Jump to content
Fen8

Писан фиш , за едните има за другите няма, наши ваши

Recommended Posts

Здравейте колеги ,миналата седмица ми случва за пореден път случка със нашата родна полиция във малък град където повечето се познават. Ситуацията е следната, центъра от единия край на улицита има знак B27 но от другия няма , аз влизам от страната която няма знак. След няма и 5мин идва полицай и почва да пише фиш,  цялата улица е пълна със коли не е жилищен район, половината сигурно имат документ да паркират, но останалите нямат. Идват пишат 2 фиша и тръгват, човека не за първи път се заяжда със мене, явно е на лична основа. Аз естествено не мълчах и постоянно ги питах защо не пишат и на другите и спорих за тва, че няма знак на влизане. Mислеx доста да обжалвам и да рискувам със акт, ама като знам във кaква държава сме се отказах, доста ходене и разправии е а и не съм запознат какво се прави тогава,  сега ще ме накарат да понауча малко законите мамицата им мръсна. 

Та цялата тая тема е пускам защото постоянно го засичам във нарушение като е цивилен а е доста зaядлив даже и като цивилен, господарите , нова , бтв, ще снимам снимки, видеa като го засека във нарушение, въпроса е къде или всичко е пълен ташак и си правят какво си искат ?

Колко време на работещ двигател мога да стоя след този знак и също след като са ми писали фиша 12-24 часа мога да си паркирам нямат право да пишат втори ?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Fen8 написа:

Колко време на работещ двигател мога да стоя след този знак и също след като са ми писали фиша 12-24 часа мога да си паркирам нямат право да пишат втори ?

1. Знак В27 "Забранени са престоят и паркирането"! Тоест, нямаш право да спираш след тоя знак, дори и с работещ двигател.

2. След като са ти писали фиша, пак важи т.1! Тоест трябва да преместиш колата на позволено място за спиране или паркиране. В противен случай, втори фиш няма да напишат, а ще извикат репатрака...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
17 minutes ago, dandilov said:

 В противен случай, втори фиш няма да напишат, а ще извикат репатрака...

 

За актове знам че нямат право 24 часа но за фишовете мислех че е различно , защото от разговора със полицая разбрах, че могат да ми пишат цял ден фишове ако не се махна а не бях сигурен, иначе нямаше да мръдна колата пък те да викат репатрак.

Редактирано от Fen8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Fen8 написа:

иначе нямаше да мръдна колата пък те да викат репатрак.

С този подход сам си търсиш белята.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай линк към Гугл стрийт вю да я видим тая улица на центъра на малкия град.

Моля.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се зарежда във мапса улицата.  Но изглежда така, видимоста на знаците са по посока на стрелката, аз съм спрял във тясната улица между двата знака, идвам от долната улица от ляво и завивам на ляво, долния знак е обърнат със гръб към мене. 

12.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ползвал ли е този линк и върши ли работа?

 

https://www.blog.grajdanite.bg/blog/2016/01/19/как-да-изпратим-сигнал-до-пътна-полици/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни линка да видим къде е това място. Не е нужно да се вижда от Стрийт Вю, достатъчно е дори да кажеш само адреса или да пуснеш скрийншот с някакъв ориентир, пък ние ще си намерим каквото ни трябва. 

 

Щом си приел фиша, значи си съгласен с отправеното обвинение. Ако не си бил съгласен - заявяваш го на място и тогава ще ти напишат акт, който можеш да обжалваш. 

 

За едно и също нарушение не можеш да получиш две наказания.

 

При така показаната схема по-горе, не е ясно колко е дълго платното, пресичащо двете успоредни платна. На пръв поглед изглежда като голямо кръстовище и ти си паркирал вътре в самото кръстовище. Може би си паркирал на по-малко от 5 метра от кръстовище, за което не е нужно да се поставя специален знак. Във фиша ти е написано какво точно си нарушил. Какво пише? 

 

И не гледай другите, другите са си други. Гледай себе си, бил ли си в нарушение или не?

