Jump to content
dindin

Тема за обсъждане на автомобили (Сивик) от обяви!

Recommended Posts

Да европейски е и е хибрид като му гледам джантите.

 

Редактирано от nakata
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти нали имаше такава - къде е произведена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

В Япония

Редактирано от nakata
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, nakata написа:

Да европейски е и е хибрид като му гледам джантите.

 

https://m.mobile.bg/details/11630525035783331?fbclid=IwAR3Jn6Cc5lRdy1p5elTLIq3IcUYw7QtbgZhFBur461VRJYAjhXDPeo1YKg8

 

За това става на въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, въпросът е не "къде",а "ЗА къде" е произведена.

Ако обявата е коректна, тия 140 коня, ръчка ме навеждат на мисълта за R18-нещо-си.

Електричките, май всички са с малък двг и автоматик със CVT. 

Ся, от къде е дошла в България, БаЛиМааМу ... от Русия, от Турция ...

 

Не знам, така по картинки можем само да гадаем.

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Отказахме се именно защото не е за Европа и не искаме да усложняваме живота на едно младо семейство.

На много близък мой приятел дъщеря му и зета се интересуваха от нея. Ще търсим европейски Сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У моя град имах познат с такава. Еми, не бях впечатлен, дори спрямо евро хетча, ама аз тогава гледах на нея от Акорд7 фейс АТ камбанарията.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е европеика https://m.mobile.bg/details/11630332671181152. А това е фейс с обикновен автомат също за Европа https://m.mobile.bg/details/11633434377538215

Редактирано от nakata
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте обмислям покупката на Civic 1.8 бензин.

Но доста познати ме спират, защото уж била скъпа подръжката ( по принцип имам познати с големи намаления за части и консумативи)

 

Второто което и мен ме притеснява е автоматичната кутия робот, има ли проблеми с нея, скъпа ли е? И наистина ли е толкова зле ( автоматичната кутия робот) колкото я изкарват.

 

Някакви съвети какво да гледам като ходя на огледи. В момента по обявите няма голям избор, но загледах тези 3те: 

https://mobile.bg/11632818360376153

https://mobile.bg/11626033372769706

https://mobile.bg/11633526678204284

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Няма нищо по-скъпо в поддръжката на такъв двигател в сравнение, с който и да било друг, стига да е обслужван на време. Аз имам точно такъв сивик 1,8 бензин с роботизирана скоростна кутия, вече над две години, не съм имал проблеми с робота. Просто ще трябва да свикнеш с него, защото не е като конвенционалния автоматик. На моменти притриса, но само като е студена и като ѝ дадеш по рязко газ. Превключва малко дървено, като че се возиш при някой, който има книжка от вчера. Но като цяло се свиква и не е кой знае какъв проблем.

Има тема във форума за тази трансмисия, прочети я има доста писано!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

На пазар съм за употребяван сивик 10 ген. Насочил съм се към хечбек с мотор 1.5Т, автоматик. По стечение на обстоятелствата, точно когато се видях с кеш в ръка, обявите за такива сивици рязко намаляха. В момента има не повече от 2-3 екземпляра в диапазона 30-35к, пръснати из страната. До момента съм ходил да гледам единствено тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11656333479696859

Колата е внос от Канада, на външен вид доста запазена. Притеснява ме, че дълго време се продаваше от частно лице, след което премина към автокъща, която я продава от името на същото частно лице. Вече около 6 месеца е на пазара, а цената ѝ се движи от 31 до 34к. лв. Има ли някой съфорумец, който е ходил да я гледа и има впечатления? Искам да избегна излишно разходване на време и ресурси в гледане на коли, които не си заслужават.

 

Набелязал съм още: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11654836233363524 (в Бургас) и https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11656855771135493 (в София)

 

Моля за мнение ако някой е гледал някоя от тези 3 обяви.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Entel написа:

Внос от Канада. Изпълнение "Спорт". Със заводските гуми си е, вероятно това са й километрите. Какво по-точно те притеснява?

 

преди 44 минути, Entel написа:

Внос от Щатите. Вероятно EX изпълнение, това със "Спорт" е малко измислено. Странна комбинация на ЛЕД фарове и липса на дистроник. Предполагам, че фаровете не са нейните, но може и да греша.

 

преди 45 минути, Entel написа:

Внос от Канада. Вероятно EX изпълнение, но предвид оборудването, цената е малко завишена.

 

Моята подредба би била 1, 3... и това е. Кола от Щатите не бих си взел.

