Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,От скоро имам колата и много скоро ще слагам и газ. Решил съм вече ще бъде обикновено, а не газов инжекцион. Та въпроса ми е трябва ли да се слагат задължително някакви допълнителни устройства към газовото като ламбда контрол, нещо като аванс което да сменя автоматично предварението на газ и на бензин? Според майстора на който съм се спрял за монтажа било абсолютно безмислено да се слагат допълнително такива работи защото ламбда контрола бързо се скапвал, а хондите си променяли аванса автоматично от компютъра и нямало нужда от нищо друго. И майстора казва че колата ще върви почти същото и на газ и на бензин и без тези допълнителни работи.Колекторите са ми пластмасови и той ще слага 4 малки клапи на самите тях(на изхода точно) и една голяма горе за всеки случай.Има ли нещо друго да ме посъветвате по-специално за поставянето на газова на този двигател?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същата кола, същият двигател.Колата като я купих си беше с газово, което е ималоламбда контрол, но в България е било изтръгнато.Както и да е.40к км съм минал, много съм доволен - градско е твърдо 10/100 газизвън градско, ако карам с 90-100 е около 8/100, при 120-140 става 9,5/100.Казано честно двигателчето е слабичко, но затова пък на газ няма ограничител и на 4-ти километър редовно съм на 6-7к оборота.юМоето мнение - всеки ден забавяне ти носи загуби.СЛАГАЙ и УСПЕХ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същата кола, същият двигател.Колата като я купих си беше с газово, което е ималоламбда контрол, но в България е било изтръгнато.Както и да е.40к км съм минал, много съм доволен - градско е твърдо 10/100 газизвън градско, ако карам с 90-100 е около 8/100, при 120-140 става 9,5/100.Казано честно двигателчето е слабичко, но затова пък на газ няма ограничител и на 4-ти километър редовно съм на 6-7к оборота.юМоето мнение - всеки ден забавяне ти носи загуби.СЛАГАЙ и УСПЕХ

Благодаря колега :starwars: Твоята газова обикновена-със смесител и клапи ли е?Това 10 градско добре звучи ама 8 до 9,5 извън трябва доста да я юркаш сигурно... :angry: Моята гори 9 бензин в града и 7-7,2 извън. Аз ограничител не съм осетил чак до 7000 - 7200оборота. ;) Знаеш ли дали имаш нещо като аванс което да мени предварението автоматично?Има ли голяма разлика във вървежа на бензин и на газ?Просто ме притеснява факта, че газаджията ще ми сложи съвсем проста уредба и въпреки неговите убеждения за добрия ДВГ на Хонда и как щял да работи перфектно и как сам щял да си намества предварението.... и т.н. нещо ме притеснява и затова искам и Вашето мнение по въпроса някой да каже нещо по въпроса дали да слагам 100% тези допълнителни джаджи или няма голям смисъл от тях ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са ти пастмасови колекторите не е мноо хубаво да се хвърляш на обикновенна газова, че съм гледал снимки на цъфнали колектори, мноо яко изглеждат ама да не са на твойта кола. На мойто цитро са пластмасови и се фърлих на газов инжекцион, но не съм доволен и силно афектиран.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Божее, колко мъка има по този свят Божеее :D Този майстор според мене е за съд направо (ако не ти се цапат ръцете де), че за част от тези проблеми с газовите инжекциони съм чувал - да, но такова чудо.......... :D Благодаря за подробния отговор, но според мене ако е в гаранция и имате някви документи, отивайте в комисията за защита на потребителя, непременно подайте жалба и молба да ви се възстановят парите...........абе най-добре и консултация с адвокат!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest alpinab
Отговорено (Редактирано)

пичове незнам колко много харесвате газовите уредби но моето мнение е следното(без никой да го иска):Dкойто иска да кара хонда и наистина да и се кефи на динамиката издръжливостта и донякаде на самата здравина на мотора да си кара колата с това дето го пише отзад на капачката на резервоара. а до хората, които им е скъп безнзина си има градски транспорт . както и да е, много ме е яд като видя хонда с газова уредба . Едно време когато имах лада имаше газ -само ядове.Все пак като искаш да караш кола трябва да и имаш тази възможност.п.с. Ако нямаше файда от тези Газови инжекциони никой нямаше да се набутва да си ги купува и оше нещо : Хонда си мени предварението от ЕКУ-то за да има максимално добро изгряне: само когато я караш на бензин и всички датчици работят коректно !