 

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално тясната улицата не е толкова тясна, около 50м дълга не бяx спрял на 5метра от кръстовището. Бях във нарушение и си платих фиша веднага , но не е там проблема. Имаше 10 коли от горния край горния знак на влизане, полицаите ги подминаха и веднага спряxa и дойдоха до мойта кола, писаха само 2 фиша и тръгнаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това колега(пак се повтарям от друга тема) се слагат Dashcams на колите... Ако наистина не си бил в нарушение, можеш да го,, заковеш" с доказателства.... Че, подобни помияри има доста в полицията--няма спор, но когато ти си невинен и може да го докажеш, нещата за говедата ще се объркат много! 😉🤔😏

Знаете ли историята за офицера от КАТ в Пазарджик, който отнема предимство и удря кола....? Та същият, вечерта се връща с помощник и реже знака  Stop🛑, на който не е спрял преди това...! Това са нагляри, които не заслужават да мият и селски нужници! 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, mitaka0007 написа:

... Ако наистина не си бил в нарушение ...

 

Напротив

Преди 1 час, Fen8 написа:

... Бях във нарушение и си платих фиша веднага , но не е там проблема. ...

 

Проблемът е

Преди 18 часа, Fen8 написа:

... защото постоянно го засичам във нарушение като е цивилен а е доста зaядлив даже и като цивилен, ...

 

Сега от нас, читателите на тази тема, се иска да скочим дружно и да намерим начин, как да таковаме мамицата мръсна

Преди 18 часа, Fen8 написа:

... мамицата им мръсна ...

на наглото говедо помияр, написало фиша.

 

Не си мислете, че оправдавам извършването на нарушения на ЗДвП от служителите, които трябва да следят за спазването на този закон. Ама това е манталитет, както се казва "липсват му първите 7г". Сега и във Ватикана да пращаш снимки е късно. Най-много всичко да се върне върху теб, с грубата сила на Закона, с която е облечен "твоя" човек.

 

От друга страна - малък, провинциален град, в който повечето хора се познават. Предполага се, че автора на темата е местен, щом знае, какъв знак има в другия край на улицата. И ... какво, правим нарушение, получаваме си заслуженото наказание, и сядаме на компютъра да "ревем"?!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Човекът се чувства глупаво, понеже са писали фиш само на него , но не и на всички останали. Иска да каже ,че законът е избирателен и важи от един единствен тъпанар , който решава кой да глобява и кой не както му скимне. Разбрах го напълно и му съчувствам. И аз съм минавал през такова нещо точно със забранено паркиране и ме глобиха само мен , а имаше още пет -шест автомобила в същото нарушение. Аз се почувствах едва ли не балък, че законът лови само мен , пък другите по някаква причина не ги бара. Това е положението в България, просто съветвам автора на темата да си спазва закона от тук натам ,както правя и аз от много отдавна, и така няма да го е яд, понеже няма да се вкарва в такива ситуации. Ходя повечко пеш. Освен това , това е един много хубав начин да се скъса порочният кръг , в който се намираме. Това , че някой прави нарушения и се отървава, не означава ,че трябва да ги правим всички . И не го казвам с назидателен, а с най-приятелски тон, понеже на всеки се случва да прави нарушения и всеки греши. Примерно като се стремя да съм изряден шофьор не винаги успявам. Понякога просто го налага ситуацията да нарушаваш съзнателно или се изнервяш и стават глупости. Просто не трябва да е целенасочено и безотговорно такова поведение. Държавата това сме ние.

Редактирано от ivailopp
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По някаква причина така и не става ясно къде е местоположението. @Fen8, къде е мястото? 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и обяснението на автора за цялата ситуация не е особено ясно, но очевидно е санкциониран, а това не е без причина. Няма да го санкционират понеже " не ги кефи" като човек примерно :D

Приложението " гражданите" сме го ползвали доста хора, предполагам, но там се подават сигнали КЪМ МВР срещу други граждани , а не срещу органите на МВР. Обикновено някаква жалба срещу служител на МВР се пуска персонално към МВР.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, ivailopp написа:

Човекът се чувства глупаво, понеже са писали фиш само на него , но не и на всички останали. Иска да каже ,че законът е избирателен и важи от един единствен тъпанар , който решава кой да глобява и кой не както му скимне.

