Jump to content
Cap_Slow

Лято 2020 - Почивки

Recommended Posts

Реших да пусна една тема, както да обсъждаме нещо по-приятно след тази кофти зима, така и да обменяме опит. Ситуацията последния месец беше доста динамична, множество изказвания от кой ли не по темата с границите, карантините и т.н.


Ние имаме резервирана почивка за началото на юли в Гърция, като първоначално въобще не се свързахме с хотела, тъй като така или иначе всяко решение/наредба бяха предпоследни, никой не знаеше накъде ще тръгнат нещата и решихме, че няма смисъл.
Наскоро от самия хотел се свързаха с нас с оферта за ваучери, но докато вземем финално решение се взе решение на ниво ЕС да няма карантиниране на хора, завърнали се конкретно в нашия случай от Гърция и в момента има някакво неловко мълчание от страна на хотела и още не знаем ще ходим ли, ваучерите дали още стоят на дневен ред.

 

При приятели и познати имаше най-различен развой на събитията - от изгаряне с пари, ваучери за бъдещ период до такива, които след 2 седмици заминават на море.
Вие как ги виждате нещата, имате ли планове, мислите ли да ги осъществите или засега се отлагат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 10 дни на юни съм резервирал хотел от миналата година на Халкидики. За сега нямам проблем с резервацита. По същия начин стои въпросът и с другата ми резервация за първите 10 дни на септември.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес трябваше да съм в Испания за няколко нощувки, след което на средиземноморски куриз => съм имал 3 букнати неща: Самолет, Хотел и Куриз.

 

Три различни фирми (не съм го правил през агенция), и трите не ми върнаха пари, дадоха ми ваучери за сумата, която съм заплатил, за бъдещи резервации, като и трите са до Декември 2021.

 

И за трите, когато ги буквах, бях избрал по-евтината опция, която не включва безплатно канеслиране.

 

Та тъй като три различни компании са ми предложили едно и също, според мен явно си има някакво съгласуване около туристически ориентираните бизнеси -> да се дават ваучери. В интерес на истината за круиза пише, че ако им пратя искане в писмен вид за да ми върнат парите, могат да го разгледат.

 

Ако човек така или иначе смята да пътува, за мен ваучерите са ОК и няма риск, освен ако дадена компания не фалира.

 

Нашите уж са подписали споразумение с Гърция, да не се налага карантина, а само да се дават декларации, че си здрав, които трябва да сме си принтирали предварително. Така че на този етап според мен пътуване до Гърция е с нулев риск, даже би трябвало да е доста изгодно ! Аз самият гледам опции в момента, включително да работя от там, защото в AirBnB и booking има буквално за по 30 евро на ден едноспални апартаменти...

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.05.2020 г. at 0:40, dzrasd написа:

....Три различни фирми (не съм го правил през агенция), и трите не ми върнаха пари, дадоха ми ваучери за сумата, която съм заплатил, за бъдещи резервации, като и трите са до Декември 2021.....

 

......Ако човек така или иначе смята да пътува, за мен ваучерите са ОК и няма риск, освен ако дадена компания не фалира.....

 

Хубаво е, че гледаш оптимистично на нещата - относно ваучерите. 

Лошо ще е обаче,  ако другата година пак им хрумне, да си измислят друг витус  - та какво ще последва с ваучерите тогава?

Отделен е и въпроса, колко ще са актуални ценово и дали ще получиш услугата на 100%,  за която си заплатил преди повече от година и нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и аз отмених почивката в Гърция, но поне ми върнаха капарото. Всичко изглежда вече разрешено относно карантини и т.н, но за мен има много премълчани и недоуточнени моменти с почивките. Декларация в България че си здрав, а в Гърция какви са условията. Никъде не прочетох за мерките в хотели, къмпинги, плажове и т.н.  Ще се окаже кой не разбрал, кой не писал. Лично за мен е рисково лятото в чужбина, рзбира се всеки решава сам за себеси.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко да пораснат децата, че сега нямат търпение. После няма да искат да идват с нас и може да се обикаля на воля. 😜

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Cyreon написа:

Добре де, тия Хонди само до Гърция ли ги карате, за да идете на почивка? Гледам тук хотели, резервации, самолети. Няма ли мераклии да пътуват на далеч с кола, за да идат на почивка? Примерно с Хондата до Испания или Франция. Защото аз лично точно така предпочитам - да имам време да спирам по пътя, да разглеждам. Аз лично съм обиколил цяла Европа с кола, вярно е че е по-скъпо и отнема повече време, но кеф цена няма. 

 

Лятото се ходи на море. Обиколки на Европа се правят пролетта и есента :D 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Cyreon написа:

Добре де, тия Хонди само до Гърция ли ги карате, за да идете на почивка? Гледам тук хотели, резервации, самолети. Няма ли мераклии да пътуват на далеч с кола, за да идат на почивка? Примерно с Хондата до Испания или Франция. Защото аз лично точно така предпочитам - да имам време да спирам по пътя, да разглеждам. Аз лично съм обиколил цяла Европа с кола, вярно е че е по-скъпо и отнема повече време, но кеф цена няма. 

