Jump to content
Ivan_Ch

Изчезнаха ми стоп светлините.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги. Тази вечер при вкарване на колата в гаража забелязах, че при натискане на спирачката ми свети само третия стоп. Идея нямам, кога и какво се е случило, но не вярвам да са изгорели и двете крушки. Едната стоп светлина е сменяна преди 2 години, с нажежаема жичка са крушките ако има значение. Утре ще проверявам бушоните и крушките за секи случай, въпреки че щом третия стоп свети най-вероятно няма да е от бушон. Имате ли идея, от коя страна минава линията с кабелите за стоп светлините за да тръгна да търся от някъде? Евентуален проблем със стоп машинката също си мисля, че отпада, но ще проверя и нея. Някакви други насоки?

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Почни си от проверка на крушките. Често се случва да изгарят една след друга. Габаритите работят ли, не спомена, ако да, почти сигурно крушки, две жички са на една крушка, случва се да изгаря и само едната.

При проблем със стоп машинката правилно предполагаш, няма да свети третия стоп, също така ще светнат VSA и тн. 

Бушон отпада също, щото свети централния. 

Редактирано от sashua
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, забравих да спомена, на габарит работят и двете крушки. Колкото до стоп машинката, свалял съм я да я почистя, а и пробвах с на приятел машинката заради проблем с автопилотa, но VSA не ми е святкал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен дори има записана грешка, касаеща нея, светваха VSA/ABS след многократно натискане, в рамките на секунди, последвано от невключване на стоп светлини. След повторно палене всичко изчезваше. Оправи се с почистване и проработи както си му е реда. 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи може би моята нещо не е наред. Ще я мисля по-нататък. Сега приоритет ми са стоповете. Не ми се иска някой да ми паркира  в багажника заради несветещи крушки. Махни, ами аз ще съм виновен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом габарита свети, значи са се прецакали крушките. И на мен ми писна да сменям крушки, затова сложих ледове от али-то.

 

Off Topic

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, sashua написа:

Почни си от проверка на крушките.

Колега, оказа се прав. Понякога най-простото обяснение се оказва вярното. И двете крушки с изгоряла 21W жичка. Помислих си, екстра отивам и си взимам 2 от първата бензиностанция. Еми НЕ. На 3 бензиностанции нямат. Утре ще търся по магазините за авточасти. Благодаря за подкрепата.

 

Преди 12 часа, Knoxville написа:

И на мен ми писна да сменям крушки, затова сложих ледове от али-то.

 

  Покажи скритото съдържание

 

Колега, прати линк, какви си поръчал, ако си доволен от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същият проблем съм имал. И двете крушки бяха изгорели една след друга. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя стар Сивик и трите стоп светлини бяха изгоряли. Разбрах го на прегледа. Скоро пак и трите бяха дали фира. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...