Jump to content
qiliev

По-бързо мигане на мигачи

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам проблем с мигачите. Изчетох доста неща но не открих с търсачката проблем като моя. Освен на един акорд но колегата не е обяснил развитие и решение на проблема. Имам хонда ЦРВ 3 2007 г. 2,2 140 к.с. Когато включа десните мигачи си мигат нормално, но като превключа да работят левите мигачи мигат доста по-бързо. Всички крушки са здрави и работят. Когато включа аварийните мигачи всички си мигат нормално. Къде е възможно да ми е проблема и на какво да обърна внимание. Благодаря и успешен ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една или повече лампи от лявата страна нямат достатъчно висока консумация. Причината може да е в това, че е сложена различна от оригинална лампа или в лош контакт към маса на някоя от лампите. 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сменял никоя от крушките от както съм купил колата. Проблема е от 3 дни. Остава лоша маса. За свързващата букса на предния фар и задния стоп ли говорим?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато лампите са ползвани много време, жичката им изтънява, стъклото потъмнява, съпротивлението им се увеличава, мощността спада. Комбинирано спадане на мощност от двете лампи, може да е достатъчно за проблема. Смени ги с нови, маркови - Филипс, Осрам, Хела и т. н. Не използвай лампи без марка. 

 

Връзката към маса не е само в буксата, а може да е в цокъла на лампата. Понякога просто изваждане и слагане (+ обръщане на 180 градуса) на лампата решава проблема. Контактният спрей също доста често е "половин майстор" в подобни случаи. По принцип говорим за буксите на мигачите, а дали са отделни букси само за мигачите или общи букси за цялото тяло "фар" или "стоп" - за този модел не знам. На моя модел са самостоятелни букси само за мигачите. 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм случаи (забележи - мн.ч.) със задни габарити.

Не свети - почуквам "стопа" - светва.

Свалям крушката. На пръв поглед - здрава. Почуквам я и хоп - жичката мърда от единия край, т.е. скъсана. От тук идва и ефекта ту свети, ту не свети.

Повтарям - говоря за габарит. Нямам представа, дали това може да се случи с крушка за мигачи. Там принципа на работа на крушката е различен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених и двете крушки с нови (на предния фар и задния стоп) и напръсках с контактен спрей куплунзите. Проблема остава без развитие. Възможно ли е някое реле за лявата страна да е проблемно? Ако е то къде да го търся

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега остава да провериш фасунгите и ел инсталацията за лоша връзка.

Аа, мигачите не са два, а три от всяка страна. Забравяш този в огледалото.

 

Релето не знам, къде се намира. То май е едно за ляв, десен мигач и аварийни. Не вярвам проблемът да е в релето, но не изключвам и да е там.

 

п.п. Това че на аварийни мигането е нормално да не те бърка. Така е на всички коли, не само на Хонда. При изгоряла крушка съответната страна мига бързо, обаче аварийните си мигат нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, крушката на лявото огледало провери ли я?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нея не съм сменял, но я виждам че свети. Там как да разглобя огледалото без да счупя нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигачът в огледалото не е ли LED?!

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за прекрасния клип. Притеснявам се да не счупя нещо обаче. Виждам обаче че модула е цял и крушка не се сменя там. Аз нямам такъв нов или употребяван за проба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и въпросното огледало разглобих и напръсках с контактен спрей. Никакво развитие, проблема още е налице

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигачите мигат по бързо единствено когато някой от тях на съответната страна не работи (не свети).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-горе съм написал колега че всички мигачи си светят но от лявата страна по-бързо. Явно някой специалист електричар ще търся, защото това започна да ме дразни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че товара от крушките не е, защото при мен в огледалото не ми свети мигача, отпред съм с лед а отзад съм с нормални крушкии и нямам проблем. Остава лоша връзка или прецакано реле. Фасунгите са много смотани поне на мойта са такива огледайте ги добре да не окъсява някъде в стоповете имам предвид там има и доволно водичка.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички фасунги съм огледал внимателно и съм напръскал с контактен спрей всички присъединяващи букси. Явно ще ходя на майстор. Може ли колеги от Русе да ме посъветват къде биха ми помогнали в града. Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релето на дизела не помня къде е, мисля че беше в двг отсег, на бензина е в краката на шофьора, но на дизела, мисля че беше на различно място.

 

Възможно е, жичката за съпротивление в релето да е сдала багажа.

Намери колега, с който може да размените релета и да тестваш, но се вади супер трудно релето, ако се окаже в краката ти.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се някой колега със същото ЦРВ да ме насочи къде да го открия това реле. Ще е последното нещо което проверявам преди да потърся помощ от сервиз. Благодаря все пак на всички за съветите

 

Хубав ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно се води крушката на мигача отзад като модел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
13 hours ago, frizzante said:

Как точно се води крушката на мигача отзад като модел?

Има твой стар пост - PY21W оранжева 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, днес попаднах на црв 3 европейско 2008 г на което крушката на мигача отзад е WY21W. Моята е PY21W и такава и бяхме подготвили за смяна, но...

Има ли и други с такива крушки? От къде идва тази разлика? Евентуално да са сменяни светлините с някакви за друг пазар, но всичко си изглежда оем.

 

Edit:

 

Сега виждам, че и един от големите производители на крушки, дава също WY21W. (T20) Да не излезе, че моята е някакво изключение?

 

4b0333bb8f21b8b8f974a39d29f86bd0.jpg

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е с PY21W отзад. Отпред е WY21W. Тъпотия :ranting:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 hours ago, inspektora said:

И моята е с PY21W отзад. Отпред е WY21W. Тъпотия :ranting:

При мен същата работа!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...