Jump to content
barmag

Хидравлично масло за управлението Civic 6 Fastback 1.4 i 75 к.с. 1998 г.

Recommended Posts

Здравейте, приятели трябва да долея хидравлична течност защото ми е на "минимум" (изпраила се е с времето).

1. Задължително ли трябва да долея с хидравлично масло което е специално за модела?

2. Има ли някакъв най-евтин вариант да ползвам нещо друго, реално трябва да долея към 200мл.?

Просто НЕ МИ СЕ ДАВАТ пари!

С уважение към всички Вас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, препоръчително е да сложиш оригинално Honda PSF, намира се между 35 и 40лв., можеш да провериш в представителството на Хонда в Пловдив. 

Ако ти се рискува с алтернатива RAVENOL PSF-Y за около 25лв. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имаше някъде из темите информация, че всякакво друго хидравлично масло, различно от хондовото, чупи рейката!!!

Така, че внимавайте с избора!

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, dandilov написа:

Имаше някъде из темите информация, че всякакво друго хидравлично масло, различно от хондовото, чупи рейката!!!

Така, че внимавайте с избора!

Аз чакам моята 3та година да се счупи.

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще има нова поръчка която ще е скоро,помоли някой колега,примерно от Пловдив  ако се включи такъв да ти поръча това,https://www.ato24.de/en/honda-psf-0-354-l.html

естествено като му го платиш.

Тук също има и хубави масла на много по-добри цени от Бг,можеш да си поръчаш.

 

Тук се поръчва

това е маслото

Honda PSF 0,354 L-ще ти излезе 12лв

https://www.ato24.de/en/honda-psf-0-354-l.html

 

Ако не си сменял там изобщо маслото е хубаво да се смени не е вечно,1 л ще ти стигне така че си го вземи.

Рискуваш да протече рейката,ако вече това не се се случило,а там отиваш на ремонт на рейката,които е много повече от 30-40лв.

 

Питай също организаторите на темата може да имат налично.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще се случи ако падне под минимума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не ти се дават пари, отиваш и си купуваш една малка разфасовка ATF, от някоя бензиностанция. 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
22 hours ago, barmag said:

Какво ще се случи ако падне под минимума?

Ако е на минимума чертата нищо, ето тук има малката разфасофка но на завишена цена,но да я сипваш масло незнайно на колко км което вече не е масло ,по добра е изсипи на асфалта.

https://namaleniavtochasti.com/honda-/31797-maslo-za-khidravlika-08206-9002-082069002-honda-psf-354ml.html

Вземи си една добавка за хидравлика,ако не можеш изчака нова поръчка

http://dobavkizamasla.com/?show=view_details&id=106

http://nextparts.eu/product/abro-power-steering-fluid-dobavka

 

Допълни с нея докато вземеш 1 л и си го смениш цялото ,временно е това с добавката.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CARPERA, Благодаря ти, колко временно е това с добавката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчката ще дойде до към 30 дни, няма проблем за тези дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CARPERA,...не разбрах ще се случи ли нещо когато падне под минимума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега виждал съм да е  два пръста под минимума сменихме маслото,издържа рейката година отиде на рециклиране осраха я и сега търсене на такава втора употреба и пак ремонт.

Искаш ли го тоя филм.

Не не  е хубаво утре като си вземеш добавката няма да ти е под минимума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.05.2020 г. at 17:26, barmag написа:

1. Задължително ли трябва да долея с хидравлично масло което е специално за модела?

2. Има ли някакъв най-евтин вариант да ползвам нещо друго, реално трябва да долея към 200мл.?

Верен отговор ще получиш от

На 24.05.2020 г. at 20:54, fenabg написа:

Аз чакам моята 3та година да се счупи.

Питай него, от къде, и какво да купиш, или го помоли направо да ти изпрати.

Няма да е безплатно, ама ще си доволен.

Идеята с добавките на Карпера я игнорирай. Не слагай такава гняс в системата, ако нямаш проблеми все още.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като купих колата,понеже беше свален моста,свалихме и рейката да я занесем ей така за профилактика,нямаше течове.Майстора ни е на ниво и не се съмнявам в него.Та,като го питах как са нещата сподели,че е била добре обаче е сменил всички семеринги понеже вече са били доста твърди и по негово мнение именно заради оригиналното масло на хонда.Доста хондовски рейки са му минали през ръцете и при всички било така.Зелената минерална хидравлична течност за аудитата примерно била по-добра,но мен ме достраша и сложих пак оригинална.Все пак колата е над 10 годишна и нямаше сериозни проблеми освен семерингите.Мисълта ми е,че не всичко с надпис хонда е най-доброто,за сметка на това обаче май е най-скъпото.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето пример с моя 26 годишен сивик от които 17г при мен. Никога не съм сменял маслото, никога не съм доливал в момента е на минимума. Колата е над 300хкм и се кара предимно градско.

Редактирано от dindin
Отговор към скрит пост
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта рейка текна, занесах я на рециклиране и понеже веднага пак текна я върнах, взех си я пак, сложих я налях оригинално на Хонда и продължава да си тече. Пробвал съм разни добавки какво ли е - няма спасение. Имам друга рейка, 2 ръка си взех, но още не съм я сложил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви помоля по най-любезния начин едното запитване да не се превръща в караница и "словестни престрелки", отговорите на всички Ви бяха доста изчерпателни за което БЛАГОДАРЯ, започвам да се чувствам виновен защо пуснах такова питане във форума, още един път да Ви помоля да не се препирате, все пак сме големи и зрели хора, а и в крайна сметка няма да се свърши света, а аз сам ще си бъда виновен, ако допусна да ми падне под минимума.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...