Както се пееше в една българска песен - "Аа, дали е такаааа ...".

На мен лично не ми стана КАТЕГОРИЧНО ясно, че е така.

Защото

Преди 23 часа, Fen8 написа:

... цялата улица е пълна със коли не е жилищен район, половината сигурно имат документ да паркират, но останалите нямат. Идват пишат 2 фиша и тръгват ...

 

Каква е тази улица, някаква зона със специално разрешение за паркиране ли е?

Някакво доказателство, че половината коли са в нарушение, както твърди афектираният глобен?

Каква е вероятността само двама да са били в нарушение?

 

И нещо друго:

Колко от нарушителите вече са глобени, обаче ще си стоят там, докато изтекат 24-те часа, през които шибанякът с униформа няма право да им пише втори акт?

На колко нарушители им предстои да бъдат глобени, след като се появят при колите си?

Някой изобщо занимава ли се да вдига с паяк нарушителите в тази зона, или в това градче изобщо? Ако да - колко често?

 

Мисълта ми е, че се правим на съдебни заседатели и решаваме , кой крив, кой прав, без да знаем всички факти, и без да сме изслушали другата страна по делото. :D:D:D

 

Ако целта на тази тема е да нахраним некадърниците от КАТ в национален мащаб, да започвам нов пост, не е като да нямам, какво да кажа против "системата".

 

Ако не е това целта, ще продължа, когато си изясня категорично фактическата обстановка по делото. :P:P:P

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
5 hours ago, ivailopp said:

Човекът се чувства глупаво, понеже са писали фиш само на него , но не и на всички останали. Иска да каже ,че законът е избирателен и важи от един единствен тъпанар , който решава кой да глобява и кой не както му скимне. Аз се почувствах едва ли не балък, че законът лови само мен

 

Точно така се чуствам и аз,  аз знам че съм виновен и си платих фиша 1 веднага, просто закона им позволява да си правят какво искат.

 

4 hours ago, ogi28b said:

По някаква причина така и не става ясно къде е местоположението. @Fen8, къде е мястото? 

 

Не мисля да гo споделям колега по вероятно да си навредя повече отколкото да си помогна с нещо.

 

1 hour ago, Krasi-mir said:

И нещо друго:

Колко от нарушителите вече са глобени, обаче ще си стоят там, докато изтекат 24-те часа, през които шибанякът с униформа няма право да им пише втори акт?

На колко нарушители им предстои да бъдат глобени, след като се появят при колите си?

Някой изобщо занимава ли се да вдига с паяк нарушителите в тази зона, или в това градче изобщо? Ако да - колко често?

 

 

 

Незнам колко са глобени, но за времето което чаках фиша доста от колите се махнаха , дойдоха писаха 2 фиша и тръгнаха без изобщо и да проверяват другите дали са изрядни, явно полицая има памет и помни 10-тe коли които са били паркирани дали имат или нямат право да спират там.

Ще се повторя , полицията директно идва и спира при мен и първата кола която пишат фиш съм aз горните 10 явно са били със пропуск да паркират там.

Няма и репатрак които да дойде и да ми вдигне колата, аз за това и питах защото от това което разбрах по думите му те ми пишат фиш , ако аз не си махна колата и след 10-15мин мине полиция ще ми пишат втори фиш за същото нарушение и така цял ден. Сега стана ли ясно ?  Не ми ce

спори за глупости.

A и не ми е за 20лв виновен съм ще ги платя, ама хора които не могат да си напишат името правилно да ми се прави само защото е ченге ей тва не мога да проумея и ме нервира, той не знае закона а тръгнал да го прилага.  Избирателно !   

Редактирано от Fen8
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да прочета рецепти на доктори ама ей това не мога. 

13.png

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам,под индиго ли е това,но и аз съм получавал,подобен парцал.

В моя случай,в един ред написано,можех да различа няколко срички и букви!

