Jump to content
galin_k

Насторойка Газова уредба

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

не намерих точна тема, затова отварям тази.


При смяна на рейка БРЦ монтирана в Италия, майсторът ми каза, системата е настроена на постоянен разход от 10% бензин. Това, може би е направено, за да по-добра работа на двигателя и неговото запазване, при минимален допълнителен разход. 

Честно казано, аз не бях забелязал да имам съществен разход на бензин, на другата ми кола, имаше впръскване на процент бензин след 4500 оборота. Така и направихме с Харвито сега, именно 20% бензин след 4500 оборота. 

В интересна на истината, може и да си въобразявам, но преди колата ми харесваше повече как върви и тъй като ще ходя за настройка, обмислям да върна отново първоначалната насторойка за 10% впръскване на бензин. Може би и да е по-добре и за самият двигател.

Вие какво мислите? Споделете опит моля.

 

Благодаря

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята кола има 10% довпръскване след 4500 оборота по мое настояване.Доколкото знам служи за охлаждане на клапаните.Не съм забелязал разлики преди и след тази настройка.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всичко е въпрос на настройки. Особено това как ще върви на газ.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от мен,за да не отварям и аз нова тема да питам тук.От време на време си проверявам ГИ,та защо вече няколко пъти се налага да повдигам газовите времена на празен ход за да докарам кратката корекция нула,проблем с моторче за празен ход или друго?Газта я настройвам по карта ето и снимка 

IMG_20201112_143516347.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно прави на празен ход, винаги е добре да се почисти дросела и  IACV .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи иначе добре празния ход въпросът е ,че газовото време отговарящо за празен ход  идва най високо спрямо другите коефициенти в таблицата,а и няколко пъти когато правя проверка се налага да обогатявам сместа само на празния ход,защото трийма на ПХ пак е избягал пак на +

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...