Редактирано от alpinab

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ми е мноо интересно като ходиш с градски транспорт от младост 4 до летището в София и за разтояние от 8км. трябва да смениш 3 автобуса дали ще си на същото мнение. Газта сие далавера, а за мойте проблеми си има решение и аз съм го измислил. Не мисля, че изказвания от рода една кола трябва да се движи на горивото за което е предвидена са много валидни в българската реалност. Твой си е проблема бензиностанцията да ти издълбава джобовете повече от колкото на комшията дето си е сложил газчица която е на половин цена. Това за мен е твърдоглавие и разхищение нищо повече, а за проблеми с обикновенни газови уредби ми звучи като проблем с водопровод.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моляте споледели каква марка ти е газовия инжекцион и къде е тоя майстор, за да се знае там да не се ходи! Аз лично втора Хонда на газ карам и се срещам с газаджията само да пия кафе и на 10к км. да я закачи за проверка, че това са условията за гаранцията. Според мен ако се слага газова на кола трябва да се провери майстора и газовата, в смисъл майстора да не е някой гаражен майстор дето тепърва ще ми се учи на колата, а уредбата трябва да е маркова, а не някое бледо копие. Иначе мойта е обикновенна газова с два симулатора и Акорда ми дава 11,3-12,5-13,5 градско и 8,3-9,2-10 извън градско, но аз съм чувал, че газта ни е гадна и запушва газовите инжекциони за няколко месеца и другото което е че майсторите не използват възможностите на компютъра на газовата, а го оставят да работи по заводски настроики. Един приятел наскоро си сложи газов инжекцион на БМВ и работата на двигателя на мен лично не ми харесва, но той си я кара така. Е верно икономиса 600лв. и не си сложи Старгаз, а си сложи Симгаз(българско копие на Старгаз) че по-бързо се избивало ама той си знае. Та всеки да си преценява сам. Успех :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DIGIGI

Благодаря колеги за отговорите :) Такааа, доколкото разбрах компа си мърда предарението автоматично, но в малки граници и е хубаво да се намести 3-4 градуса назад. Ако не сложа тези два емулатора изглежда няма да е голям проблем за работата на компютъра, но като карам на бензин дали ще ми върви нормално колата?Колега "Orleto" на теб колко ти излезе газовото с тези емулатори и къде ти я слагаха? На мен ми обявиха цена от около 550лв. без емулаторите и ако става въпрос за едни долълнителни стотина лева с тези емулатори бих ги дал ако има смисъл от тях обаче! ;) То според майстора нямало да смисъл да си давам излишно парите тъй като газовото щяло работи нормално и без тях ама не вярвам и за това питам някой препатили ;) . Няма ли някой колеги който е карал Honda с газ и без такива емулатори на инжкеторите и на ламбдата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest komsho
пичове незнам колко много харесвате газовите уредби но моето мнение е следното

(без никой да го иска)

:)

който иска да кара хонда и наистина да и се кефи на динамиката издръжливостта и донякаде на самата здравина на мотора да си кара колата с това дето го пише отзад на капачката на резервоара. а до хората, които им е скъп безнзина си има градски транспорт . както и да е, много ме е яд като видя хонда с газова уредба . Едно време когато имах лада имаше газ -само ядове.

 

Все пак като искаш да караш кола трябва да и имаш тази възможност.

п.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest komsho
Отговорено (Редактирано)

Не , Lookcho ! Доводите са ти добри , но ти не разбираш най-важно , което колегата иска да каже, а именно - това да караш Хонда е проява на най-висок социален статус . Kато си купим Хонда и й сложим газ ... просто ни личи как искаме и ние да сме част от хай лайфа , но не ни се получава . Истинския Хондаджия кара само със 100 октана бензин , ние (с пропан-бутана) сме просто евтина имитация ...

