Jump to content
leethax

Смяна обтяжен механизъм+ролка

Recommended Posts

Здравейте, имам хонда акорд 7 фейс, и започна да ми трака много обтяжния механизъм на пистовия ремък (като го натоваря повече) и тази седмица ми дойде новия. 

Някой сменял ли е? Ако може да ми каже д/г как става. До колкото виждам, мисля че трябва да се смъкне алтернатора за да се свали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей. Махал съм само хидравличната помпа и нищо друго. Преди това се сваля рамъка все пак. А ако сменяш само лагер на оптяжната ролка става на место без сваляне. Само ремъка пада. Следвай клипа.

Редактирано от Ivan_Ch
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го сменявах 2 пъти преди около 3...4 хил. километра. Сваля се помпата на хидравликата (без маркучите) и ремъка, даже може само да го отместиш и вържеш, да не ти пречи. Обтедача го мених 2 пъти, защото първият детого купих, се оказа пълен биклук и след 5...600 км го смених пак. И двата ги купих нови, проблемният беше на SNR :puke:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Niakoi написа:

Аз го сменявах 2 пъти преди около 3...4 хил. километра. Сваля се помпата на хидравликата (без маркучите) и ремъка, даже може само да го отместиш и вържеш, да не ти пречи. Обтедача го мених 2 пъти, защото първият детого купих, се оказа пълен биклук и след 5...600 км го смених пак. И двата ги купих нови, проблемният беше на SNR :puke:

Сега ще отида да я сменя, да видим какво ще се получи. Аз съм взел на INA. Четох, че са по добри от СНР. Не съм сбъркал значи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз взех INA, ама първо се набутах с онова л@йно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 21 часа, leethax написа:

Здравейте, имам хонда акорд 7 фейс, и започна да ми трака много обтяжния механизъм на пистовия ремък (като го натоваря повече) и тази седмица ми дойде новия. 

Някой сменял ли е? Ако може да ми каже д/г как става. До колкото виждам, мисля че трябва да се смъкне алтернатора за да се свали.

Освен че трака,белязката която е индикатор за подмяната му,в какво положение ли е?

Може и снимка...!

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, JHM написа:

Освен че трака,белязката която е индикатор за подмяната му,в какво положение ли е?

Може и снимка...!

Подмених механизъма, вече тракането го няма :) Ще я снимам след малко като сляза до гаража, но не знам кое точно трябва да ти снимам, ще направя 2-3 снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябваше да го снимаш,преди демонтажа.

Има едно триъгълниче,което трябва да бъде,да сочи в определен белязан участък от оптегача.

Сега също можеш да снимаш новия,но не мисля,че няма да е ,където трябва.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колегата JHM имаше в предвид да снимаш това.Screenshot_2020-05-17-19-40-57-848_com.google.android.youtube.thumb.jpg.6c210bd1f8ebfbe2f328bed2b70f9419.jpg

Ако триъгълника е извън маркера се сменя ремъка или целия механизъм, което ти вече си направил заради тропането.Screenshot_2020-05-17-19-40-41-649_com.google.android.youtube.thumb.jpg.40fc8694ad9655bd249ea3e159bb556b.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя също го смених заради хлабава пружина а белязката беше на ръба на маркера. При промяна на оборотите звука беше стряскащ.IMG_20200505_174224.thumb.jpg.f970e41e32fcf2f2ed8559cd80f392e4.jpg

Този, който свалих беше BANDO а сложих INNA и вече над година всичко е ОК.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 17.05.2020 г. at 17:31, JHM написа:

Трябваше да го снимаш,преди демонтажа.

Има едно триъгълниче,което трябва да бъде,да сочи в определен белязан участък от оптегача.

Сега също можеш да снимаш новия,но не мисля,че няма да е ,където трябва.

