Jump to content
Искрен

Чистачки

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам относно чистачките. Моите са марка Mitsuba, възможно е и да са все още оригиналните. Искам да си закупя същите за резервни. Само перца ли се купуват или направо цели. Някой търсил ли си е цяло сетче. Видях че са размер съответно 650, 425 и на задната пише 1750.... незнам защо ;) Ако някой ги е търсил моля да сподели. Благодаря.

20200522_115915.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са оригинални, само гумички за смяна се продават в Бултрако за около 20 лв. бройката :wacko: Иначе оригинални чистачки с този страничен захват в БГ, освен в Бултрако не намерих. В Бриколаж също съм виждал, че продават гумички, и то някакви маркови бяха, но имаше два вида, т.е. трябва да ги сравниш. Задната най-добре да я смениш цялата - намират се в онлайн магазините за 15-тина лв. Аз взех Шампион - добра е.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с Mitsuba, вероятно са оригиналните.

Резервни "гумички" за тези чистачки, има в Бултрако  и както каза колегата са по 20 лв. броя. 

По всички други магазини се продават такива резервни пера, но НЕ стават на оригиналните чистачки, защото са доста по-тесни и не могат да се захванат нормално на чистачката.

Захвата на чистачката към рамото е нормален и всяка друга чистачка може да ти свърши работа. Обаче няма да бъде със страничен захват, а отгоре, което ако не те дразни не е проблем - мен лично ме дразни и сменявам само гумените пера.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Emicha написа:

Обаче няма да бъде със страничен захват, а отгоре, което ако не те дразни не е проблем - мен лично ме дразни и сменявам само гумените пера.

Не знам като се повдигне рамото със захват отгоре, дали няма да пречи на струята на пръскалките :huh:

Навсякъде се сменят само гумичките на Хонда изглежда. Четох в някакъв US форум - една възрастна женица даже се хвали, че сама си ги сменила, въпреки че я боляли пръстите.

@Emicha Сигурен ли си, че неоригинални гумени пера не стават?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струята не е проблем-пръска си нормално. Слагал съм хубави на БОШ, с горен захват и е нямало никакъв проблем, но много се вдига самото рамо и стои някак си кофти/неестествено визуално.

Всички Не оригиналните гумени пера, са хем по-ниски, хем по-тясни, от тези на Mitsuba, а съм пробвал какви ли не.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти разликата, ако можеш да прецениш:

 

DSC_3663.thumb.JPG.97a5786ae57293de00b2ca0f21f4233d.JPG

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да, един колега хвърли 100 лева за пера, чистачки, не знам си какво, накрая не знам какво стана ама скоро пак търсеше нещо по чистачките.

 

Какъв е проблемът всъщност с тия чистачки? Не е влизаш в магазин и вземш нови? Не съм сменял още.

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип ги има  повечето магазини  пробвай ги няма да  останеш разочарован доста модели съм сменил.

chistachki-mitutoyo-kutiya.thumb.jpg.36e29cd07fa5d7c7011df8d1afd4f39f.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът си харесва чистачките и търси втори чифт за резервни. Какво странно има – няма проблем, че да се търси решение или да му се предлагат други варианти.

 

А от Митьо-и-Тойо има и оплаквания във форума. То за 5лв добра, добра, ама колко да е.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 19 часа, Emicha написа:

Всички Не оригиналните гумени пера, са хем по-ниски, хем по-тясни, от тези на Mitsuba, а съм пробвал какви ли не.

Благодаря! Това е ценна информация. Значи остават вариантите:

  1. Оригинални гумени пера;
  2. Неоригинални чистачки с повдигнато рамо.
Редактирано от inspektora
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето варианти за оригинални освен от Бултрако:

 

https://www.parts-honda.uk/honda-cars/assignment_spare_parts/76622STKA02

https://www.parts-honda.uk/honda-cars/assignment_spare_parts/76632SWAJ02

https://www.coxmotorparts.co.uk/honda/honda-cr-v/2007-2012-cr-v/2007-2012-cr-v-wiper-blades/

https://www.amayama.com/en/part/honda/76622stka02

 

Но ако там са 20 лева не си заслужава гимнастиката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой поръчвал ли им е от онлайн магазина (Бултрако). Тъй като аз там успях да намеря само на предна дясна 425мм с описание изрично посочено, че е за црв 2011 петрол. Другите размери ги намирам но пише че са за акорд, сивик и прочие... и се чудя да не би да има някаква разлика въпреки че размера 650 съвпада. 

https://bmeshop.bg/index.php?route=product/product&product_id=1539

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Селектирах модел от преди фейслифта дизел и излезе и голямата. Доколкото знам преди и след фейса са същите.