Аз предпочитам дългите пътувания и ми харесват повече от самата почивка, но за сега най- много съм минавал наведнъж около 1400км в едната посока- на море в Алания. 

За тази година ми пропадна ски почивка през март в Доломитите, за която капарирах 300лв. Отказахме се и на 3тия ден след датата, на която трябваше да тръгнем затвориха цяла Италия и прекратиха ски сезона. Собствениците на къщата обещаха да подновят резервацията за другия сезон, но предстои да видим. Мисля, че няма да не спазят обещанието си.

Иначе за море и тази година много ни се ходи в района на Анталия, но заради коронавируса май ще се ориентираме към наемане на вила в Гърция и обиколка по плажовете на Ситония. Много плажове там обиколихме преди 2 години и много ни хареса.

Лефкада също е опция, тъй като не сме ходили там, а казват, че е уникално.

За почивка в Испания или Франция с кола освен коронавируса ме спират и транспортните разходи, въпреки ниските цени на горивата в момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Emicha написа:

 

Хубаво е, че гледаш оптимистично на нещата - относно ваучерите. 

Лошо ще е обаче,  ако другата година пак им хрумне, да си измислят друг витус  - та какво ще последва с ваучерите тогава?

Отделен е и въпроса, колко ще са актуални ценово и дали ще получиш услугата на 100%,  за която си заплатил преди повече от година и нещо?

 

Това с надуване на цените, за да се налага да доплати човек ми беше първото притеснение. И все още ми е, за това редовно проверявам как се движат цените. За момента, които ми канселираха, ги отмених за края на Септември, защото искам да ги букна възможно най-отрано преди да са имали възможност да надуят цените (в момента не са надути). Даже същите полети ми излязоха с 10 евро по-евтино. Хотела ми е същата стойност, за круиза вече има малко разминаване, коието само си го направих - доплатих за каюта с балкон, че поне да се диша чист въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, DMZ написа:

...Лефкада също е опция, тъй като не сме ходили там, а казват, че е уникално...0

Миналия септември бях там за около 10 дни. Наистина е уникално. Най-вероятно бих я посетил отново...

  • Харесвам 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече преполовявам почивката. Много препятствия с резервациите, но има светлина в тунела.  До тук нещата са добре, о. Наксос. Пловдив-Атина 10-11часа и после фери почти 5ч. Ако някой му предстои подобно, мога да дам жокери. Всичко работи на 25% капацитет от преди пандемията. От 6 ферибота на ден в тази посока, сега са само 2. Голяма час въобще не работят. Всичко е почти празно, което има и своя чар, но и доста доза тъга!

20200624_114910.jpg

20200624_114857.jpg

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 20ти съм в Никити, Ситония. В събота беше голяма лудница, след това мъртвило и постепенно идват повече хора - голяма част, от които - българи. Водата вече се е затоплила и е много приятно, слънцето също пече яко. 

 

Живот и здраве - през септември на остров Корфу. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече бях за няколко дни на нашето черноморие и със семейството ми планираме да отидем и в Гърция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашето семейство изкарва на гости при приятелско семейство - във Варна. Децата направо се "разбиват". Върнахме се миналата седмица, септември - пак.

IMG_20200719_134013.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изгорях с едни пари за Лефкада, един познат с който трябваше да ходим не искаше да си направи PCR тест. Общува с цялата фирма и реши, че е по-добре да не рискува. 

Ходих един уикенд на Созопол, но е много пълно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая година ми беше надявам се последната на българското черноморие. 

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Drone написа:

Аз изгорях с едни пари за Лефкада, един познат с който трябваше да ходим не искаше да си направи PCR тест. Общува с цялата фирма и реши, че е по-добре да не рискува. 

Ходих един уикенд на Созопол, но е много пълно. 

На Лефкада е уникално. Като мине тази паника, покрай измислената корона, със сигурност пак ще я посетя.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях миналата година, иска ми се на Корфу да отида.  За догодина съм планувал и уроци по кайт, пък да видим, какво ще стане :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година бяхме на Закинтос - уникален остров. Тази година щяхме да го посетим отново, но сега с тези ПСР тестове и както сме няколко семейства се отказахме. Добре, че там хората се съгласиха да ни прехвърлят капарото за догодина. Иначе го препоръчвам с 2 ръце. Юли ходихме до северна Гърция за 7 дена, но с пул тест за 120 лв за цялото семейство. Сега в август ми предстои да посетя нашето черноморие след отпадналия Закинтос. На тръни съм какво ме очаква, но да видим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пул тестовете спасиха положението. Иначе 5х120 не си беше работа. В Пловдив излезна 175 за 5 човека. Плажовете са празни, всичко е спокойно. Гърците се опитват да спазват разпоредбите и дори правят забележки за не носене на маски. 

Ето и новата Honda Unicorn! 🦄 

IMG-d5c9afef91eaf556f00ae95881bb90b5-V.jpg

  • Харесвам 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.08.2020 г. at 15:36, Drone написа:

Аз бях миналата година, иска ми се на Корфу да отида.  За догодина съм планувал и уроци по кайт, пък да видим, какво ще стане :) 

Иди, ще ти хареса. 

13735108_627739297383392_8101389224806754595_o.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...