Jump to content
Петър Киров

Проблем с обороти

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте. Машината е CR-V 2.2 I-ctdi и има следния проблем. Като карам и пусна газта (обикновено като спирам на кръстовище) някой път оборотите падат и след малко се връщат към нормалните. Не се случва всеки път и не съм забелязал да е само на студена или само на топла кола....Прилагам кратко клипче за да се види за какво иде реч. Пускам газта и стрелката пада доста под 1000 оборота и след миг се качва някъде на 900.....Случвало се е да падне и на по долна стрелка или да се задържи по дълго време на по ниски обороти.

 

 

Редактирано от Петър Киров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го има и при мен Црв 2 и при на баща ми Фрв и двете са 2,2 дизел. Като натиснеш съединителя ако си в движение или спреш оборотите се нормализират. Според мен е свързано с някой датчик на падалите на съединителя и спирачката. Твърде вероятно е и да има нещо общо с круиз контрола. Коментирали сме го доста тук във форума, но за сега няма решение на проблема. А и не е болка за умиране, карай си и си свиркай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, като спра или натисна съединителя и след малко се оправят. Не го прави всеки път....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Ако някой е открил описания в темата проблем, нека да сподели. При мен все още проблема съществува, точно както го е описал колегата Петър Киров.

Редактирано от bokocska
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото следя темите във форума, никой не е успял да локализира точно проблема. И при мен го има понякога, но след като прочетох темите тук, не му обръщам внимание. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук в Силистра няма никой със специалиализиран софтуер на Honda...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, малко лаишки въпрос....Може ли този проблем с оборотите да води до бързо разпъване на веригата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...