Jump to content
emonai

От какво зависи функцията hill assist ?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, от известно време забелязвам, че като спра на баир и колата се връща на зад докато потегля. Преди заковаваше, та се питам каква може да е причината. Не че не мога без нея, но си е удобство.

Редактирано от emonai
Грешка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си писал коя година е колата. Hill Assist не е ли след 2012 г? Автоматик ли си или ръчка?

При автоматика, 2008 г., не се връща назад на умерен наклон, но това е просто резултат от работата на трансмисията. На по-стръмно си се връща, ако се забавиш с газта. При "хил асист" компютърът задържа спирачката докато натиснеш газта, т.е. няма общо с трансмисията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, автоматик 2008 год бензин.  От улицата за вкъщи за да се кача на главния път имам наклон не по малък от 20 градуса, където изчаквам на знак N1. Преди там усещах, че колата блокира колелата, сега колата се връща и трябва да държа спирачката. Та не знам дали е екстра или функция, но иначе от АТ оплакване нямам. Ще я пробвам и на по голям наклон. Сега пък си мисля: Дали не блокираше там предишната ми кола? Пък аз да се бъркам.

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи нямаш хил асист, а ползваш автоматика. На такъв наклон е пробвано и не мърда. Май е под 20 градуса.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, явно моят "хълм" не става! Снощи пробвах на две други места кове, но явно при нас много повдигнаха Ломско шосе и наклона май е над 30 градуса и се връща, но не мисля да си бракувам колата заради това!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...