Jump to content
moondevil

Мултимедия

Recommended Posts

Здравейте колеги има питане относно поставяне на мултимедия. Вмомента нямам и много ми омръзна вече панела искам малко промяна. Та в момента съм със копчета бих желал да сложа някаква мултимедия/навигация. Моля ако някой е монтирал са ме упъти за модел/от къде/ как работи? И 

 

Crv 4 2014

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей,

По принцип всички мултимедии са pnp (plug and play), тоест закачаш фабричния кабел за радиото на колата към кабела на мултимедията и всичко си тръгва без много разправии. Китайските мултимедии идват и с 2-3 usb-та, които можеш да оставиш в жабката или ако има кухина, през която да прекараш кабелите - в панела по средата, този зад поставките за чаши. А GPS антената можеш да я залепиш на таблото над борд компютъра или като го отваряш ако има къде да я залепиш отвътре директно на пластмасата, но трябва да не е върху метал, в противен случай ще прави смущения на сигнала.

Ако желаеш можеш да си сложиш и камера за задно виждане, обикновено ток за нея се взима от крушката за заден вход, за да се включва автоматично и прекарваш един видео кабел покрай панелите на пода на колата, за да скриеш кабела.

Понеже виждам, че не си писал дали искаш изрично фабрична мултимедия на първо гледане намерих тази в алито.

Бутоните на волана можеш да ги обучиш с приложението за волан, което ти е инсталирано фабрично на мултимедията.

Редактирано от heaT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздела за трета генерация си имаме много хубава тема по въпроса, може да ти е полезна.

 

Откъде да купиш:

Китайска мултимедия Double Din с Андроид можеш да купиш от AliExpress или от България - OLX или фирми като Авал. В първия вариант според мен имаш по-голям избор и можеш да вземеш по-нов модел с по-добри характеристики за платената цена.

Разбира се, можеш да купиш и някаква маркова или оригинална мултимедия...😀

 

Избор на марка (от китайските):

Първо, в Али търси продавач и модел с доставка от Европа - Англия, Германия и т.н.

Второ - и там марката и цената имат значение.  Миналата година, когато купувах, под 250 долара не можеше да се намери читава мултимедия за трета ген.

Търсиш бърз процесор, да не прегрява - примерно RockChip.

Стой далече от процесор MediaTek, поставян в евтините мултимедии. Не е надежден.

Още - поне 8 ГБ РАМ, с горе-долу читав дисплей, добро радио, с DPS (аудио еквалайзер).

Версията на Андроид не може да ти е ориентир, там китайците си пишат каквото си искат.

 

Прегледай този форум. При руснаците има много информация.

 

Обикновено имаш избор между универсална мултимедия 2din и такава, пригодена от китаеца за конкретния модел.

Първият вариант е по-евтин, като си купуваш допълнително кабели и панел за таблото (fascia), които също са евтини.

При втория вариант обикновено имаш по-висока цена за по-слаби характеристики, но може да изглежда малко по-добре.

 

Приятно пазаруване!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за изчерпателни те отговори! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Второто е по-добро като екран, процесор и RAM. На първото даже не е дадена информация за всички компоненти, но е някакво дърво.

И двете са китайски. Според мен второто можеш да го намериш малко по-изгодно в Ali Express, ако ти се занимава.

Примерно, на мен със същите параметри като по-скъпото ми излезе под 600 лв. - универсално, с рамка за конкретния модел, всички кабели + камера за задно виждане.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето примерно как изглежда една рамка. Вътре слагаш универсално устройство по твой избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не съм правил поръчки в алитоо. Има ли вероятност да не дойде? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл, заради пандемията ли?

Някои търговци доставят от Европа, например Dasaita, от които и аз си взех. Така излиза и доста по-евтино, тъй като не се облага.

Иначе в Али-то всеки търговец си има рейтинг - колко е истински, никой не знае. А за всеки продукт има отзиви и колко пъти е поръчван.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми дойде клавиатура за лаптопа, която поръчах преди 3 седмици.А и още няколко неща чакам. Така,че нормално си доставят.

