Jump to content
gellllle

Сивик 2012 бензин 1.8-харчи масло

Recommended Posts

Колата я взех декември миналата година,смених маслото с Фукс 5W30.До днес съм изминал 4000км и съм долял вече 1л.масло.Според мен това си е доволно харчене,колата е на 151000км.Посъветваха ме да сменя маслото примерно с 5W40.Ще бъда благодарен за съвети!Колата си върви нормално,няма течове,разход на гориво като по книга,градско 7,6-7,8 извънградско 5,6-5,8.За пръв път карам кола с такъв голям разход на масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сложи следващия път Амсойл сигначър 5в30, за да изключиш маслото.

Предполагам си я огледал хубаво за течове.

Къде е карана колата преди това, има ли сервизна история? 

Иначе основните заподозряни са: или сегменти, или гумички на клапаните. 

Колата е с катализатор и с този голям разход ще го скапеш за нула време, особено ако караш основно градско. 

 

Редактирано от Rakeem
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карана е в Швейцария,по книжка е сервизирана перфектно,всичко е описано,маслото си е сменяно перфектно.

Единствено я гледаха отдолу има леко омасляване на коляновия вал и ми казаха ,че трябва да се смени семеринг на коляновия вал,но това се правело когато се сменял съединителя.
Ще я мисля да я правя нещо,ако ли не ще я продавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи все пак има теч, сега дали той е изцяло причината за загубата на масло или е в комбинация с нещо друго....

Можеш да провериш за синкав пушек: сутрин на студено, няколко минути след като си я запалил, на ниски обороти и на около 3к. и пак така на загрял двигател.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, gellllle написа:

 с Фукс 5W30.До днес съм изминал 4000км и съм долял вече 1л.масло.

Смени марката ,масло а не вискозитета . Имам тема за масла имам и други теми можеш да ги разгледаш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо да ти я кара, да му го смениш и да я преслушаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за насоките!В крайна сметка с какво масло да пробвам освен Амсойл сигначър 5в30,някакво друго добро има ли ?Някъде където да я закарам в сервиз,дали има някой който ще ми обърне внимание в София за този проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо  сменяш маслото,после гледаш все пак за течове,накрая засичаш на 2 хиляди килиметра дали има разход на масло и решаваш какво да правиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Кола на реални 151000 километра със смени на 10 000 километра на масло и да харчи 1л на 4000 ми е крайно подозрително. Или километражът не е тоя или маслото е сменяно на 20к и е карана само градско... тогава сегментите са леш. Как пък не се намери една единствена кола в "автокъща" да е на километраж извън интервала 140-190 000 километра. Тука все на тия километри идват и така ги взимаме.От швейцария била ,малка държава.. дрън дрън. Там ходят през уикенда на стотици километри по франция, германия и къде ли не на почивки.Ще споделя само ,че в интервала 2000-2008 горе долу колите на вторичния пазар с възраст около 8 години от датата на производство, масово бяха с километраж под 100к.Тогава никой в бг не въртеше километри, щото нямаше къде, освен ако не е по работа. Не ,че е нямало изключения , но най-общо. После българинът някак си склони ,че колите могат да се купуват и на 150 000 километра и вече всичко на пазара е с тоя километраж.Сега ако видим някоя с 60 к - ще кажем моментално ,че сигурно е връщана. Ама и такива под 100 к почти няма, продавачите не са толкова смели. След десет години може и да се усетим ,че купуваме на 250 хиляди и нагоре. И всичко е щото пречупваме през собствената си призма. В последните 10 години стана много евтино да имаш дърта кола, пък и някак си стандарта се повиши и хората карат повече километри на година.В последните 10 години се появи  и някоя и друга "магистрала" , пък че и границата с Гърция и Европейския съюз се отвори. Много лесно е да излезеш с персоналния си автомобил и да въртиш километри.Самият аз го правя.Е, ами европейците го правят от десетилетия, понеже имат всички условия. Колега, старата кола е на късмет. Тоя път си изтеглил късата клечка, съжаляваме.На всеки се случва.Направи ремнот на мотора , сменяй маслото после както си трябва на 5-10 хиляди километра , врътни и едни 150 000 и кажи пак как е това животно наречено Хонда. Тамън се регистрира и веднага написа какво не ти харесва в оная тема. Ти от хонда нищо не си видял още , па се и дразниш... хехе

Редактирано от ivailopp
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, dragob написа:

Първо  сменяш маслото,после гледаш все пак за течове,накрая засичаш на 2 хиляди килиметра дали има разход на масло и решаваш какво да правиш.

2k не са критерий , от 5к нагоре вече резултатите  са  приемливи . Тея митове тука в някои теми за смени на 5к са ,.............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 2к  не са критерии,но ако харчи масло ще си проличи още на тези 2 к,ако го хорчи след 5 к може би е вида масло.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвейте колеги,правя сефтето както се казва и пиша за първи път във форума.Темата активна ли е още?!?

Закупих на жената преди 3 години Сивик9 1.8 автоматик,беше на 41 000км.В момента е на 83 000 км,автомобила до тук има само обслужване на масла и филтри и смених веднъж масло на скоростите в Бултрако.На минала смяна я карах с 5W30/Тoyota /масло някакво уверихаме че вискозиета  отговаря по спесификация за R18 мотора,за 10 000 км долях може би 2,5 литра допълнително,понеже не бях направил обслужването в Бултрако го отдадох,че всепак не е точното масло на втомобила.Преди месец и няма 2000 км в Бултрако смених маслото и там ми сложиха 5w40 оригинално масло,днес жената ми докладва ,че нивото на масло я предупреждава за ниско ниво,утре на студено и равно ще видя и на пръчката какво се случва.Колата се кара предимно градско в София в момента.Темата отворена ли е и има ли някакво развитие по нея,интересно ми е каква е разходната норма,че Vtec  харчи масло съм ок,но да ми го прави на 2 000 км от смяната в Бултрако и с предишното масло да съм долял около 2 ,5 литра до смяна ми изниква въпрос какви са причините?!?Дали е само от маслото?Автомобила не дава признаци на промяна във вървнето,не пуши,държи се абслолютно нормално.Ще съм благодарен ако имам отговори на питането.

Благодаря Ви предварително,

"Немското за престиж,японското за вечността"-това е от мен за сега,ще следя с интерес темата.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... 

Аз на моя R18 още не съм доливал... Почти на 230 К е, и го карам от  две години... 🙄🤢 И 90% градско.. 

0w20 и 5w30 му слагам... Полу-и пълна синтетика до сега... 

Редактирано от mitaka0007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...