По въпроса и подобни ситуации,биха решили проблема електронни устройства и камери,а не индиго и корумпирани елементи!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаххахаха видях само последната снимка и тоя цитат:
"A и не ми е за 20лв виновен съм ще ги платя, ама хора които не могат да си напишат името правилно да ми се прави само защото е ченге ей тва не мога да проумея и ме нервира, той не знае закона а тръгнал да го прилага.  Избирателно ! "

 

Той ме подсети за една случка. Преди време с един приятел се возим и на едно Т образно кръстовище и този мои приятел прави десен завой. В началото на булеварда дебнат полицаите. Скоростта е нормална нищо рязко нямаше. Спират го този мой приятел и проверка. Не бяхме притеснени всичко е изрядно. Да, обаче той скоро беше сложил 15% фолио отпред на предните прозорци. Почти не можеш да кажеш, че има фолио. Гледаха му документите и по едно време почнаха да оглеждат колата и видяха фолиото. От там айде затъмняваш прозорците фиш. Хубаво, ама реално трудно да видиш фолио въобще.
Добре, почват се едни разговори как са установили, че са затъмнени предните стъкла. Викат се патрулки и т.н.

Чакаме 1 час може би. През този 1 час минават С класи, БМВ-та, алфа имаше една, която беше абсурдна. Всичките тези бяха, ама с черни предни стъкла.

Питам полицая:
- Защо не спирате колите? Не виждате ли тези водачи какви коли карат?

Да не говорим, че имаше няколко коли, които направиха завои почти на дрифт пред полицаите.

Полицая отговаря:
- Нямаме право да спираме автомобили за проверка, когато вече сме спрели някого.

 

С годините по-късно - пак пътни полицаи на мотор стоят си в храстите и хванали някого в нарушение, обаче минавам аз и гледам, че единия държи шофьорската книжка, две коли спрени и другия полицаи на мотора нещо проверява.

На кое да вярвам? Нямам представа полицаите колко могат да спират за проверка, обаче имам чувството,че правилата си ги измислят на момента.

 

Един от главните проблеми в България е, че корупцията е толкова дълбоко вплетена, че народа нищо не може да направи по въпроса. А кражбите, които се извършват са толкова големи, че ако ще и всичките пари на ЕС да идват при нас пак ще сме на това дередже.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е смисълът на темата? Ще ме извиняваш, колега. 

Виновен си, получил си си фиша. Гледай по-малко в чуждите паници и може да се чувстваш по-добре.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преразказ по рисунка от paint, несериозно е това колеги.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте засичали и търсели някакъв точен смисъл!

Хубаво е,че има все още някой да показва и пише за такива случки,които са случвали на почти всички ни,но само си навеждаме тиквите и чакаме да дойде довечера,та да си сипем една ракия гледайки сеира на другия!

Каза ви колегата,че е виновен,но показа и тези,които са трябвали да постъпят еднозначно и със другите нарушители.

Полицейско,генералска държава!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък разбирам колегата и съм бил в подобно положение.

https://www.google.com/maps/@43.2768398,26.9514557,3a,75y,78.77h,86.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sL_ag-OJW5XEnU4zUkO6aOg!2e0!7i16384!8i8192

Ще използвам темата, за да споделя моят случай, като приложа линк от Street view.

Патрулката беше спряна от другата страна на пътя. Видях я и най-съзнателно направих обратен завой. Последва палка и неочаквано за мен ми обясниха, че ще ми напишат фиш, за неправилен обратен завой. Показах им знака който гласи "място за правене на обратен завой". Да! Но съм направил обратен завой, върху пешеходна пътека. Не ми се спореше (за разлика от другата спряна кола, чиито водач ги нареждаше до 9 коляно) и се съгласих да ми пишат фиша. И аз като колегата отидох веднага и си го платих. Да и мен ме подразни, че още 10 коли направиха същата маневра, докато младото полицайче си упражняваше правописа. Да на 110% съм за да има регулации и ред на пътя (последно време е отврат да се кара). И да знам, че имат таргети на глоби и тнт.

Моя ли е обаче вината, че някой капацитет не е "издърпал" пешеходната пътека 5 метра по-напред примерно. Моя ли е вината, че от години всеки ден там стотици коли правят "забранен" обратен завой и само когато на някой не му стига бройката фишове решава да въвежда ред? Пак казвам, ЗА полицията съм и ЗА спазване на правилата, но нека не си затваряме очите за някои. Глупаво е да си казваш "щом другите го правят мога и аз" и после да се ядосваш, че само теб са глобили. 