Рейтингите за мен са истински, понеже все ми се молят ако нещо не дойде да не отварям диспут и да не им слагам ниска оценка, а да решим въпроса по друг начин.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.07.2020 г. at 17:08, moondevil написа:

Досега не съм правил поръчки в алитоо. Има ли вероятност да не дойде? 

Има вероятност и ще ти върнат парите. В това отношение са много точни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aliexpress са посредник между клиента и търговците. Те задържат парите докато стоката дойде или мине срока в който клиента е защитен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам питане, от година карам ЦР-В 2013г. преди фейса. В момента съм с оригиналното СД. Намерил съм това https://www.olx.bg/d/ad/honda-cr-v-multimediya-navigatsiya-za-honda-CID360-ID8l6q2.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=1 . Според вас plug and play ще се получи ли и какво няма да мога да ползвам. Изобщо всякакви отзиви  и мнения. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай с дисплеите особено на тези които са 10''.Аз имам доста лош опит с тях. Поръчах две от Алито и една от БГ. И трите ги върнах.Двете от  Алито бяха почти най-скъпите които се продаваха преди година. Дисплеите всички пишат че са IPS ама няма нищо вярно. И трите които поръчах бяха различни марки. Но и на трите дисплеите бяха отврат. От  шофьорското място що годе се вижда нещо.Но от пасажерското място или от задните седалки просто нямаш шанс да видиш абсолютно нищо. Ъгъла на виждане е ужасен.Имам чувството че са 'завъртели' матрицата на 90 градуса. От към звук двете бяха супер.Аз съм с оригинална навигация но китайчетата свиреха  по-добре от нея. В крайна сметка върнах оригиналната основно заради кофтите дисплеи на китайските и защото нито една от тях не можеше по показва ъгъла на завиване на гумите на заден ход (доста удобна финкция )

Успех с избора и сподели след това какво си избрал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста отзиви ,че не е точно PLUG and PLAY .Появяват се проблеми с използване на копчетата на волана и отделно отзивите за качеството на дисплея не са добри.Дори някой тук беше писал,че му се появават черти при студено време.

Аз се чудя пък относно интернета.Чрез хотспот през телефона за 0 време ми дръпна 150МБ използвайки "AHA" вграденото приложение.И то само звук без видео. Как са нещата при вас?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

В такъв случай минавам на втори вариант, примерно този: https://www.olx.bg/d/ad/honda-cr-v-crv-2012-2016-navigatsiya-android-wifi-bluetooth-CID360-ID8nSHg.html

Какво ще кажете? От приятел знам за китайчетата, че имат проблем с охлаждането. Този пич предлага мултимедията с 24м. гаранция и мисля да пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте в предвид, че ако колата фабрично е с навигация има голяма вероятност не всички куплунги да съвпаднат. По специално този който управлява горния дисплей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, поставиха ми китайската навигация вчера https://www.olx.bg/d/ad/honda-cr-v-crv-2012-2016-navigatsiya-android-wifi-bluetooth-CID360-ID8nSHg.html. За сега съм много доволен!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли даде фирма или човек да ми монтира  правилно мултимедия 10 инча на хонда срв 4 генерация за София . Сложиха ми я но човека който я постави уж разбира но се бълтави цял ден  и резултата е ,че бутоните на волана не работят  както и горният компютър не този на километража частично след монтажа не работи . Предложих му да изгледа от ютюб  множество руски клипове за монтаж обяснени и снимани отблизо като монтажа е за около 20-25 минути  ама човека не ще да гледа щото разбирал и загуби цял ден с почти нулев резултат с изключение ,че работи мултимедията и задната камера но без връзка с бутоните .Питах китаеца и ми прати кратко клипче за размяна на две кабелчета което трябва да се направи но все пак искам да го направя  където разбират.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че колегата от форума stekkata монтира, лично не съм ползвал услугите му.

Моята е монтирана професионално в Авал, заедно с камерата за задно виждане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...