 

https://bmeshop.bg/авто/консумативи-масло-ремък-накладки-свещи-филтри-хонда?product_id=1320

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица поръчах тези пера и чакам да пристигнат.
https://www.aliexpress.com/item/32971540176.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.39f84c4dlZJ22H

 

Смятам, че тип D би трябвало да станат на оригиналните държачи.

4 броя с доставката на цената на 1 оригинално - не е толкова голям риск. 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде кажи каквото ще дойде и как е :) изглежда, че има шанс, но ме съмнява да са като оригиналните:) моите mitsuba са на 8 години и чистят все още идеално :) затова търся същите та дори и 100 лв да са ...заслужава си :) едни резервни да имам ... тя колата ще си мине времето ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези -тип D 10мм. трябва да станат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2те предни 650см и 425см Mitsuba за 37 лв общо с доставката. Дойдоха за 1 ден от Бултрако.Според мен това е оптималния вариант.

20200528_124328.jpg

20200528_124215.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 37 лева си е направо перфектно.

Някой знае ли дали на неоригинални държачи може да се слагат такива пера? 

Моите май са Валео, с тях взех колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Искрен От  тук https://bmeshop.bg/авто/консумативи-масло-ремък-накладки-свещи-филтри-хонда?product_id=1320 ли ги поръча и как така 37 лв. с доставката, като само едната е 22,12 лв. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да аз като ги поръчах поръчката ми беше за 44 лева като си мислех, че и доставката към 5 лева ще си платя. Незнам какви са тези цени на които са ми ги пуснали и някви отстъпки гледам има... Оказа се че и доставката явно е безплатна .... (малко смачках листа). Да точно тези от линка които си посочил поръчах.

20200528_171305.jpg

Редактирано от Искрен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за да не отварям нова тема, кажете, хубави пера, които да стават за чистачките на Сивик, 2.2, дизел, 2006 г., - Sport.
Както и от къде да поръчам.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.05.2020 г. at 20:22, mykacu написа:

Преди седмица поръчах тези пера и чакам да пристигнат.
https://www.aliexpress.com/item/32971540176.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.39f84c4dlZJ22H

 

Смятам, че тип D би трябвало да станат на оригиналните държачи.

4 броя с доставката на цената на 1 оригинално - не е толкова голям риск. 

Трябва да те "успокоя" че няма да станат, нито тип "D" (10 мм. не можеш да ги нанижеш в оригиналните, трябва да са 6 мм.) нито другите. Оригиналните Митсуба имат една особеност която китайчетата не вярвам да не са я забелязали но явно не им се прави само за Хонда а режат от универсалните ленти които произвеждат и лъжат че са за Хонда.  Аз имам два комплекта оригинални чистачки и реших да пробвам като теб с китайски пера като поръчах от  2  различни търговеца различни модели по 1 бройка като всички бяха декларирани като за Хонда. Започнах пробите с монтажа на боклуците от късата пасажерска  за по-лесно, след голяма борба и мазане с веро и сапун единия модел успях да го нанижа като резултатът беше отчайващ и се отказах, по-добре да си бях купил цели чистачки някакви. Сега обаче ще направя като колегата и ще си купя оригинални гумички от Бултрако. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, Искрен написа:

Да аз като ги поръчах поръчката ми беше за 44 лева като си мислех, че и доставката към 5 лева ще си платя. Незнам какви са тези цени на които са ми ги пуснали и някви отстъпки гледам има... Оказа се че и доставката явно е безплатна .... (малко смачках листа). Да точно тези от линка които си посочил поръчах.

20200528_171305.jpg

От няколко дена Бултрако при поръчка от над 30 лв,доставката е безплатна.

