и нагряването.

Засега направих 3-ти вариянт, че заминавам на почивка и няма време за разглабяне.

Като се върна ще се занимавам.

Поздрави и успех.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам време сега, пиши като го поправиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.

Проблема с огледалото е разрешен, дори признавам че стана много бързо и лесно.

Всъщност не е "счупен/изронен стопер", а е счупено зъбното колело, което предава въртенето от моторчето към оста на огледалото.

Колелото се пука между зъбците и на това място "червяка" приплъзва и мотора върти постоянно, защото електрониката не отчита че огледалото е вече отворено/прибрано. Както написах по-горе, колелцето не се продава отделно. Порових се малко в нета и открих че може да се ремонтира.

Ето как става:

1. Сваля се кората за да се откачи букаста на огледалото. Лесно е, държи се на 2 винта и щипки.

2. Сваля се цялото огледало от вратата, за по лесна работа.

3. Маха се стъклото като на всички Хонди - първо се издърпва отдолу и са сваля.

4. Маха се цялата стойка с механизма от корубата и основата - 3 винта отдолу, под капачката и 2 вътрешни винта.

5. Сваля се капачето на механизма за прибиране - на щипки е.

6. Откачва се платката от мотора. Развиват се 2 винта и капачето, на което е захванат мотора се маха. Под него е зъбния механизъм, като зъбното колело с оста излизат много лесно.

7. Залепих колелото с двукомпонентно лепило за пластмаси, след щателно обезмасляване и подсушаване. Внимавайте да не попадне лепило между зъбците, но ако стане се отстранява с остър нож.

8. Сглобявате всичко в обратен ред и готово - имате работещо, прибиращо се огледало.

Колко ще издържи - не знам, времето ще покаже.

Направих 2-3 снимки, но мисля че ремонта не би затруднил никой що-годе сръчен човек.

Поздрави и успех на всички.

IMG_20200814_112450.jpg

IMG_20200814_121146.jpg

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезно, дано и при мен да е това. Каква марка лепило използва, може и на ЛС

Редактирано от D-D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...