 

 

На 17.05.2020 г. at 19:44, Ivan_Ch написа:

Колегата JHM имаше в предвид да снимаш това.Screenshot_2020-05-17-19-40-57-848_com.google.android.youtube.thumb.jpg.6c210bd1f8ebfbe2f328bed2b70f9419.jpg

Ако триъгълника е извън маркера се сменя ремъка или целия механизъм, което ти вече си направил заради тропането.Screenshot_2020-05-17-19-40-41-649_com.google.android.youtube.thumb.jpg.40fc8694ad9655bd249ea3e159bb556b.jpg

 

97650501_640632066792984_2344467525552570368_n.jpg

98187086_318452172473958_1159590540845514752_n.jpg

media-share-0-02-05-6f1ecc023fee6008eb5088c822a002b932b88c949bd7aa283ccabb631c7c1e71-e5bdcc49-5ddd-4a7f-be5f-f18de273c00e.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

това само при бензиновите ли се сменя или и на дизела ? 

Редактирано от Petargazdov89

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на дизела също. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз трябва да сменя само лагера на обтяжната ролка, но това което намерих като инфо за номера е 6203 (d=17 mm D=40 mm B=12 mm). Бих искал да го купя предварително и след това да го демонтирам.

Така ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз купих едно лагерче,...за напред!

Не ми е дала симптоми за смяна ролката.

NSK цена 3.70лв. полски:

20200529_115619.thumb.jpg.198a455e3575155d2acde1b6d3997342.jpg

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, значи съм бил на прав път. Видях номерчето от снимката. Благодаря на JHM. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня темата. Преди 2г. и 60 000км смених целия обтяжен механизъм с нов на INA, понеже предния се беше посукал. Сега имам някакво тракане когато се "мести" механизъма, в моменти в които вибрира. Ясно се вижда и чува като се помести механизъма се чува и тракането.

Към какъв да се насоча сега? За мен 60 000 пробег за тази част ми се виждат малко?!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, h5rov написа:

Да допълня темата. Преди 2г. и 60 000км смених целия обтяжен механизъм с нов на INA, понеже предния се беше посукал.

 

Аз също се спрях на INA поради тракането, което описваш. В сервиза, в който ми правят колата ми го препоръчаха като надежден. Дано ресурса на надежден механизъм не е 2 години, защото представям си другите тогава. Единственото странно при смяната беше, че освен на кутията другаде никъде нямаше надпис INA. Твоя колега, обърнал ли си внимание дали има?

IMG_20200615_111337.jpg

IMG_20200615_111324.jpg

IMG_20200505_174224.jpg

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, Ivan_Ch написа:

Твоя колега, обърнал ли си внимание дали има?

IMG_20200615_111337.jpg

Вчера я гледах и ми направи впечатление, че ролката е точно същата като този която си снимал. Надписа е същия.

Сега се колебая да поръчам от autodoc. Избора там е Gates, SKF и Febi. Цените са от 120 до 160лв.

Другото което се чудя (малко вероятно), дали това почукване няма шанс да е от лагера на ролката?

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 43 минути, h5rov написа:

 

Другото което се чудя (малко вероятно), дали това почукване няма шанс да е от лагера на ролката?

Едва ли е от лагера. Преди да сменя моя обтяжен механизъм, пробвахме със смяна на лагера, но уви. Симптомите му бяха, като тези, които описваш.  Сега возя в багажника ролката с новия лагер от старото BANDO за всеки случай. А колкото до трите варианта за смяна, дано някой от хората, които си вадят хляба с авторемонти се включи и изкаже мнение за надеждна марка.

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1.06.2020 г. at 10:00, modjo написа:

Да, значи съм бил на прав път. Видях номерчето от снимката. Благодаря на JHM. 

Да, ама не. Когато го свалих се оказа, че на дизела е различен, т.е. 6303

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Аз затова оставих на снимката и опаковката на ОЕМ-та ролка с номера на нея,а и съм писал от телефон,на мобилната версия на форума и инфото за автомобила ти, не излиза.

Сори..,ако съм те подвел🙁, да иска се гледане!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...