 

Имай предвид, че от Северна Америка, особено от Канада, където здравите коли са по-скъпи от тук, здрави коли (почти) не се внасят. Винаги трябва да й има нещо. Ако продавачът ти казва "нищо й нямаше" или "не знам"... по-скоро те лъже в очите. Постарай се да разбереш какво й е имало на синята. Не, че всичко не се оправя, а по-скоро за твое успокоение, и за да знаеш какво да очакваш.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за първата да отбележа защо седи - това е най-ниското ниво на оборудване за този модел. Аз като си търся кола, такива въобще не ги отварям да ги видя.И тъй като всичките са отвъд атлантика закупени, всичките са имали удар някъде. В общия случай щетите не са кой знае кво и си заслужава, но трябва да си имаш едно на ум и да гледаш хубаво. Задължително преглед в АДЕКВАТЕН сервиз за проверка на състоянието на шасито и двигателя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Honda_Z написа:

Внос от Канада. Изпълнение "Спорт". Със заводските гуми си е, вероятно това са й километрите. Какво по-точно те притеснява?

 

Внос от Щатите. Вероятно EX изпълнение, това със "Спорт" е малко измислено. Странна комбинация на ЛЕД фарове и липса на дистроник. Предполагам, че фаровете не са нейните, но може и да греша.

 

Внос от Канада. Вероятно EX изпълнение, но предвид оборудването, цената е малко завишена.

 

Моята подредба би била 1, 3... и това е. Кола от Щатите не бих си взел.

 

Имай предвид, че от Северна Америка, особено от Канада, където здравите коли са по-скъпи от тук, здрави коли (почти) не се внасят. Винаги трябва да й има нещо. Ако продавачът ти казва "нищо й нямаше" или "не знам"... по-скоро те лъже в очите. Постарай се да разбереш какво й е имало на синята. Не, че всичко не се оправя, а по-скоро за твое успокоение, и за да знаеш какво да очакваш.

 

В първата ме притеснява това, че за 5-6 месеца откакто е обявена, доста подобни на нея в същия ценови клас заминаха като топъл хляб, а тази още стои. На външен вид изглежда добре, без луфтове между детайлите, запазен салон. От къщата твърдят, че не е имала удари, но предвид че предната ми кола беше от Канада, съм много наясно какви коли влизат от там. Не откривам никаква информация за удари и "salvage" статуси по регистрите в Канада, но изглежда, че предното стъкло е било сменяно, защото уплътнението е намачкано. Също така се натъкнах на странно покритие в двигателния отсек, което съм склонен да смятам за нещо нормално в Канада. Прилича на лепкава жълто-кафява грес, покриваща почти всички метални повърхности в коша. 

 VIN-ът на колата e SHHFK7H43HU308912 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, PiToMeN написа:

Само за първата да отбележа защо седи - това е най-ниското ниво на оборудване за този модел. Аз като си търся кола, такива въобще не ги отварям да ги видя.И тъй като всичките са отвъд атлантика закупени, всичките са имали удар някъде. В общия случай щетите не са кой знае кво и си заслужава, но трябва да си имаш едно на ум и да гледаш хубаво. Задължително преглед в АДЕКВАТЕН сервиз за проверка на състоянието на шасито и двигателя.

Най-вероятно има разлика в нивата на оборудване между Евопа и Северна Америка, защото там този трим левел (SPORT) е втория отдолу-нагоре: https://www.barbourhendrickhonda.com/2017-civic-trim-comparison-greenville-nc.htm

 

Казваш "АДЕКВАТЕН" сервиз, а не "БУЛТРАКО". Някакви съвети към кой сервиз да се насоча? В София съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако само за масло, а на предишните генерации и за масло не. Имал съм страшни караници с тях, защото всичките ми Хонди през годините, коли, мотори - всичко съм купувал лично от официални Хонда представители в Германия и съм си ги карал на собствен ход до тук и като отида с пълна сервизна история примерно на Сивик 8 генерация, който е каран с 0w30 само или Jazz 2017, който се кара 0w20... и те като ми кажат, че "Ние тук сме решили да сложим 5w40" ... и се сещаш какво следва.

 

Правилният сервиз е Юби-Ко в Горубляне, също са официален представител, ама разбират далеч повече от Бултрако. Мога да разкажа много случки, защото съм от Пловдив и като има проблем ми се налага първо да ходя в Бултрако. Последният куриоз беше с на жена ми джаза - играят оборотите при празен ход и от време на време светва check-а. Отивам в Бултрако - една торба пари за диагностика и ми предлагат да си купя нов дросел. Питам:

Аз: Ще се оправи ли проблемът, ако смените дросела?

Те: Не знаем.

Аз: Ще ми върнете ли парите, ако не се оправи?

Те: Не.