Редактирано от komsho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колега моляте споледели каква марка ти е газовия инжекцион и къде е тоя ма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DIGIGI:Сори брат, не мога ти кажа щото беше с газовата като я купих. Но сега си слагам на Сузукито и за бутилка(20 л) със сонда- 130 лв. Изпарител да речем 120(на изуст говоря) и един ключ да ти хакнат 550 не знам не е ли множко? Може би си слага майстора заради дупките дето ще ги прави в колекторите. Хм, сега звъннах на едни познати дето слагат газови и ми обявиха цена 550 лв ?! Ти да не си ходил при същите :) Скоро в бош сервиза дето работя идва един хондаджия и той беше с аеродек 99 мисля, да не си ти? Ако е така със сигурност знаеш за моята хонда.За емулаторите, при нас слагаме за дюзи и сонда и е, ха сега де, колко е? Мисля 60-70 лв. Моята е с такъв. Ако няма ще ми свети чек-а постоянно, но не знам дали ще се отрази на вървежа на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DIGIGI

...

Колега "Orleto" не съм бил аз в Бош-сервиза ;) . Засега колицата е идеална и не е стигнала за нещо по сериозно до сервиз :) . Кажи кои са тези твоите познати газаджии и къде се намира сервизът им да отида да ги питам и тях? И още едно въпросче: ще мога ли евентуално да сложа емулатори допълнително, ако не ми хареса работата на колата и ми дава някакви грешки в последствие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tiholov

Ще можеш да ги сложиш после, но според мен най- добре е да ги сложиш от самото начало. Аз така направих верно излеземи газовата 700лв., но единственото което правя е да сипвам газ и да карам. Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orleto

От Варна ли си? Тези се намират над ХЕИ-то. Ето ти един телефон все пак да им се обадиш, може пък да се спазарите за по-малко- 302608. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моляте споледели каква марка ти е газовия инжекцион и къде е тоя майстор, за да се знае там да не се ходи! Аз лично втора Хонда на газ карам и се срещам с газаджията само да пия кафе и на 10к км. да я закачи за проверка, че това са условията за гаранцията. Според мен ако се слага газова на кола трябва да се провери майстора и газовата, в смисъл майстора да не е някой гаражен майстор дето тепърва ще ми се учи на колата, а уредбата трябва да е маркова, а не някое бледо копие. Иначе мойта е обикновенна газова с два симулатора и Акорда ми дава 11,3-12,5-13,5 градско и 8,3-9,2-10 извън градско, но аз съм чувал, че газта ни е гадна и запушва газовите инжекциони за няколко месеца и другото което е че майсторите не използват възможностите на компютъра на газовата, а го оставят да работи по заводски настроики. Един приятел наскоро си сложи газов инжекцион на БМВ и работата на двигателя на мен лично не ми харесва, но той си я кара така. Е верно икономиса 600лв. и не си сложи Старгаз, а си сложи Симгаз(българско копие на Старгаз) че по-бързо се избивало ама той си знае. Та всеки да си преценява сам. Успех :D

Не искам да я споделям марката и майстора понеже той е единствения представител на тази марка за българия и си има сертификат и всичко и в сайта на производителя си ма документите за този човек, който е обучаван от самия производител, инжинер е по образование и си разбира от работата просто електрониката на газовата и електрониката колата ми може би не се оказаха особено съвместими и от там се получи някакъв проблем. Пак казвам, че аз съм частен случай след като знам много хора с такава газова и нямат мойте проблеми освен от време на време проблеми с разхода но в редки случаи който се оправя с два потенциометъра. В смисъл при мен се получиха някакви усложнения които майстора не ми е отказвал да оправи или да ми е искал пари за нещо след монтажа на уредбата, човека е много коректен и заради това не искам да му казвам името понеже хората ще са предъбедени след подобно на моето изказване.
Колега, ако може поне да кажеш уредбата българска ли е, италианска или е от някаква друга народност (не те питам за марката, тъй като явно не искаш правиш анти-реклама), че прочетох някой неща, които са интересни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още един довод в полза на газта и той е: газта е по-екологично гориво! Може много да се смеят на това изказване, но моля преди да се посмеете се замислете, походете по Родопите, по Пирин, по Рила и другите прекрасни планини и след това се смейте, ако ви е още до смях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе, ти още ли се ослушваш :) Както ми каза един приятел, който ме навиваше мен за газ едно време ... единственото, за което ще съжеляваш след като я сложиш е че не си я сложил по-рано :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DIGIGI

