Jump to content
Радостин Георгиев

Поставяне на газова уредба гр. Варна

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги предстои ми поставяне на газова уредба на Honda crv 2010г 2.0 150кс. Може ли да дадете мнения къде да се постави и каква марка да е газовия инжекцион.

Редактирано от Радостин Георгиев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При "Markony"в Русе,ще ти я направи,като на неговата:yes:марка РОМАНО!После само ще черпиш...,за добрата работа и препоръка де:D:)!

Редактирано от JHM
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега от Каварна съм и незнам как ще се обслужва гаранционен. Иначе не е проблем да се отиде до там. 

Редактирано от Радостин Георгиев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуй се с Markony и той ще ти обясни. Поправете ме ако греша, но доколкото знам филтрите са поставени така, че лесно да си ги смениш сам, а настройките той ги прави дистанционно.

Иначе и аз съм с Романо, обаче поставяна в София, и засега съм доволен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 6/28/2020 at 12:47 PM, Радостин Георгиев said:

Колега от Каварна съм и незнам как ще се обслужва гаранционен. Иначе не е проблем да се отиде до там. 

Повярвай филтрите елементарно се сменят  нужда от настройка не съм имал от две години с негова уредба на

Маркони.

Иначе предната която изхвърлих я настройвах по безброй пъти на месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, CARPERA написа:

Повярвай филтрите елементарно се сменят  нужда от настройка не съм имал от две години с негова уредба на

Маркони.

Иначе предната която изхвърлих я настройвах по безброй пъти на месец.

Не мога да се свържа с колегата. Звънях му на посочения телефон в профила но не отговаря. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да трудно става не всеки път .

Бъди по настоятелен може и след 10тия път  да се свържеш.

Но ще получиш най-доброто,защото ти прави регулиране на клапаните и се уверява че всичко е наред с Хондата преди да сложи газовата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може да е имал ангажименти и е доста зает.

Мой градски миналата седмица си взе Хонда.

Свърза се и се записа за 3ти август.

Така че не е неоткриваем.

За мен план Б е посредствен.

Решението е твое.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Във всеки един град има свестни майстори които поставят уредби. Няма никаква космическа технология затова не знам защо винаги трябва да е Markony. 

 

Редактирано от emod
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужвали са ми колата в Омега газ на ул. А. Разцветников, работят с Брц, което е супер за мен лично и аз съм с такава и много доволен. Чувал съм и други добри мнения за тях. Може да ги проучиш. 

 

Иначе така или иначе като ходиш във Варна, сервиза на Дидо е безспорен специалист 👌

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
4 hours ago, Радостин Георгиев said:

Точно за това се интересувам. Но никои не казва име на сервиз или някои си... 

Никой не иска да ти препоръча нещо и после след време да дава обяснение в друго твоя тема която е с заглавие #Моля помогнете#. 

Вчера говорих с колега на които такива много добри майстори карали и  те Хонда 1ген натикана охлаждането на изпорителя на мястото на байпасното съединение.

Сега колата загрява. 

Мога да добавя още поне 4 случая на поставяне на газови уж марка ,а после вътре  турски  евтини части.

Та колега ти сам си прецени  или получаваш най -,доброто или се надяваш  да е така.

Пак ще го повторя кой газаджия ще ти погледне колата на оригинален софт на Хонда и регулира клапаните в цената която предлага за газовата. 

Не отговарят никой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека сме обективни – в цената, на която той предлага монтажа. Плюс това имаш и пътни разходи и доста инвестирано време. Всеки избира, но твърдението че едва ли не всички „препоръчвани майстори“ са един дол дренки защото някой знае за 5 лоши случая е несериозно. Ако беше за София, щях да препоръчам. За жалост нямам представа за други градове.

 

Ако не намериш препоръчан сервиз, който ти вдъхва доверие след разговори с тях, натискай телефона на Маркони и рано или късно ще се свържеш. Аз така бих направил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Spoiler

Единия  от споменатите от тези 5 сервиза е Софийски .

Миналата година беше  ,тема имаше .Супер промоция на газова Романо гарантирано всички части от марката.

Действително турски  нивомер и датчик  отзад на бутилката.

Малък изпарител не можещ да захрани конете на колата и куп лъжи от страна на монтажниците.

Да спасихме от тези лъжи и измами колегата.Накрая сложиха големия изпарител и Романо нивомер.

Можеш да намериш темата .

Не казвам всички че са измамници но ако не знаеш какво да гледаш те мамят.

Плюс другите екстри Маркони осигурява кола която да ползваш докато твоята е при него.

........

.............

.........

 

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Така е, монтажниците на газови уредби на Хонда са тайно общество от 3-ма човека и поставянето на газова уредба при хора различни от тайното общество винаги е равносилно на проблеми. Още повече ако е нещо различно от Романо, това е равносилно на анатема и биваш изгарян на клада за назидание на неверниците.

 

Редактирано от emod
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е за конкретен сервиз....,ако не греша:huh:!

Така че предлагайте смело и вие!

 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички мнения досега само на @galin_k е по темата. Прочетете пак заглавието, колеги. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 2012г. си сложих газов инжекцион тук във Варна при Никгаз. Намира се по пътя за Каменар срещу Орекс. Изпарител Томасето, полски компютър. За 8г. никакви проблеми, може ли да пиша телефона? Да кажат модераторите.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, благодаря.

Намирам ги във фейсбук, но нека ги има контактите и тук. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0895 771664 Ники Газаджия

  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една добра дума за Ник газ, както е споменато в предните постове. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте съфорумци,

И аз да кажа една добра дума за НИК ГАЗ в  гр. Варна. На моята Honda crv 2010г 2.0 150кс монтирах през мес. Декември/2020 газова уредба система  РОМАНО-Антонио с OBD-II. Изпрарителя е HD т.е. по мощния - за двигатели над 110 kW. Гаранция 2 години. Колата много добре се държи. Моторът работи тихо и разходът е приличен 12,0л-12,5 л/100км(смесен разход:40 градско и 60%-извънградско). Вярно, изминатите километри засега са само около 2 000, но мисля, че е достатъчно показателно. Динамиката на ГАЗ и бензин е еднаква. Коректен и точен е в обслужването.  Настрои добре работата на газовия компютър - този разход е приличен и ме устройва (при положение, че не губя от  динамиката на мотора).

Препоръчвам го за японките. Слага основно ГИ с-ми на A.E.B. или РОМАНО и държи на качеството.

 

Друго си е на ГАЗ, като заредиш бутилката и забравяш да следиш километрите.

 

 

Редактирано от CECO 1
  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за мненията . Със същата дилема съм и отговорите бяха полезни . Бях изключително доволен от сервиза в Булавто , но за съжаление не работят там вече а във Велико Търново. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...