Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Предистория:
От около 5 - 6 месеца имам проблем с отварянето на багажника от копчето над номера, но до сега не бях стигнал до него понеже има алтернативи. Със затоплянето на времето обаче започна да ми става досадно и реших да видя от какво може да е.

 

Проблема:
Колата е Хонда Акорд 7 2.4, преди фейса и не е комби вариянта. Проблема се крие в това, че багажника не иска да се отваря от копчето, което е над номера, на самия багажник. От всякъде другаде - копчето в купето и копчето на дистанционното, обаче се отваря.

Какво видях до момента:
Моля простете, ако напиша нещо не на място и объркам, но не съм майстор, ако бях едва ли щях да пиша тук, но пък не ми е досадно занимание.
Разглобих кората и видях, че самото копче си работи - това установих като проверих дали затваря веригата с мултицет и при натиск на бутона, същият започва да пищи.
Копчето от купето видях, че работи със жило, което си работи, но то си е съвсем отделно.
Копчето на дистанционното обаче подава импулс на електрическо моторче и то повдига жилото, което също работи, мисля за щастие. Всеки път си сработва когато натисна бутона на ключа. Идеята на копчето над номера мисля е да затвори веригата и пак да подаде подобен импулс на това моторче и то да отвори, това обаче не се случва. Взех да махам изолирбанда по кабелите и да видя къде отиват и къде прави връзка, но ми се иска, ако някой друг знае и го е правил да сподели, за да избегна размотаване, къде се случва тази връзка на кабелите за да започна да меря къде е загубило контакт и евентуално да запоя.

 

Прикачвам и две снимки, ето и описанието към тях:

Червената линия проследява кабелите идващи от копчето и долу горе до там съм ги освободил, но не съм видял да правят връзка със сините. Те пък показват кабелите идващи от ел моторчето, което дърпа жилото.
 

 

2.jpg

1.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно малко бяло ключе в горната част на багажника, там при карантиите. Най вероятно си го изключил без да си разбрал  

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, prissnr написа:

Има едно малко бяло ключе в горната част на багажника, там при карантиите. Най вероятно си го изключил без да си разбрал  

 

Финал на историята:
Обвинявам колегата, че не ми е казал по-рано :D ...А Аз да разглобя половина багажник, номера, лайсната, кори и т.н.
Колега, приеми тази виртуална бира 🍺 и да... всеки може да ми се посмее. Пътувам често извън града и явно като съм товарил съм го закачил, но не знаех че въобще има такова копче.
Благодаря.

Може да я затваряте, ако я изтриете също няма да се сърдя. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност и желание, качи една снимка. Ще бъде полезно на други :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, добре е да има снимка, да се види къде е... До сега не съм го виждал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поглеждате под 3-я стоп в багажника и ще го видите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, jijane написа:

Поглеждате под 3-я стоп в багажника и ще го видите.

Тя колата е в Англия, та не мога да видя, но доста съм заничал  заради влагата в багажника и не съм го забелязал, а може и да нямам, за това питам. 

Все пак в подобен случай една снимка говори повече от много обяснения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не всички седани го имат това нещо. 

Мен много ме дразни, че багажника на седмицата ми може да се отваря отвън с копчето, а на шестицата ме кефеше, защото не може. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разполагам само с тази, това е на задната кора под тонколоните, с точност под 3тия стоп.

IMG_20200629_195345.jpg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Knoxville написа:

За съжаление не всички седани го имат това нещо. 

Мен много ме дразни, че багажника на седмицата ми може да се отваря отвън с копчето, а на шестицата ме кефеше, защото не може. 

Сваляш копчето, или само разглобяваш около него. Режеш едната жица, изолираш и затваряш.

Отваряш си една бира и се радваш на неотварящ се багажник от копчето на капака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, ivann_rs написа:

Сега разполагам само с тази, това е на задната кора под тонколоните, с точност под 3тия стоп.

IMG_20200629_195345.jpg

Ясно. Нямам такова нещо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, jijane написа:

Сваляш копчето, или само разглобяваш около него. Режеш едната жица, изолираш и затваряш.

Отваряш си една бира и се радваш на неотварящ се багажник от копчето на капака.

По този начин няма ли да загубя и отварянето от дистанционното? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не мисля, че ще го загубиш, защото това копче прави същото. Ако искаш да е оригиналдЪ, намираш си копчето с планката и кабела от някоя морга(едва ли ще му искат повече от 5-6 лева, щото сигурно ти ще си първият потърсил такава част) и си го правиш заводско. 

