Jump to content
Rogue123

ABS -ът не работи

Recommended Posts

Здравейте, знам, че има много теми по въпроса. Но точен отговор не намерих, само една колежка е писала за подобен проблем, но решение няма.

Та зимата като позагрее колата почна да ми свети едновременно лампата за ABSa и ръчната спирачка. Съответно ABS спира. Закарах я в 2 сервиза. Единият твърди, че долял малко спирачна течност и угаснала. Само че като я взех пак светеше. Каза, че не може да помогне. Закарах я другаде и там нищо.

С течение на времето почнаха да светят постоянно. Имах случай, когото беше доста студено през ранната пролет и угаснаха. Тогава умишлено се питах да занеса и ABS-ът сработи.

Аз проверих по едната, по другата букса, не индикира грешка на таблото. Нарочих датчика за ниво, пробвах с окъсяване, без, мерих го първо, няма промяна. Мерих акумулатора  и там е без забележки /12.3V в покой, 13,9V на запалена/. Изчерпих се малко откъм идеи. Според мен колата си спира нормално, при мен са сменяни задни дискови и накладки, предните са си ОК според майстори/механици, гумаджии/ и всички, при които съм бил. На другата заплата ще сменя и спирачната течност, че сигурно не си знае годините.

Някакви насоки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, има една пластина, която прави контакт с ръчната, доколкото помня, мисля че въпросната служи за индикация на таблото дали е дръпната или не.
Моята ръчна светеше по същия начин, заедно с ABS-а, но след като я почистихме проблема се реши - не правеше добър контакт.
Колата ми не е същата, но е горе-долу същите години на производство, така че може проблема да е породен от това и при теб.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, за съжаление не се оказа от там. Поне изчистих всичко наоколо :)

Установих, че като се дръпне ръчната се усилва лампата, ако е някакво допълнително указание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених спирачната течност. На машина. Промяна няма.

Наистина ли никой няма идея? 

Идея за сервиз в Стара Загора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И тук ударих на камък. Да обобщя грешки не може да намери, изгорели бушони няма, спирачките са ок, нова спирачната течност , сменени крушки в стоповете, почистен датчик за ръчната под нея. 

Светят постоянно абс  и ръчна, като дръпна ръчна, светва по-силно лампата.

Абсът не работи.

Все си мисля за капачката на спирачната течност. Проверих я с мултицета , дава различни стойности,  в зависимост от дали има или няма течност. 

 

Идеи?!?

Редактирано от Rogue123

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня, че като махна бушона за ABS от таблото под волана, лампите продължават да светят, все едно грешката изобщо не е в ABS.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сервизното ръководство на страница 842. Пише ABS Indicator Light Does Not Go Off. Тейства всичко стъпка по стъпка, както е описано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След голяма борба с упътвания, 5 различни сервиза, вдигнах ръце и се предадох.

Наскоро ми предложиха друг сервиз, човекът каза от управлението е. Намери друго, сменяме го и ...

По номер на рама намерих Хонда продуктов номер, от там бошовския. Имаше втора употреба и воала вече имам АБС.

Благодаря на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...