Jump to content
barmag

Смяна горивен филтър Civic 6 Fastback 1.4 i 75 к.с. 1998 г.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте приятели, на колко хил. километра се сменя горивен филтър на модел Civic 6 Fastback 1.4 i 75 к.с. 1998 г. (бензин БЕЗ газова)?

Смених горивния филтър (обслужване) като купих автомобила на 22.12.2017г. на 163521км. в момента съм на 170273км. като миналата година на 167233км. сменях масло, маслен и въздушен филтър и майстора ми каза че няма смисъл да се сменя още било рано.

Вие какво ще ме посъветвате?

Редактирано от barmag

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайки предвид качеството на горивото в милата ни татковина, аз го сменям на 20 000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същата карах 10 години. Само на бензин. След изминати40 000 го смених първия път беше като нов. След това след още 50 000. Пак си беше в добро състояние. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, Благодаря Ви за изчерпателните отговори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е на почти 60к без смяна на горивен филтър. Преди 20к го свалях с намерението да го сменя, но беше идеално чист и празен от боклуци. Новия все още си стои в гаража и чака. 

 

Според сервизното ръководство, филтъра се сменя след отчитане на спад в налягането на горивото на изхода на филтъра, а това се отчита със закачането на барометър на мястото на сервизния болт на филтъра. Не е на определен интервал, точно защото горивата навсякъде са с различна чистота. В това отношение, може би трябва да похваля горивата на Марешки. 😁 

Capture.JPG

Capture1.JPG

Capture2.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...