Jump to content
Искрен

Обслужване на автомобила - течности

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, бих бил благодарен за кратко обяснение като за непрофесионалисти, относно смяна на работните течности. Наскоро от форума разбрах, че има и течност за диференциала, която се сменя отдоло под колата. Това съгласете се, няма как да се знае от човек, който не се е интересувал допълнително. Не съм сигурен и, че в сервиза който ходя са в час с всички детайли по колата. (В Търново няма специализиран сервиз на хонда). Ако може някой да даде кратко обяснение със съответните интервали за смяна и някои конкретни марки масла, които ЛЕСНО СЕ НАМИРАТ НА БЪЛГАРСИЯ ПАЗАР. Също така би било от полза някои характерни признаци на работните течности,които ако забележим трябва Незабавно да бъдат подменени ! Благодаря предварително, искам да направя уточнението, че темата на въпроса ми е различна от това да се спори за търговски марки. Искам само примери с прилично качество. Прилагам някаква картинка от мануела. 

Screenshot_20200728-095419_Drive.jpg

Редактирано от Искрен
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Едно ръководството с подробна  информация за обслужване  и как става то

https://omanual.ru/Honda/CR-V/3/

За скоростната кутия ръчка,автомат,задния  диференциал  се препоръчва да се сменят с такива  с марката Хонда.

Малко по късно ще се постарая и с по подробна информация, ако на някой, колега пожелае може да извади такава от ръководството  пастнато, за да не се лута всеки.

Ето една снимка с течност която е дот 4 при съединителя и спирачките за смяна.

IMG-5a0a4b8b07c4e2b7fe1aa2c1572f9e97-V.thumb.jpg.95b4f9add189557f991e3eb3b0b45f72.jpg

Процедурата при спирачките  е измиване на съда чрез сваляне с обезмаслите,и после източване на спирачната течност през всеки спирачен апарат.Така се промива сестемата,помпа се педала на спирачката ,има и машинна процедура такава.

При съединителя е същото  казанчето  е с стрелката,източването е през пробката на долната помпа,чрез помпане на педала на съединителя. 

Течност която аз използвам. 

144412441_Screenshot_20200727-152723_SamsungInternet.thumb.jpg.997a43a1a289fe93fdb6682a898751a9.jpg

Интервалите са в ръководството.  Има ги процедурите с картинки.

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала браво за изватките! Аз днес уж си поръчах масло за дифа и кутията! Макар пе падна борба с убеждаването в магазините пе точно това масло ми трябва! Както и да е!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

Можеш да ги върнеш ако са дали нещо заместител ,този който плаща той поръчва музиката напомни им го на магазинерчетата.

Питай ги каква гаранция ще ти дадат с тези заместители ако стане нещо на кутията и диференциала,много бързо се отказват  да пробутат стоката си.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О не карах ги да ми показват всичко просто твърдяха че за кутията излизат няколко модела а за дифа не трябвало дъбъл пъмп!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодарности за труда и отделеното време за обяснения, от голяма полза са. Закупуването на горе споменатите масла от онлайн магазина на бултрако ли се прави ? 

Редактирано от Искрен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и от там, а ако ти се занимава можеш и от Англия да си поръчаш (coxmotors).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Искрен може и от там по принцип  може  и от тук https://honda-solaray.bg/category/107/masla-honda.html.

Фена има наличност на ОЕМ масла,и хубави филтри.

 

Важното при всички е да се следи датата на наливане  в тубата, за да не са с голям складов престой.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера от този саит си поръчах масло за автомата! Ще видим кога и какво ще дойде!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

Колега @Julian Voinov това е въпрос на предварително разговор  щом ще ползваш куриер.Питаш продавача  ако може да изпрати снимка и потвърди ,ако не иска има и други.

Защото като ги получиш става една разправия.

Българина не е свикнал да гледа дата на наливане на маслата в тубата, и там става супер  промоцията на някой сайтове.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Синтетичните масла са доста по-стабилни и спокойно си запазват качествата повече от 5г. 

Обикновено се съхраняват в складове, в които температурите са доста оптимални, така че не мисля, че трябва да ни притеснява толкова датата на производство, единственото, което трябва да се гледа е дали има фолио и да се стиска стабилно бутилката преди първото отваряне, за да се провери дали издиша, защото тогава вече е проблем. 

Редактирано от Rakeem
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих налял масло на 4 или 5 години в двигателя,и на Хондата не съм наливал.

Обичам на виждам такива дати.

463010245_viber__2020-07-27_13-54-39.thumb.jpg.03d44d783b8d6081862bb4e7a679f418.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На практика е изключително трудно да налееш такова масло, особено ако ползваш качествени масла на оборотни производители и дистрибутори. 

Аз до сега масло по-старо от 2г. не съм виждал, за това казвам да не гледаме датата, а други по важни неща, като това дали е добре херметизирана тубата, защото това масло дето си го показал ако издиша, вярвай ми ще е по-деградирало от по-старо масло в качествено запечатана туба. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да спрете да обсъждате масла, моля?

Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се извинявам ако въпроса ми е глупав но все се говори за задния диф, но цр в то има и преден! Та предния общ с кутията ли е или отделно?

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предният диф е заедно със ск.кутия.

Така наречената "раздатка" (transfer box, или transfer case)също е заедно с тях.

Споменавам го, за да не се опита някой да ти продаде масло за раздатка.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така предположих. Все пак благодаря!

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...