Jump to content
emonai

клавиатура за управление ел стъкла-главна

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, днес при опит да сваля предно-ляво стъкло, клавиша стана някак си много хлабав , стъклото слезе до края и до там. Мисля, че нещо се е строшило от самия бутон. Та питам: как се вади или как се стига до бутоните? Дали излиза на горе или трябва да разглобя кората на вратата? Ако някой се е занимавал с това моля да сподели. Искам да огледам /POWER WINDOW MASTERSWllCH/ модула дали ще мога да го възтановя или поне само да вдигна стъклото, пък ще търся за смяна. Или в краен случай, примерно от задна лява да ползвам бутона или някакъв друг три-позиционен бутон.IMG_20200717_192836.thumb.jpg.4fa3d4e6dedc1fd92f8931e3bc753403.jpg

Редактирано от emonai
грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се кората, няма как...след това може да свалиш този модул. От другите врати не става. Различни са буксите. Най-вероятно се е счупил самия бутон в долната част...Опитай да го размърдаш в някакво положение поне да вдигнеш стъклото. След като свалиш модула на него има един код - по него търси същия. От кола с десен волан НЕ става. Вече ако от два можеш да направиш един...трябва да се огледа и разглоби самия модул.
Ето линк как се сваля кората:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, няма начин ще хващам винтоверта. Без '' жокер" нямаше да се справя. Като работя нещо по "скъпата" и ми треперят ръцете, особено по интериора. Виж да беше чужда друго е 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до управлението на стъклата. Както предполагах, на ключето е строшено пласмасовото лагеруване. На първо четене не намирам такъв блок. Залепих го, на вид е добре, но колко време ще функционира? Мина ми идея да дублирам ключето за шофьорското стъкло, както са дублирани всички други и да го монтирам долу в джоба на кората. Да ама не! На другите ключета изводите излизат на куплунга, а на това влизат в "модул управление" поне по схемата, явно става въпрос за чип на платката на този блок и да се дублира ключа ще трябва да се разлоби тоя блок, което нещо не ми се захваща, че колата е блокирана в гаража. Поне вдигнах стъклото. Мисля да питам в Бултрако, ако имат в наличност и не стува колкото почивка на морето, ще взема, а ако няма ще разглобя кутията, макар че се притеснявам за другите ключета и най-вече от това за блокиране на стъклата, че то конструктивно е различно и при разглобяване да не се разхвърчат пружинки и лостчета. Ако някой е отварял "power uindow master switch" да сподели има ли рискове!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

След, като поръчах от немския Амазон станах доста по смел. Колегата frizzante е прав еднакви номера на модулите с различни куплунзи. Поръчах, пък ще видим какво ще дойде. А до тогава с външен бутон, в джоба на кората

IMG_20200718_163207.jpgIMG_20200719_114220.thumb.jpg.1195d02b8a8394e3b58bd5d4b6d01cd5.jpg

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А видя ли какво точно е счупено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е видях: на основата на ключето едната страна дето лагерува бутона. Залепих го, но става само за снимка, за ползване хе е сигурно. Както казах поръчах, но ще дойде към средата на август, но до тогава дублирах ключа и така.

IMG_20200718_181414.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можа ли да се намери втора ръка?

Гледам един английски сайт за оригинални части и в повечето случаи цените отговарят на бултрако. 

Излиза ми цена от 300 евро - точно една почивка, както казваш :( 

Ама провери да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По номера на моята "35750-SWA-G011-M2" само в два английски сайта и то единия е за втора употреба, а 35750-SWA-K1,която визуално е същата и по куплунг и по разположение на бутони има на всякаде, даже китайците я предлагат за 15тина долара. Не знам, къде е разковничето. А japancars.ru, от три дена не ми се отваря да проверя по vin, какъв номер дават. Както писах вече, поръчах един модул, който визуално и по куплунг е като моя пък ще видиме. Ако не става ще си отварям с бутона, който дублирах и така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си я прочел погледни тази тема:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На скоро и аз се сблъсках с подобен проблем. Явно тези копчета са доста кекави.

При мен проблема бе в пасажерско ел.стъкло , не искаше да се сваля от главното копче и от копчето на самата врата.

В началото това ме обърка и поръчах стъклоповдигач , в последствие разбрах че проблема е в двете копчета . Релето в копчето явно бе залепнало и не обръщаше поляритета.

У нас моргите продават мастер копче от лява дирекция за 100тина лева . Единичните вървят за около 40лв. 

Аз реших да си поръчам 4 копчета за всички врати от алиекспрес за 60 лв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли линк към конкретния модел който е поръчан и работи на ЦРВ 3? Аз съм си разменял съобщения с разни продавачи от Али и никой от тях не се нае да гарантира, че става. Дават като съвместимост една поредица от номера на Хонда (сред които и моя), но като почна да ги сравнявам тея номера...ами то излизат съвсем различни модули които със сигурност не се взаимозаменят а тея ги дават, че са еднакви...Как да им вярваш? Аз се интересувам, защото и при мен едното "уше" е счупено и рано или късно тоя бутон ще се предаде. Имам единичен бутон от задна врата. Мисля си дали ако не ги разглобя (ако не се начупят както е писано горе) няма да мога да имплантирам само горната част на бутона, (това което пипа пръста реално) от бутона за задна врата на централния модул в който имам бутон със счупено уше? Някой дали е правил дисекция?

