Jump to content
kokobrise

Темпомата изключва

Recommended Posts

Колеги, отскоро темпомата ми прави пробллем и се изключва на случаен принцип. Понякога след 1 километър, понякога след 5 или повече. Не мога да хвана алгоритъма кога точно и при какви условия изключва, но преди не е правила такъв проблем. Акорда е бензин. Имате ли предположения какво може да бъде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно лош контакт на ключетата на педалите на спирачките или съединителя...или регулировката им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също изключва, но аз си знам защо - датчика на съединителя не прави конткакт. След наместване с крака и 2-3 псувни тръгва.

 

Гледах, че струват 60лв и съм се примирил. Може да го пръсна с WD-40 да видя какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, prissnr написа:

При мен също изключва, но аз си знам защо - датчика на съединителя не прави конткакт. След наместване с крака и 2-3 псувни тръгва.

 

Гледах, че струват 60лв и съм се примирил. Може да го пръсна с WD-40 да видя какво ще стане.

Аз това предположих по-горе, само че ти го наричаш датчик, а аз ключе.

Въпрос на терминология, датчик обикновено е нещо, което си изменя стойността на съпротивление, напрежение, ток според температура, налягане..., в случая е само ключе отворено/затворено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде точно се намира този датчик/ключе? Мога ли с подръчни средства да го извадя и сменя? Впрочем днес ще сменям съдинител, но това едва ли има нещо общо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, kokobrise написа:

А къде точно се намира този датчик/ключе? Мога ли с подръчни средства да го извадя и сменя? Впрочем днес ще сменям съдинител, но това едва ли има нещо общо.

Не съм ги виждал, но знам, че са някъде високо под таблото и педалите ги натискат в свободно състояние...Не знам и дали могат да се разглобят/почистят, но без сваляне, едва ли само с напръскване отвън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ключе, датчик, някакво подобно на тези, които следят за отворена врата.

Не е високо. Точно на лоста на педала е, стои като стопер и се стига лесно.  Откача се от буксата и се сваля с ключ 17. Аз моето го свалях, но освен да го гледам умно друго не можах да му направя.

 

Снимката не е моя, но е подобно.

image.png

 

Едит: ако намериш от някъде такива ключета, може ли да драснеш да взема и аз 1

Редактирано от prissnr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...