Jump to content
metko

Климатроника спира да работи на Джаз 2009

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От скоро съм собственик на Джаз 2009, 1,4 / 100 к.с. , i-shift.

Имам следния проблем с климатроника, когато карам до 60 км/ч климатроника си работи без проблем, но над тази скорост незнайно защо компресора спира да работи не зависимо климатроника как е настроен (дали e на ауто или механично зададени опции с включен АС) и не зависимо от оборотите дали са 1500 или 2500 или на коя скорост съм (на трета или шеста).

Някой имал ли е такъв проблем или някакви съвети да ми дадете от какво може да е?

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича на ровена и объркана елинсталация. Закачи я на диагностика и виж дали компютъра правилно отчита оборотите и скоростта.

А може да е и нещо съвсем тъпо - като незакрепена пластмаса , която при висока скорост ти натиска и блокира перката, следва прегряване на кл.радиатор и изключ. на климатика

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми прилича на объркана ел инсталация. Иначе съм и правил диагностика и всичко си е наред. Събота имам среща с електричар, ще споделя неговата версия. Просто исках първо тук да споделя проблема за да съм подготвен...

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! След допълване на малко липсващ фреон и сменен датчик на налягането на климатика нищо не се промени. Климатроника над 60 км/ч. спира да работи. Като подам повечко газ се включва. Не зависимо дали съм на ауто мод или механично настроен климатик. При паркирано положение перките ту работят ту спират в интервал м/у 6-7 секунди. Така и не разбрахме каква е причината за това поведение на климатроника.

Вече започвам да си мисля, че климатроника на Джаз 2009 така си работи просто...

Може ли за вашите коментари и съвети?

Редактирано от metko
Печатна грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

При мен още от както имам колата се получава следното - климатика започва да работи, охлажда добре и след някакъв период от време (не мога да кажа колко примерно 40 мин - 1 час) започва да духа слабо все едно са се затворили клапите. Изключвам го и за 3 - 5 мин. се връща нормалният поток на въздух. Акого включа след това се повтаря същото - работи известно време нормално и после спира да духа.

 

Може ли някой да ми даде съвет какво да проверя.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...