Jump to content
Pavlin1811

Катализатор

Recommended Posts

Здравейте колеги!Наскоро махнах катализатора на акорда (1.8/136 КС/99г),колата се поодпуши от към вървене но сега около нея,когато стоиш от вън мирише мн на бензин,преди да махна катализатора това не беше така!И разхода на гориво май скочи рязко!Огледах я няма течове ,доколкото мога да видя !На мястото на катализатора има резонатор и гърне .Възможно ли е да не е заварено както тр и от там да се просмукват тия пари и миризми,или да се случва нещо като не пълно изгаряне на гориво??Ще бъда благодарен на всякакви мнения и отзиви!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатор се маха само, ако наистина е повреден и не върши работа. На негово място се слага нов. Всички други заменки, резонаторни гърнета и т.н. са "шменти-капели"!

Катализаторът, освен, че намалява отделяните вредни емисии, участва в правилното образуване на горивовъздушната смес чрез ламбда сондата.

Също така е и най-добрият обезшумител в изпускателната система.

Моят съвет е, ако не ти е бил за изхвърляне, да си го върнеш обратно. Ако не става - търси нов.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатора си беше чисто за смяна ,според маисторите ,затова го махнах.....те ме посъветваха такси така сторихме...да наистина сега колата е малко по шумна във високите обороти...но тия миризми наоколо около нея наистина са неприятни !Колата е на 20г и честно казано ХИч не ми се дават 600лв за нов катализатор ....затова предпочетох евтиния вариант!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително катализатора да е оригинален.

Нов, универсален катализатор за твоя Акорд е £46.50 от английския eBay. Доставката до адрес на българска транспортна фирма в Лондон е безплатна. Цената за доставка на такава фирма до адрес в България е различна, но не е болка за умиране. Доставчикът, който аз ползвам, например, взема твърдо £14 за пакет под 10кг и £1.20/kg за пратки над 10кг.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има фирми които шипват по 2-3 лева на кило от Англия до БГ като доставка, това да му е проблема. За няма и 10 лева ще му го доставят ;) Според мен обаче, катализатора в този случай може да няма въобще връзка с миризмата на бензин. 
dandilov, този Акорд ако е с 1 сонда преди катализатора както повечето Хонди от тези години то сондата не го бърка дали има или няма катализатор. Ако има и след катализатора вече е друго. Друг е въпросът, че като не става е добре да се замени с нов ( адски скъпо ), алтернатива както е казал Krasi-mir или стар но работещ ( малко вероятно заради възрастта на колата ) а не да се избуши и замени с тръби, резонатори и тем подобни. 

Редактирано от Mkilla
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има и фирми в България, които "рециклират" катализаторите, като им подменят питите.

Без да съм въобще специалист и да знам причините, съм бил свидетел на разликата преди/след премахване на катализатори на 3 различни коли. И в 3те случая имаше рязко обостряне на миризмата зад колите спрямо преди, а на едната след "интервенцията" направо не се живееше покрай нея.

 

Тъжното е че към днешната дата и след всичките акции на кат, призиви, новинарски емисии, интервюта, клипове на влогъри като бричката и тн., в 9 от 10 случая бг майстора продължава да съветва клиента си да си избуши катализатора/дпф-а.

Редактирано от Cap_Slow
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, дори от Мотобокс ми казаха, че ибейските работели колкото да не свети чека за известно време и почти нямали живот, което може и да е вярно, но ме посъветваха направо да го махам, щото К24 минавал емисии и без катализатор… На въпроса какво решение ми препоръчват, ако искам да запазя катализатора, нямаха отговор освен че оригинален е 1700–1800лв. Към момента мисля да пробвам почистване/рециклиране в някоя от тези фирми и, ако няма ефект, може би ще пробвам някое ибейско. Ако издържи 2 години, ще съм доволен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било наистина супер ако преминеш през процедурата и споделиш опит в последствие. Информация за тази изключително непопулярна процедура по рециклиране на катализатора няма, а за афтърмаркет вариантите е доста оскъдна пък.

 

Колкото за минаването на преглед 100% ще го минеш, още повече пък на газ. Последно едно момче се хвалеше как минал преглед и то уж го замерили с пълния набор от тунинг способи - ремап, затапен егр, отрязани кат и дпф. Всичкото това гарнирано с нафта от разбивача на картели ВМ...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте сложих си катализатор от “ибейските “,оказа се че има спукана тръбичка на бензина....доста са прогнили всички...някой налагал ли му се е да ги сменя,казаха ми за някъкви медни тръбички,като заместител на оригиналната,ако някой може да даде съвет!!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Искаш да кажеш, че не е мирисала на бензин от това, че няма катализатор ;) Ако не ти трябва някакъв който да е под някакво налягане или маслоустойчив в магазините за части ( по-големите ) има маркучи на Gates а и не само на тях с различен диаметър. Вземи твоят и с него направо в магазина да ти резнат колкото ти трябва, ще ти излезе под 10лв да си подмениш малките маркучета ;) Не ти препоръчвам 2-ра, 3-та или 5-та ръка поради простата причина, че последният Акорд 6-та генерация е 2001 година. Това са 19 годишни коли в най-добрият случай с вече изпечени и смачкани гумени части. Най-добрият вариант е нов/и от Хонда но зависи дали и колко си обичаш колата а и дали тя заслужава инвестицията. 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...