Jump to content
dindin

За цитирането и обръщането към други колеги

Recommended Posts

Сега е моментът някой да ме цитира и да напише "Много точно казано". :D :D :D

  • Хаха 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай какво си пожелаваш... :D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, dindin написа:

Сега е моментът някой да ме цитира и да напише "Много точно казано". :D :D :D

Много точно написано. 

Сори но не се сдържах :D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 9 часа, dindin написа:

Знам, че доста от вас са наясно с тези дреболии

А аз знам, че нищо не знам!

Това с маймунката го научих точно сега.

@dindin

 

edit:

Явно все още не съм наУчен. :D

Я обяснИ пак, моля.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като започнеш да пишеш името след маймунката и ще ти излязат предложения под текста ти. Продължи да пишеш потребителското име докато не се появи този, който търсиш. После просто цъкни на него и си готов.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е не, БаСи цирка! Загадка! Сега стана. 

Предишният опит направих точно, както казваш ( @Pavel_Pavlov ) , но не ми се получи. Не ми излезе падащото меню с имена.

 

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 17 часа, dindin написа:

Сега е моментът някой да ме цитира и да напише "Много точно казано". :D :D :D

Е аз ще те цитирам,  ама малко в опозиция .:D

Това с правилата още от време оно (разбирай още от времето на Ал Капоне и Омбре) е пълна  простотия, която я няма вече в никой друг  форум.

Веднага давам пример:  Някой е писал преди мен, искам да му отговоря или да ползвам контекст от мнението му, обаче според правилата не може, за това си пиша след него, обаче видиш ли страницата в този момент свършила и хоп, моето мнение на нова страница виси като пришка на гъз, :lol:  че някой даже ако не се сети да се върне страница назад, може да ми зададе въпроса "ко каза, ко" .:D

Редактирано от mar_tod
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Айде да съм опозиция на опозицията, и леко адвокат на администрацията. :D

 

Ако не искаш да се случва това:

преди 18 минути, mar_tod написа:

да ми зададе въпроса "ко каза, ко" .:D

просто правиш това (предложение на обвиняемия):

Преди 21 часа, dindin написа:

маркирайте тази част от мнението на колегата, която искате да оспорите, да потвърдите и прочее и изберете "цитирай избраното".

 

Става достатъчно ясно, към какво, и към кого е насочен поста ти, без дълги цитати. ;)

Всъщност, ти точно това си направил. Започваш поста си с извадка от предишен пост. Верно, не е от последния, ама ... и това, което направих аз не е в разрез с правилата. Не цитирах целия пост преди моя, а само това, на което исках да обърна внимание.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
29 minutes ago, mar_tod said:

Е аз ще те цитирам,  ама малко в опозиция .:D

Това с правилата още от време оно (разбирай още от времето на Ал Капоне и Омбре) е пълна  простотия, която я няма вече в никой друг  форум.

Веднага давам пример:  Някой е писал преди мен, искам да му отговоря или да ползвам контекст от мнението му, обаче според правилата не може, за това си пиша след него, обаче видиш ли страницата в този момент свършила и хоп, моето мнение на нова страница виси като пришка на гъз, :lol:  че някой даже ако не се сети да се върне страница назад, може да ми зададе въпроса "ко каза, ко" .:D

Ако искаш към конкретна част от поста да се обърнеш, просто цитираш само нея. Няма проблем дори да е от предния пост, стига да не е цитиран целия. Ако пък искаш да е ясно към кого се обръщаш, можеш да ползваш @ или празен цитат както dindin предложи в първия пост. Аз не виждам проблем така.

 

Пс: а и в други големи форуми, в които съм членувал, го има това правило. Не е униканно за тук :)

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А ако искаш да драснеш някоя глупост, леко встрани от темата

Off Topic

@Pavel_Pavlov , 1:0 за мен!

Много бавно пишеш!

Изпреварих те с десети от секундата! :D

edit:

Между другото, малко се озорих с изписването на @Pavel_Pavlov .

Ама това, защото съм бос (бос като "тръгнал кос, гол и бос", а не като Boss :D).

Слагам маймунката, започвам да пиша Pavel и ... нищо, няма го в списъка. Като сложа "_" предиктив редакторът ми изписва Label. Ама го схванах след няколко опита.

 

Редактирано от Krasi-mir
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.07.2020 г. at 10:19, Pavel_Pavlov написа:

Пс: а и в други големи форуми, в които съм членувал, го има това правило. Не е униканно за тук

Да си членувал, колко да си членувал ? :D

Аз членувам от много години в почти всички и ти казвам, че има форуми дето се ползва цитат не само на предишния пост, ами и цитат на цитата, на цитата, :lol: т.е. няколко поредно цитирали се юзъра, тук голям проблем се оказва това цитиране .:D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е с пренебрегването на правилата и че много хора не ги поглеждат. Аз като се регистрирам във форум поне поглеждам дали има правила различни от това, което очаквам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има и форуми, в които автоматично не се допуска цитат в цитата. Вижда се това, което цитираш ти, а това, което е цитирал той се изтрива автоматично. Дори цитирания пост да е само един, снимките в него също се изтриват автоматично.

За мен лично е неприятно да прелиствам страници с цитат в цитата в цитата, особено ако има и снимки.

 

п.п. НЕ чета правилата във всеки нов форум, в който се регистрирам. Просто преди да започна да пиша вече съм изчел достатъчно теми и постове за да схвана духът на форума, без да съм чел правилата му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 7 часа, mar_tod написа:

има форуми дето се ползва цитат не само на предишния пост, ами и цитат на цитата, на цитата,

 

Марине - това, че се ползва не означава, че е правилно. 

Нали знаеш "яжте л*йна, не може милиони мухи да грешат". :D

 

Има други платформи в интернет (не форуми) където мненията са структурирани така, ама и платформата е съобразена с това. :)

Редактирано от dindin
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.07.2020 г. at 10:00, Krasi-mir написа:

А има и форуми, в които автоматично не се допуска цитат в цитата. Вижда се това, което цитираш ти, а това, което е цитирал той се изтрива автоматично.

Той този форум само си мислиш, че го има .:lol:

Там пишем вече само аз, ти и още 2-3 човека, само се води форум .:D

На 21.07.2020 г. at 15:39, dindin написа:

Марине - това, че се ползва не означава, че е правилно.

Дидо, аз не съм казвал, че е правилно, просто там модераторите не  обръщат чак толкова внимание, а тук се оказва егати и проблема ако цитираш някой преди теб . По рано чак и наказания слагаха .:lol:

Всички сме  хора и може понякога да сгрешим, къде от бързане, къде от невнимание, нали в крайна сметка сте за това модераторите, да поправите грешката .😛

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...