Jump to content
casper06

Trv клапан на климатична инсталация

Recommended Posts

Колеги прецака ми се компресора на климатика и ще слагам чисто нов. Посъветваха ме да продухам системата и да сменя трв клапана. Моля помогнете, къде се намира и как се сваля? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

 

Моят също се беше прецакал и ми го смениха в сервиз и там направиха и продухването. Ако не бъркам (ако бъркам моля да ме поправите) продухването на системата се прави с азот. Също така смених и радиатора, защото му липсваха доста ламели и защото е възможно вътре да има отложени стружки от системата.

 

Виждам, че си от Пловдив. Тези процедури ми ги извършиха в Кей Джи ауто.

 

Поздрави,

Димитър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,нов съм във форума,затова ме извинете ако нещо не съм описал както трябва.Аз също имам проблем с разширителния клапан(механично ТРВ) на Хонда джаз 1.4 i-dsi 83 k.c. 2007г.,колата е климатроник. Търсих нова част къде ли не,но удрях на камък(или нямат налични или се предлага "оригинален" за безбожна цена,над 400 лв).В крайна сметка реших да го подменя с втора употреба,защото не ми се чака в тези жеги .Иначе намерих частта за около 40 лв в алиекспрес(все пак колата е сглобена в Китай).При мен симптомите бяха,че компресора включва за няколко секунди,след което изключва. Напълнихме система с оцветител,тъй като смених всички О- пръстени по системата,тъй като смених радиатора (нямаше фреон,а радиатора беше в плачевно състояние),накрая дори разглобих цялата климатична инсталация,защото все още губеше налягане,както и да е отстранихме проблемите,напълнихме ново масло и нов фреон и сега се радвам на прохладата в джаза .Ще кача няколко снимки, ако мога да ви бъда полезен.

Поздрави!

IMG-2e7e1d986925645c6f314bfa0608a00b-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,нов съм във форума,затова ме извинете ако нещо не съм описал както трябва.Аз също имам проблем с разширителния клапан(механично ТРВ) на Хонда джаз 1.4 i-dsi 83 k.c. 2007г.,колата е климатроник. Търсих нова част къде ли не,но удрях на камък(или нямат налични или се предлага "оригинален" за безбожна цена,над 400 лв).В крайна сметка реших да го подменя с втора употреба,защото не ми се чака в тези жеги .Иначе намерих частта за около 40 лв в алиекспрес(все пак колата е сглобена в Китай).При мен симптомите бяха,че компресора включва за няколко секунди,след което изключва. Напълнихме система с оцветител,тъй като смених всички О- пръстени по системата,тъй като смених радиатора (нямаше фреон,а радиатора беше в плачевно състояние),накрая дори разглобих цялата климатична инсталация,защото все още губеше налягане

IMG-4caaf2b4cefb71323bdd26b2d1fc7bfc-V.jpg

IMG-81479e6c1cf8478e8b2f6767297b764d-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 minute ago, antoninn said:

Здравейте колеги,нов съм във форума,затова ме извинете ако нещо не съм описал както трябва.Аз също имам проблем с разширителния клапан(механично ТРВ) на Хонда джаз 1.4 i-dsi 83 k.c. 2007г.,колата е климатроник. Търсих нова част къде ли не,но удрях на камък(или нямат налични или се предлага "оригинален" за безбожна цена,над 400 лв).В крайна сметка реших да го подменя с втора употреба,защото не ми се чака в тези жеги .Иначе намерих частта за около 40 лв в алиекспрес(все пак колата е сглобена в Китай).При мен симптомите бяха,че компресора включва за няколко секунди,след което изключва. Напълнихме система с оцветител,тъй като смених всички О- пръстени по системата,тъй като смених радиатора (нямаше фреон,а радиатора беше в плачевно състояние),накрая дори разглобих цялата климатична инсталация,защото все още губеше налягане

IMG-4caaf2b4cefb71323bdd26b2d1fc7bfc-V.jpg

IMG-81479e6c1cf8478e8b2f6767297b764d-V.jpg

 

15913547451751415558790610411907.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...