Jump to content
Emil_georgiev86

Проблем с дисплей и обороти на Хонда CRv 2009 бензин

Recommended Posts

Здравейте, търсих тук и там мнения много, но решения никакви. На скоро купих Хонда црв 2009 бензин. Няколко дни след като е купих забелязах, че оборотите играят на празен ход от 800 пада на 750 и колата претриса, това се случваше само за 2-3 секунди. Смених  свещи , въздушен филтър, изчистих дросела, заредих акумулатора понеже леко падна понеже не е бях карал седмица и дисплея на таблото стана на йероглифи. След като смених всичко ефекта е следния, оборотите паднаха на 700 поне не се менят , но колата постоянно тресе вече, а дисплея не се промени изобщо. Прикачвам клипче , моля помагайте. Благодаря ви предварително.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все по-често срещан проблем с дисплея.

таблото се сваля лесно (you tube)

презапояват се спойките на дисплея към платката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей , а знаеш ли кое точно трябва да запоя, прилагам снимка. В англия съм и никой не знае какво и има от техните майстори искат да купувам ново табло , а за цени да не говоря. Принудих да е оправям сам. Опитвам се да изкарам платката , но стрелките на оборотите и километража пречат, страх ме е да не ги счупя ако ги издърпам.

1592591150691911615905737692538.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в тази част изглежда доста зле на снимката. И на живо ли е така?

 

 

IMG_20200619_224401.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това е отблясък от слънцето извинявам се за лошото качество. Единственото нещо което ми е много странно, но може да е нормално не знам. Цялата платка е като овлажнена или напръскана с нещо. Мисля си дали не е напръскана с някакъв контактен спрей колкото да тръгне дисплеят и да ми набутат джипа. А някой знае ли къде и какво трябва да се запои?  

Редактирано от Emil_georgiev86
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше подобна тема  тук, но не си спомням за СРВ ли беше, или за Акорд.

Потърси я и виж развитието. 

Едва ли с презапояване, на нещо по тази платка, ще се оправи, най вероятно нещо е думнало и оправията е евентуално да търсиш втора употреба.

Дано не съм прав, но ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дисплея на мицубишето ми се беше появил същия проблем, след презапояване на целия ред, се оправи. Тук като гледам на платката има такива спойки на самия дисплей по 7 отгоре и отдолу /там където колегата е оградил е едната седмица/. Пробвай да ги презапоиш искренно се надявам да се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз към тях се насочих, а имали възможност да е разпоено от към дисплея защото ме е страх да издърпам стрелките на оборотите и километража да  видя от долу какво е положението. Много благодаря за помоща и насоката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Emil_georgiev86 написа:

а имали възможност да е разпоено от към дисплея

Не съм виждал конкретното табло разглобено, но по принцип откъм дисплея не може да се разпои, защото крачетата би следвало да са част от корпуса му.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Презапояват се крачетата на дисплея към платката.

 

 

На 20.06.2020 г. at 1:24, Emicha написа:

Имаше подобна тема  тук, но не си спомням за СРВ ли беше, или за Акорд.

Потърси я и виж развитието. 

Едва ли с презапояване, на нещо по тази платка, ще се оправи, най вероятно нещо е думнало и оправията е евентуално да търсиш втора употреба.

Дано не съм прав, но ?

 

Едва ли нещо е думнало понеже при мен го прави 1-2 пъти в годината, обикновенно след дулъг престой на слънце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, inspektora написа:

.. крачетата би следвало да са част от корпуса му.

 

Точно така.    

Както е раглобено и обърнато трябва да се парне със слаб поялник с тънка човка, ако се наложи и малко тенол се добавя. Просто спойките са студени и трябва да се презапоят.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам -дано се оправи с презапояване, но не съм оптимист.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.06.2020 г. at 0:06, Emil_georgiev86 написа:

Това е отблясък от слънцето извинявам се за лошото качество. Единственото нещо което ми е много странно, но може да е нормално не знам. Цялата платка е като овлажнена или напръскана с нещо. Мисля си дали не е напръскана с някакъв контактен спрей колкото да тръгне дисплеят и да ми набутат джипа. А някой знае ли къде и какво трябва да се запои?  

Братле , 

не е нормално платка да е влажна/мокра . То е ясно че на острова е влажно , ама чак и на платката ... Аз бих проверил има ли другаде капчици влага покрай тази платка , по корпус отзад и т.н. Ако има такива, пробвай да я подсушиш. 

Друго което се сещам е тестов режим на дисплея през OBD. 

Огледай и за нещо изпушило/черно , надут кондензатор и т.н. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Zlatko81 написа:

Цялата платка е като овлажнена или напръскана с нещо


Ако е леко мазно това е активен колофон и е нормално за печатните платки - ролята му е да изолира медните пътечки от влага и съответно да предотврати окисление.

Съдейки по това, че данни се показват на дисплея, причината по-скоро е в лош контакт (студена спойка). Аз бих опитал да видя платката от страната на дисплея и, евентуално, да презапоя контактите с поялник с остър връх с не много висока температура.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отделеното внимание. Сега очаквам поялника да пристигне и след ремонта ще кажа какво се е случило, да се надявам всичко да е ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Момчета да ви кажа нищо не стана. Първо запояване, нищо. Второ запояване нямаше йероглифи, но дисплея не показваше правилни менюта , нито колко бензин, нито колко гори само някакви цифри и светна чека. Трето запояване оборотомера спря с километража и пак йероглифи. Последно реших да пробвам йероглифите останаха, оборотомера и километража имат леко замисляне при движение. Предавам се преди да съм направил по голяма беля, ако вече не съм е сътворил. Реших да изпратя километража за ремонт за хубавата сума от 170 паунда. Благодаря на всички за мненията и насоките. 

Редактирано от Emil_georgiev86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си свързал някоя спойка със съседната и. Затова се запоява с тънка човка и ако е нужно тръкваш с нещо м/у спойките. Както и да е хората ще го оправят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз бих почистил платката с четка за зъби и коресалин, в съмнителните участъци, след това тънък слой флюс, след това станция за горещ въздъх. Обезателно и крачетата на прозесора. Ако е спойка ще реагира на почукване и огъване. И след интервенцията след като сме се убедили, че е добре облепваме куплунзите и нанасяме лак за коса. Поне така правя с платките от телевизорите. Но колегата е пратил таблото на ремонт, така че дано всичко приключи успешно. И все пак "евала" за куража, при положение, че нямаше и поялник. Не мисля, че е окъсил пинве в очертания участък, там е доста голямо разстоянието м/у крачетата. По скоро я е поразкършил и проблема се е задълбочил. Ако е спойка или лош контакт.

Редактирано от emonai

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , вчера ми се наложи да ида с колата до съседния град и при слагане на таблото то тръгна направо се ококорих. След което загасих и запалих пак при което всичко се върна по старому . Отказах се да се занимавам направил съм заявка за ремонт и утре го изпращам . Дано не съм направил по-голям проблема или поне да е поправим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...