Докато не си върнем респекта към полицията и докато полицията не почне да глобява поради нарушения, а не поради таргети, ще сме си така. 

Самосъзнанието на наглостта на гражданина могат много бързо да се пренастроят, но за целта трябва да липсва чувството за безнаказаност.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Чувството за безнаказаност витае наоколо поради избирателната наказателност. Затова много хора си позволяват различни своеволия. Всеки иска да е бандит и мутра, "понеже за милиони няма закони". Деведесетарското мислене е крайно време да се изкорени, понеже мутрите колко са като процент спрямо всички нас?! Сигурно 1%.  Спираме да гледаме мутрите и почваме да сме най-обикновени физиономии. После неграмотника с нашивки няма да ни прави впечатление. А колкото до неграмотната пешеходна пътека от предния коментар - редно е да се пусне един сигнал или жалба и да се махне тая "хранилка" веднъж за винаги.

 

Според мен е хубаво да се пускат сигнали. Ето, глобили са ме за неправилно паркиране. Снимам улицата, знака и всички автомобили дето са напаркирали и отивам да търся сметка на властите, що не си вършат работата. Въпросът е да имам желание и време. С приложението "Гражданите" се получава лесно, бързо и с известна успеваемост. Тия , които го ползват са доволни, въпреки че не е чудесно.

Редактирано от Pavel_Pavlov
Сливане на два последователни поста
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абсолюто вярно.

Чувство за безнаказаност и корупция.

Всъщност, многократно съм си задавал въпроса - кое е първично?

- И к'о пра'йм ся? От устата на униформения.

Или

- Старши, не може ли да измислим нещо, вместо да "пишеш"? От устата на нарушителя.

 

По случая в темата.

Виновен съм, ама ме глобиха избирателно!

И защо да не те глобят избирателно, след като ти сам си го избрал.

Напълно съзнателно, избирателно си избрал :D да извършиш нарушение. Не ти ли беше ясно, че има вероятност да те глобят?!

Ама били глобили само теб, на другите им се е разминало. Бил си глобен избирателно.

Какво точно стана? 

Аз разбирам "избирателно" така:

Има 10 нарушители.  Всички нарушители са в колите си. Полицаят минава покрай 7 от тях и се спира точно при теб.

Такава ли е случката, или от всичките 10 коли само ти и още един сте били в колите си?

Ако всички са били съм съгласен, че е било избирателно.

Ама ако само двама сте били в колите си, това за мен не е избирателно.

 

Ама другуте си тръгнали без глоба!

Ако полицаят си беше избрал друга "жертва", ти нямаше ли да си тръгнеш безнаказано?!

 

Таааа,тетака.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто приятелски,към колегата "Krasi-mir"-теб,кое те кара в Англия да си изряден?

Отговора на този въпрос,ще ни даде светлина и в нашата тема! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега. Напълно избирателно глобиха мен. Другите 10, които направиха обратен завой им се размина. Ако не ме бяха спрели, щеше да се размине и на мен и щях да си тръгна безнаказано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Krasi-mir said:

Виновен съм, ама ме глобиха избирателно!

И защо да не те глобят избирателно, след като ти сам си го избрал.

Напълно съзнателно, избирателно си избрал :D да извършиш нарушение.

Аз разбирам "избирателно" така:

Има 10 нарушители.  Всички нарушители са в колите си. Полицаят минава покрай 7 от тях и се спира точно при теб.

Такава ли е случката, или от всичките 10 коли само ти и още един сте били в колите си?

18 hours ago, Fen8 said:

 

 

Ще се повторя , полицията директно идва и спира при мен и първата кола която пишат фиш съм aз горните 10 явно са били със пропуск да паркират там.

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, Pavel_Pavlov написа:

Един от по-главните проблеми за мен е, че всеки гледа в паницата на другия – „защо за мен не може, а за тях може?“

 

Считам темата за изчерпана.

Няма нужда да си чешем езиците повече.

Заключвам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...