 

Примерно този:

 

#Aliexpress BGN 18.71 20%OFF | Fit for Honda CR-V 2007-2011 NEW Power Window Switch Electric Control Switch 35750-SWA-K01 35750SWAK01

https://a.aliexpress.com/_d6fZDof

 

Първото което виждам е липса на "AUTO" на пасажера...друго кой знае какво е...

 

А това е моя модул:

 

2084ba0f1db6a0ea4002081405373732.jpgf742c62896f3cc3959d279ab03f4baca.jpgf46819e39f2e9512e5209d21186d732b.jpg

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Временното ми решение, май ще остане за постоянно. Добре стана с дублиращ бутон, функцията "auto" не я свързах, въпреки, че бях изкарал кабел и за нея, но бутона не е пет-позиционен, а на оригиналния трудно хващах границата между М/А и стъклото джиууу до долу. Бутона ми изглежда солиден, пък и струва 3.60 лева. Като дойде новия, ако става ще го прибера с надпис ЗИП ИЛИ МНЗ ,,😉

IMG_20200720_203510.jpg

IMG_20200720_212131.jpg

Редактирано от emonai
Грешка
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа, че доиде клавиатурата от Грмания. Това си е направо същата от алиекспрес, която е 10-12 долара. На пасажерският бутон не пише AUTO, защото е само с три позиций, но това е малкият проблем. Това, което ме притеснява е вида на пластмасата- изглежда като сътворен от найлонови торбички и не бих свалял кората на вратата за да монтирам това изделие. Ако се наложи сваляне по друг повод, тогава ще го монтирам, но като цяло съм скиптичен. Иначе куплунга е същият, като на оргинала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си получил и от Амазон и от Алиекспрес, така ли?

И са еднакв ментета?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, само от Амазон получих, но в друга тема се обсъждаше това от алито и изглежда същото, като това дето получих аз за 50лв, а при китаеца 12 долара, не си спомням дали беше free. И щеше да е прекалено хубаво ако за 20 лева получаваме същото като в Бултрако за 400. Та ако е наложително да го смените и сте с ограничен бюжет, по добре от китаеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест на прима виста няма ауто на пасажера и изглежда зле. Не е сигурно и дали работи. Може ли реална снимка да сложиш да го видим?

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, emonai написа:

Бултрако за 400.

 

Дадоха ли ти цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е от постове по форума, мисля, че бяха обявили 408лв. Ще снимам изделието, но то за снимка е  нагласено. Като го пипнеш и други чувства те обземат. Бутона за шофьорското стъкло между  А/М такова щракане се чува, като че трошиш орех.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих си 4-те бутона от китаеца . На външен вид като моите с разликата ,че бутона за десен преден прозорец не е АУТО.

Естествено са различни 😞 от моите .

Моите са с номера :

35750-SWA-G010-M2 /ляв мастер/

35760-SWA-G010-M2 /десен пасажеркси/

Пристигнаха бутони с номера :

35750-SWA-J01

35760-SWA-J01

K01 са същите , обявата е една без избор на други бутони.

Единичното копче е с друга букса / 5 пинова /. Моето е 14 пина. Естествено китаеца не беше снимал или писал за това.

Главното копче е със същата букса като моето , въпреки това и то не работи . Явно е за друга инсталация . След голямо ровене в нета стигнах до извода, че копчетата които съм си поръчал са за американската/канадска версия на Хонда ЦРВ 3.  

Някой ако търси за американка копчета за всички врати се продават.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази, която аз получих, няма никакви надписи и номера. Ако някой е със свалена кора и иска да пробва мога да я предоставя. За да знаеме какво пращат от Германия. За канадска, за английска или за КИТАЙСКА honda! Сега, като разгледах неугледната опаковка, под един етикет с баркод има друг, на който пише:35750-SWA-F01

IMG_20200821_195745.jpg

IMG_20200821_195802.jpg

Редактирано от emonai
добавяне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

IMG_20210715_124530.thumb.jpg.8a576e7926d923743abd68dd23bfe85d.jpgЗдравейте, темата е от миналата година, но сега има развитие: До сега си действам с допълнителният бутон, който изкарах, и всичко е ок. Но свалих пак кората на вратата по друг повод и взех да пробвам бутонният модул, който ми дойде от Германия след като вече бях приключил. Та днес го включих и ...нищо не действа. Отворих го и няма как да става вижте сами

IMG_20210715_124537.jpg

Редактирано от emonai
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В стария си има бая части и процесор, а в новия само две чипчета- операционни усилватели. Извода е, че за бутоните за стъклата става само със същият номер, въпреки, че буквата съвпада

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...