То какво ли има за под 30 лв но в момента има такава промоция.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Искам  да внеса малко уточнение по темата с онлайн магазина, преди малко получих от тях отговор на запитване и ми пишат че нямат в наличност гумички за чистачки за моя модел автомобил. Доста ме учуди отговорът защото колегата <Искрен> пише че е поръчал и са му доставили, като размерите за моята са същите.  Оставили са ми телефон за връзка с отдел <резервни части> на Бултрако, звъня на момента и ми отговарят: -  <ние нямаме нищо общо с онлайн магазина, ако искате можем да ви пратим като цената е 22лв. на брой и ще си платите доставката>  

Редактирано от CCord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,някой пробвал ли е тези,гледам захвата идва малко по-ниско и трябва рамената да слязат малко.В момента е с бош с обикновен захват отгоре,няма проблеми с пръскалките,но гледам заминават та се чудя за тези.

 

https://www.avto.bim.bg/Chistachki-k-t-Aerotwin-Retrofit-650-400-mm-Bosch-za-HONDA-CR-V-ot-2006-do-2012_p76170m784.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Бош не съм доволен (а и други са споделяли мнението). Ако искаш „банан“-ени с нисък профил, карам сега с Heyner и съм много доволен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със смотаните бош но ги подобрих с течна чистачка на стъклото и сега си чистят перфектно и не скрибуцат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно става дума за различни чистачки, на моя Акорд 2006 оригиналните Mitsuba доста се различават по размер на гумичката. Потвърждавам че размера в горната част, тази в която влизат стоманените пластини е 6мм. и е невъзможно да се вкарат сниманите от теб. 

Явно перата Mitsuba на Акорд и CR-V са различни, а може би годината на колата е от значение не знам, трябва да се сравнят по ОЕМ номера вероятно. Като имам време ще пусна снимки да се види разликата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.06.2020 г. at 19:39, mykacu написа:

Перата паснаха 

Здравей колега,

Ето това е пост ,който е в помощ на всички.Конкретно, точно и ясно.Поздравления!

Понеже китайците дават размера в инчове като комплект 26" и 16" ли поръча? 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 33 минути, AzSum написа:

Понеже китайците дават размера в инчове като комплект 26" и 16" ли поръча? 


26in и 17in са размерите на гумите, които взех.

Редактирано от mykacu
Допълнително пояснение
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.06.2020 г. at 19:39, mykacu написа:

Перата паснаха без проблем в оригиналните държачи. Потвърждавам, че са тип D, 10mm.

Засега забърсват перфектно.

 

(на снимката новото поръчано перо е отстрани / не е монтирано)


Отхвърлям написаното в мнение #22

6FF62F26-4F95-4C5B-A6F9-6313AE62712B.jpeg

Поръчах същите пера от същия доставчик, също тип D, 10mm.

Дойдоха за около 25 дни.

Отбелязвам,че колата ми е 4 генерация и пасват и чистят (поне към момента) идеално.

Има лека разлика с оригиналните Mitsuba при едни зъбчета, но това не е проблем и не влияе на работата им.

Най-трудно бе да сваля старите.

Неприятното при доставчика е ,че не може да комбинираш различни размери в една доставка , а и не отговаряше на съобщенията.

В крайна сметка платих доставка и за 2та размера, но с оглед разликата в цената си заслужава.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.06.2020 г. at 15:38, mykacu написа:

26in и 17in са размерите на гумите, които взех.

Заедно с перата пратиха едно хапче в отдекна опаковка, но не разбирам каква му е идеята? Ти знаеш ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поръчвал едни хапчета за разтваряне във водата - 1бр. за 4 литра.

Да не би да е подарък такова хапче?

Редактирано от Pavel_Pavlov
Цитиране на предходно мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подарък е към чистачките, но не знам каква функция има.Няма ни описание, ни дявол.Ти смяташ,че е течност за чистачки ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за течност за чистачки, разтвори го в 4л. както е посочил колегата и си го ползвай лятото, зимата недей да рискуваш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърлих го, че го отворих , а не знаех какво е тва чудо.Не искам да рискувам да ми прецака лака на колата.Карам си със SONAX или RAVENOL да ми е мирна главата. Сега като одобрих перата си поръчах и резервни та сигурно пак ще пратят, но ще подаря хапчето на някой.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах едн път такива хапчета, сини на цвят и се разтварят в студена вода. Не съм доволен, още имам няколко от тях. Само за лятото са и не чистят толкова добре, но по важното е, че от време на време запушват леко пръскалките. Може и аз да съм сложил по - малко вода и да не са се ратворили добре. Инъче на лака нищо му няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@goga, пръскалките може да се запушват от нашата прекрасна варовита и чиста вода 😂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно не бях се замислял за това, а при нас водата е наистина много варовита и твърда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...