Jump to content
Yosif Starkov

Волана тегли осезаемо надясно?!? - Civic 8ма ген.

Recommended Posts

Колеги, 

 

Колата е Civic 8ма ген.(2008-ма, 1.8), вкарана директно от Швейцария преди 4 години.

 

Малко по-малко в един момент започва да тегли надясно и вече е много осезаемо.

 

Не знам дали има връзка, но интересното е, че при спиране се усеща все едно спира на пресекулки като на крив диск, но волана не вибрира, пък и скоро са сменени предни дискове и накладки - Zimmermann. Така спираше и преди смяната, като тогава си мислех, че е от дисковете. Явно не е.

 

При реглаж при тунела на Люлин, както и на други места потвърждават, че перфектен е, но продължава да си тегли много.

 

Благодарен ще съм за мнения и съвети, както за тегленето, така и за неравномерното спиране.

 

Поздрави

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може би излишен въпрос но преглеждал ли си как е височината на колата ляво/дясно? Счупена пружина, изпуснал амортисьор? Рейката проверявана ли е?

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъп въпрос и от мен,но налягането в предните гуми еднакво ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен същия проблем се оправи с размяна на лява-дясна предни гуми. Може да пробваш и с оптимизиран баланс, с който определят коя гума къде да застане, за да не дърпа колата.

Редактирано от inspektora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
12 hours ago, Mkilla said:

Може би излишен въпрос но преглеждал ли си как е височината на колата ляво/дясно? Счупена пружина, изпуснал амортисьор? Рейката проверявана ли е?

 

Честно казано не, погледнато на око изглежда еднаква, но е добра идея чисто по метода на изключването ще го направя за да съм сигурен.

 

Амортисьорите са сменяни и все още се държат добре.

 

За рейката - съвет къде има добър майстор или няма значение къде се прави?

 

Редактирано от Yosif Starkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
12 hours ago, zograffa said:

Тъп въпрос и от мен,но налягането в предните гуми еднакво ли е?

 

Да, често ги меря и гледам да е винаги точно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми прилича на задържал спирачен апарат, щом спира на пресекулки, може да заклинва и като задържа колата тегли в тази посока. Провери си водачите на спирачния апарат.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
12 hours ago, inspektora said:

При мен същия проблем се оправи с размяна на лява-дясна предни гуми. Може да пробваш и с оптимизиран баланс, с който определят коя гума къде да застане, за да не дърпа колата.

 

Това ме посътвева и човек на реглажа в Люлин, така и направих, но проблема си остана.

 

Къде мога да направя такъв оптимизиран баланс?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Yosif Starkov написа:

Къде мога да направя такъв оптимизиран баланс?

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/premium-service.php

Сигурно и на други места в София има.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, разгледай тази тема на колегата e4omir, той наблюдава проблема само с летните гуми, а със зимните няма проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може да погледнеш за сервизи в раздела за това. Има такива които са препоръчани но се чака със записване. За реглаж аз лично за Хондата ходя в Бултрако. От самото регулиране съм бил винаги доволен. На други прехвалени места все са оплексвали нещо. На Прелюда примерно така бяха направили на едно място реглажа, че се връщах 2 пъти и пак не успяха да го докарат така, както в Бултрако. Прекалено затегнат волан и биене в дясно при абсолютно здрава предница и без такива проблеми преди реглажа ( бях сложил нови гуми, затова отидох на проверка ). Според мен мини на преглед ходова част в Бултрако, направи после там 1 реглаж ако се налага да правиш такъв и тогава виж как е колата.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.06.2020 г. at 9:25, heaT написа:

Здравей, разгледай тази тема на колегата e4omir, той наблюдава проблема само с летните гуми, а със зимните няма проблем.

 

Благодаря ти колега! Ще се свържа с колегата и можем да направим тест.

 

На 2.06.2020 г. at 10:33, Mkilla написа:

Може да погледнеш за сервизи в раздела за това. Има такива които са препоръчани но се чака със записване. За реглаж аз лично за Хондата ходя в Бултрако. От самото регулиране съм бил винаги доволен. На други прехвалени места все са оплексвали нещо. На Прелюда примерно така бяха направили на едно място реглажа, че се връщах 2 пъти и пак не успяха да го докарат така, както в Бултрако. Прекалено затегнат волан и биене в дясно при абсолютно здрава предница и без такива проблеми преди реглажа ( бях сложил нови гуми, затова отидох на проверка ). Според мен мини на преглед ходова част в Бултрако, направи после там 1 реглаж ако се налага да правиш такъв и тогава виж как е колата.

 

Благодаря, това ще го направя задължително значи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...