Jump to content
stany681

Двигател DSI,1.3 , Honda Civic

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

Не успях да намеря чрез търсачката инфо и мнения за двигателя DSI , т.нар.''НОВ'', от джамбазите....Предлага се един Сивик,2009 год. с въпросния двигател. Има някакви спомени , че съм попадал на отрицателни мнения за него.И вероятно е слаб за тази кола ?

Благодаря на всички :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съпругата ми се вози 2г. на Джаз с този мотор. Не е бегачка, ама за Джаз става. 

Обаче, Сивик 8 с такъв не бих си го причинил, ще е тотален мъртвак.

Смея да го твърдя след личен опит със 2бр Сивик 9, едната с 1.4 i-vtec, другата с 1.8 i-vtec. Разхода на гориво на двата двг е еднакъв, разликата във вървенето - огромна. Джазката с 1.3 dsi и тя гореше толкова, ако не и повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. Значи правилно съм запомнил...Отпада както този двигател, така и 1,4 . Концентрираме се в търсене само на 1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако коментирате двигателя 1.4 I-DSI 83HP вървенето е много субективно понятие.Аз карам моята от 2011.Сега е 12 годишна.Ходя до работа със нея-30км отиване връщане.Среден разход 6.2-6.6.При дълъг път 500-600км и поддържане скорост в порядъка 110-130 разход 5.2-5.4.Този двигател както знаете е направен с идея за икономия на гориво и по-ниски емисии.Вярно че при смяна на свещи купуваш осем но в крайна сметка вложението се отплаща.Само да допълня че разхода е проверен пълно-пълно.Леки успешен ден.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 21.06.2020 г. at 16:31, uebstar написа:

Ако коментирате двигателя 1.4 I-DSI 83HP вървенето е много субективно понятие.Аз карам моята от 2011.Сега е 12 годишна.Ходя до работа със нея-30км отиване връщане.Среден разход 6.2-6.6.При дълъг път 500-600км и поддържане скорост в порядъка 110-130 разход 5.2-5.4.Този двигател както знаете е направен с идея за икономия на гориво и по-ниски емисии.Вярно че при смяна на свещи купуваш осем но в крайна сметка вложението се отплаща.Само да допълня че разхода е проверен пълно-пълно.Леки успешен ден.

Точно така е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...