Jump to content
ozonbg

Нисан Примера

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

за тази японска марка модел 1993 г. сравнена с хонда сивик 5ген.? Частите намират ли се, по-скъпи ли са, двигателя здрав ли е като на хондата? Дизелите бива ли ги?

Редактирано от ozonbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

въпроса не е нито за този клуб, нито за тази тема, но ще ти отговоря - не е лош автомобил, здрави са, дизелите също са добри поне спрямо тези на мазда, ако колата е запазена няма да сгрешиш в избора, но сравнението не е съвсем коректно със сивик, примерата е по-скоро в класа на акорд.................а там няма място за сравнение :starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Ето ти линк към всички Примери, аз лично не бих си купил бях чел че са адски
тромави ако си купуваш само гледай да не е 1.6 90 кс щот ще ти е голям зор с нея

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/nissan/primera/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина не бива да сравняваш 2 модела коли от различни класове,аз лично не бих направил компромис с марката,макар и другата алтернатива да е по-евтина :D .........Имам впечатления точно от този модел на "Нисан",но по-добре питай в съответния форум :D .......Едно знай-"CIVIC" е супер сполучлив модел(желязни са),за мене тва е една от колите който са се доказали с годините......и хората взеха да се усещат ,което се вижда вече и по пътищата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Zenko

Дизела на Примерата е великолепен,както и бензиновите мотори ,не създават почти никакви проблеми,все пак са с японски мотори.Окачването е много добро,вози идеално,малко е скъпичко като резервни части но рядко се налага да се обслужва-ходовата част е прецизна и не е място за учебно поле за начинаещи майстори.ЛОШОТО само е че е ИСПАНСКА ЗГЛОПКА купети има склоности на гниеене.Но на всичко се намира цаката и за всичките плюсове могат да се преглътнат един два минуса.Пример-Фолсваген Пасат-германска кола голямо куче.Сеат Толедо-испаска работа -и за кенеф не става

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Много ги хвалите тези Нисани,ама що са под шапката на Рено само да попитам......Тава за мен си е чисто френска кола......Особенно примерата от 2002.А стария японски нисан страда откъм дизайн и мотори.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ги хвалите тези Нисани,ама що са под шапката на Рено само да попитам......Тава за мен си е чисто френска кола......Особенно примерата от 2002.А стария японски нисан страда откъм дизайн и мотори.....

По тази логика и Порше не са стока щом са под една шапка с VW ... :blink:

..... дизелите също са добри ....

Най-вече разхода им е добър. Не са много автомобилите от този калибър които горят 6/100 смесен цикъл и търпят всякви безобразия с горивата. За тромав - тромав е но не може сега едновременно Главата в рая и *** до края :)А примера испанска сглобка ... аз лично за сефте чувам подобен филм ... англичанка си е, има и холандски сглобки. Лично аз не смятам, че между двата модела има някаква база за сравнение, както като цена, така и като клас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

По тази логика и Порше не са стока щом са под една шапка с VW ... ;)

 

 

Ами горе долу,можеш ли да си купиш порше? И да питам за кво ти е?

Мисълта ми беше за това ,че колата вече не е японска......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за нови коли,то в европа коя вече е японска?Инче наистина Примера от самото си създаване си е напълно европейски автомобил,оттам и дизайна.Технически нямам голям опит но като поразгледах ходовата част си мисля че си е по японски с голям ресурс,нищо че е доста сложна.То не че и Хондите не са така,но оттам возия и стабилност в едно.За моторите не съм съгласен че са проблемни.Има лични наблюдения над 2-3 старички нисана и мога да кажа че са си типични японски мотори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми караше такъв нисан 93 . и точно мотора 1,6 ДОХЦ (ама защо си мисля че беше 101к.с.) Факти - имаше го от 98 до 2006 г. беше на 70К км. като го взе (със сервизна книжка от германско) - продаде го на 330К ++ Ремонти - задна биалета !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (това е единственто!!!!!!!!!!! даже мисля че само 1данта си взе ако не бройм ламарините защото го блъска 2-3 пъти ;) ), а такава експоатация зверска няма - заради тази кола баща ми е убеден че маслото се сменя на 20К км ;) Возия - много по стегната и комфортна от на моя акорд , при това тези км са навъртени по нашите изключителни пътища . По тромав е определено .. от акорда предполагам и от сивика дори и повече, но рахода му беше доста приличен и не се е променял с годините. Много удобен и качеството на изпълнение също е много високо... на мен волана ми е изтъркан и се рони (като на 90% от колегите ) , корите са ми от много хубава пластмаса - а на нисана бяха меки(и на задните врати ) въобще всички общи забележки на хонда отсъстваха при този нисан. много голям багажник има за класа си ... и т.н. Не знам ..мен тази ко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...