Знам при коя ситуация ще го загубиш отварянето от ключа, но тя не е на дневен ред при теб.

Все си мислех, че всички седани го имат това копче.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, jijane написа:

Не мисля, че ще го загубиш, защото това копче прави същото. Ако искаш да е оригиналдЪ, намираш си копчето с планката и кабела от някоя морга(едва ли ще му искат повече от 5-6 лева, щото сигурно ти ще си първият потърсил такава част) и си го правиш заводско. 

Знам при коя ситуация ще го загубиш отварянето от ключа, но тя не е на дневен ред при теб.

Все си мислех, че всички седани го имат това копче.

Колега , в коя ситуация се губи отварянето от ключа ?! На колега изведнъж спря да отваря от ключа ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губи се, ако по някаква причина изчезне сигнала за отключена/заключена шофьорска врата. Било от проблем с контактите в самата машинка на вратата, или кабелите към нея. Това от своя страна води и до друг проблем. Проблема със самозаключване на колата при оставен ключ в патрона на волана. Иначе казано, гасиш колата, слизаш без да вадиш ключа, затваряш вратата и колата се самозаключва с ключа вътре. Много неприятен проблем и може да те свари неподготвен, ако нямаш втори ключ, или си на 100-200 км от вас. За другите машинка на вратите не помня дали се получава този ефект. И другия ефект, е че спира да ти работи отварянето на багажника от копчето на ключа, за седаните се отнася това.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема ме накара да се замисля нещо.

 

Има ли начин да се достигне багажника отвътре от купето? Например ако механизнима се скапе и нито с лоста, нито с ключа се отваря. На другите марки, които съм виждал, облегалките на задните седалки се освобождават от купето, но при нас японеца е решил да сложи 2 каиша в багажника. Интересно как е при американските модели където има изискване за безопасност да може да се излиза през багажника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, prissnr написа:

Тази тема ме накара да се замисля нещо.

 

Има ли начин да се достигне багажника отвътре от купето? Например ако механизнима се скапе и нито с лоста, нито с ключа се отваря. На другите марки, които съм виждал, облегалките на задните седалки се освобождават от купето, но при нас японеца е решил да сложи 2 каиша в багажника. Интересно как е при американските модели където има изискване за безопасност да може да се излиза през багажника.

Да при мен има начин, мисля едната седалка падаше, но имам газова и единственият вариант е да пусна котката да да прави ремонт вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, prissnr написа:

Тази тема ме накара да се замисля нещо.

 

Има ли начин да се достигне багажника отвътре от купето? Например ако механизнима се скапе и нито с лоста, нито с ключа се отваря. На другите марки, които съм виждал, облегалките на задните седалки се освобождават от купето, но при нас японеца е решил да сложи 2 каиша в багажника. Интересно как е при американските модели където има изискване за безопасност да може да се излиза през багажника.

 

Май само с флекса.

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А случайно да има такова копче за деактивиране на отварянето отвън и на комби? Днес, точно когато имах интензивно товарене/разтоварване, отварянето отвън реши да не работи - без никакви признаци да е имало преди това. Просто никаква реакция от вратата. Електрически се отваря и затваря вратата без проблем. Или нещо внезапно е станало на този бутон/дръжка (което ме съмнява без никакви признаци преди това да стане), или нещо някъде съм изключил без да искам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не си изключил. И при мен така, изневиделица стана. Разпилях цялата врата, напръсках всички ключета с контакт спрей и им поразбутах клемите отвън. Така и така бях отворил там, та реших да ревизирам всичко. Някои могат да се подменят, но има едни дето ..... може да ме баннат, ако напиша каквото мисля. Имах и кабели закъсани при лявата панта,този за плафоните - изцяло. Все пак имаш малка надежда - втория път, като ми го направи тоя номер, разкачих акумулатора и отидох да пия кафе. После си заработи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що се върнах от инспекция - разглобих вратата, премерих съпротивлението на ключа - няма никой; като закъся пинчетата на жеския куплунг, който отива към ECU-то, врата се отваря. Явно този ключ си е заминал, интересното е обаче, че като сглобих наново, проработи веднъж :).

Service Manual-a в тази си част е непълен, понеже се твърди, че този ключ излиза без да се маха пластмасата от външната страна на задната врата, което е невъзможно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем само че при Акорд 8 седан, сигурно е нещо просто, но не знам от куде да започна. Багажника се отваря само от дистанционното, не се отключва с вратите и с копчето на предната шофьорака врата, тоеат остава заключен при птключена кола, машинката която го отваря и машинката която го отключва една и съща ли е, дали в нея е проблема...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...