Jump to content
Ceco_G

Катализатор - Accord 2007 2.0

Recommended Posts

Здравейте, 

Да обясня накратко (доколкото е възможно) какъв ми е проблема. Преди година се сдобих с Хонда Акорд 2006 2.0. До момента не съм имал никакви проблеми с нея. Работата е там, че в талона  не фигурираше еко норма на автомобила, а с промените в изчислението на данъците трябва да платя 300лв. Затова реших да мина през КАТ за да ми отбележат еко стандарта в талона. Извадих си удостоверение от Бултрако и, съвсем спокоен и сигурен в колата, отидох в КАТ. На канала обаче изненада - оказа се, че колата няма катализатор. Предишният собственик го е махнал, а кожухчето си стоеше отгоре и нямаше как да видя, че го няма. Отървах спирането от движение на колата и си тръгнах. Сега пред мен стои следния въпрос: Да си плащам ли чинно големия данък или да слагам катализатор? Аз клоня към втория всриант, но нямам възможност да дам 1700-2000лв за оригинален. Гледах различни варианти в сайтове в БГ, както и в ebay и amazon, но истината е, че не разбирам нищо и не се наемам да поръчам нещо, което би ми докарало евентуално нови проблеми с колата. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Може ли някой да ми препоръча вариант за катализатор, който да върши работа и да не струва хиляди левове? Какви други ядове може да ми докара слагането на неоригинален катализатор, па макар и правен за този модел кола? Знаете ли дали катализаторите на accord 2.0 и на 2.4 са едни и същи, т.е. Дали мога са сложа такъв за 2.4 двигател?

Извинявам се ако темата, която отварям, е вече обсъждана, просто не успях да намеря нищо във форума.

Ще се радвам ако някой може да отговори на въпросит ми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Изчетете темата :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, ivailopp написа:

 Изчетете темата :)

https://www.ebay.com/itm/401120095033
Ivailopp, нещо такова ли е катализаторът, който ползвате? Линка, който сте оставил в темата, е вече невалиден, а в ebay в момента това е варианта, който става за модела. И, ако може, да си говорим на Ти, че ми е някак странно иначе. 😬

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно този е, ето ти го с 27 долара по евтин от Англия. 

https://www.ebay.com/itm/4372-CATAYLYTIC-CONVERTER-CAT-TYPE-APPROVED-FOR-HONDA-ACCORD-2-0-2003/131649431359?hash=item1ea6eae73f:g:r0QAAOSwOmtdAi~Q

На същата цена съм го купувал преди две години. Само че доларът беше по евтин.

Редактирано от ivailopp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...