Айде бе, ти още ли се ослушваш :) Както ми каза един приятел, който ме навиваше мен за газ едно време ... единственото, за което ще съжеляваш след като я сложиш е че не си я сложил по-рано ;)

Както каза колегата Gandalf по-горе "всеки ден забавяне ми носи загуби" ;) И аз като сметнах разликата какво излезе от както имам колата вече съм изгубил 200лв. за два месеца и половина ;);) Тъй че до 2-3дни решам какво точно ще правя и слагам! Тез 2лв. за бензин вече не се издържат :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, там са. В интерес на истината като ги питах, те ми изръсиха тази оферта(550лв), ама после казаха, че е много рисковано и ще препоръчат газов инжекцион за 1800. Аз мисля да слагам на Сузукито газов инжекцион от 1200 лв, мисля беше, понеже тука в сервиза ги доставяме от София. Правят се от българска фирма, но има български и италиански вариант. Аз си поръчах италианския и ще видя, кое му е италианското. Мисля да си го слагам в неделя, ако е успешно, ще врънкам шефа да слага табела и за газови :)А за загубите от каране на бензин, смятай, щом захвърлих сузукито в гаража и карам дъртото ренде. Все пак е на газ... :(

Редактирано от Orleto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напреднала е темата!Имаше въпрос по-нагоре за гърменето - лично моята е гърмяла 3 пъти и то все по моя вина - на почти спряла кола съм на 2 или 3 скорост газ до дупка и ... гърмеж и то не всеки път.А колкото до това на какво ще си карам колата, казвал съм го много пъти - колата служи на мен не аз на нея. Предпочитам да дам разликата в парите за почивка, дрехи и к'вито си искам дрехи отколкото в бензиностанцията. За размисъл на невярващите: последния месец съм минал 3000км и това ми е струвало около 200лв(смесено каране).Смятайте на бензин колко ще е и си мислете квото искате.ПОЗДРАВИ!!!

Напреднала е темата!Имаше въпрос по-нагоре за гърменето - лично моята е гърмяла 3 пъти и то все по моя вина - на почти спряла кола съм на 2 или 3 скорост газ до дупка и ... гърмеж и то не всеки път.А колкото до това на какво ще си карам колата, казвал съм го много пъти - колата служи на мен не аз на нея. Предпочитам да дам разликата в парите за почивка, дрехи и к'вито си искам екстри отколкото в бензиностанцията. За размисъл на невярващите: последния месец съм минал 3000км и това ми е струвало около 200лв(смесено каране).Смятайте на бензин колко ще е и си мислете квото искате.ПОЗДРАВИ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аз не мисля че е толкова рисковано слагането на обикновена газова на инжекцион(ако го нап

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинския Хондаджия кара само със 100 октана бензин , ние (с пропан-бутана) сме просто евтина имитация ...

Как бе?! Точно ние сме истински Хондаджии, щото пропан-бутана е 104-105 октана :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

Няма нищо рисковано да сложи6 обикновенна газова уредба на инжекцион стига да го направят както трябва. Аз съм с такава пове4е от 3 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо рисковано да сложи6 обикновенна газова уредба на инжекцион стига да го направят както трябва. Аз съм с такава пове4е от 3 години.

:blink: Точно това имах предвид и аз колега, много точно казано! Остава да ми я направят само както трябва...В петък ще я слагат и ще видим какво ще стане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DIGIGI
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги :bg: Все пак да Ви кажа как е минало газифицирането, да не оставям така темата...Вече две седмици карам на газ и засега почти всичко е ОК. Не ми сложиха никакви емулатори. Сложиха цели 5 ;) малки клапички против евентуални гърмежи. Ето снимка: http://www.snimka.bg/profile.php?edit_phot...hoto_id=3096942. "Плочката" която ми сложиха е супер

Редактирано от DIGIGI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...