Jump to content
ShEfA

Климатикът спря да работи

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Пиша темата, вероятно с надеждата, че изпускам нещо тривиално и не е заминал компресора. 

 

Вчера, при пътуване извън страната карах по магистралата с около 120 и пуснат климатик, защото беше 30 градуса. Спрях за почивка и не съм гасил колата, но изведнъж спря да духа студено. 

 

Погледнах и също чух, че компресорът не се включва. Вентилаторите въртят, но не и компресора. Проверих релетата и бушоните, а в едно градче ми замериха налягането, и макар да не бяха супер специалисти - дадоха същата диагноза, която си бях дал и аз - компресор, защото има фреон, но не върти компресора. 

 

Проверих и един бушон вътре в купето, който беше маркиран със снежинка - здрав е. 

 

Има ли някой идея каква друга проверка да направя и може би - кой майстор препоръчвате да видя, когато се върна в режим "сауна"? 

 

Благодаря предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобината на климатика има защита, която най- вероятно е изгоряла. Но трябва да се провери от човек който разбира и може да я запои. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпред при двигателя  има релета и бушони,провери тях.На мен ми беше развалено едно от тях когато го смених климатроника тръгна.Не е скъпо от рода на 10 лева.Или някой познат с Хонда замени релетата и виж дали ще тръгне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, абсолютно същото ме сполетя и мен днес, но по принцип малко ми изпуска и може просто да е паднало под критичното ниво. Утре ще ходя да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не мога да си редактирам горното мнение. При мен беше релето изгоряло + малко допълване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Оказа се изгоряла термо-защита. 

Майсторът не е намерил заместител, затова я шунтира. 

Докато беше отворен компресора смени лагера и гумичките. 

 

Някой знае ли дали тази термо защита е вътре в компресора, тоест трябва да се сваля, или има достъп и отвън?

 

Японецът я е сложил с причина там, знаете ли каква и какво да очаквам сега, когато я няма? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...