 

С мръсна гас до София, оставям я в Юби-Ко, където загасне на плаца и си я взимам след няколко часа готова и срещу 80лв диагностика + ремонт. Причината - хлабава жица в буксата на дросела.

 

и т.н.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, PiToMeN написа:

това е най-ниското ниво на оборудване за този модел

Дистроникът, шибедахът, оем-ските 18-ки, централният заден ауспух, добавките по броните, фаровете за мъгла, коженият волан и аз не мислим така.

 

Преди 1 час, Entel написа:

Най-вероятно има разлика в нивата на оборудване между Евопа и Северна Америка

Потвърждавам - въпреки, че хечът за Северна Америка също излиза от английския завод, има разлики в смисъла на имената на нивата на оборудване, като има специфични екстри, които са налични само за единия от двата пазара.

 

Преди 1 час, Entel написа:

Прилича на лепкава жълто-кафява грес, покриваща почти всички метални повърхности в коша.

Имах едно CR-V, което беше пръскано в двигателния кош и отдолу с восък, за да бъде предпазено от корозия. След време по восъка беше полепнал прах и беше станало малко грозно, но реално говори, че собственикът й го е било грижа за нея. Та, погледни я, дали и отдолу не е омазана така, защото ако е - най-вероятно е същата работа. Иначе, не знам това как се маха.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Канада какво ли не правят за предпазване от ръжда. Аз намерих това в акурата

20190305_163319_0b5bad0ce8e5675c72aa01d37d02aea525996933.thumb.jpg.52f78d23d0517a011540ab2d6671960f.jpg

Първо помислих, че е някакъв OBD скенер. Като не се получи свързване на телефона взех да чета и разбрах, че това нещо предпазвало от корозия :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 3 часа, Entel написа:

VIN-ът на колата e SHH ...

Това означава ли, че в Англия се произвежда Хонда за канадския пазар? 

Ако да, не знаех. Все пак в Канада си имат местно производство.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

Това означава ли, че в Англия се произвежда Хонда за канадския пазар? 

Ако да, не знаех. Все пак в Канада си имат местно производство.

 

Така каза колегата Honda_Z в по-горния коментар. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих синята в autostat.com и срещу 15 лв. си спестих излишно обикаляне и занимавки със сервизи. От автокъщата не са ме излъгали, колата наистина не е била блъскана, наводнявана е :D

Явно наистина има причина да стои вече половин година така...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

да очакваш да вземеш качествена 1.5 хечбек 2019 с история, за 30-35хил не е реално. с тези високи цени дори собствениците на такива сивици в България, които са ги закупили от Бултрако прескопойно при тази липса могат да им вземат едни 40-42 хил. Аз сериозно се замислям за моята, която е от Бултрако да я продам за да си взема новия Type R. Въпросът е,че съм много доволен от моята като разход и поведение на пътя,а и Type R не е автоматик, това главно ме спира. Аз лично бих си взел такава хонда само от Бултрако или от някой, който си е купил от тях и е със сервизната книжка. В тази криза с коли сега да искаш такава хонда 2019 за 30-35 хил, няма как, реалната цена е 40-42, и има кой да ги даде, повярвай.

Редактирано от peyton22

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, не търся фейслифтова кола, а 10ген. започва производство от края на 2016та. Мисля, че не е непосилна задача да изскочи кола на 5г за тези пари. 30-35 е диапазонът в който вървяха в последните няколко месеца, включително 2-3 екземпяра купувани като нови от бултрако. Не съм супер притиснат от времето и ще почакам нещо да изскочи.

Благодаря за мнението.

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е,че може би като излезне вече и в България 11 генерация през есента на сивик някои хора ще си върнат 10-та и ще има налични, просто следи обявите и Бултрако, ще изскочи изгодно примерно 2017-2018. Ето аз например чакам новия Type R, но съдейки по цената на Golf R, която е 100 000 и очакваната цена за TYPE R в Америка, сигурен съм,че и тук ще е вече непосилна и над 100 000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще ходя да гледам тази бялата: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11656855771135493

Има ли нещо по-специфично на което да обърна внимание като за първи оглед? Някакви съвети?

Естествено, колата ще отиде и до сервиз ако се харесаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих на оглед за бялата от горния пост. Въпреки по-постните екстри, колата е в топ състояние и е възстановена наистина качествено и с нови части. Продавачът също е свестен. Не пожела да направи разумен компромис в цената, затова няма да е моят автомобил. Но, въпреки всичко, препоръчвам ако има колеги, които търсят в момента, да отидат и да я видят. На живо колата стои много по-добре, от колкото на снимки.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

И аз, като някои от вас, съм решил да сменям старата колица, въпреки вярната си служба (и още продължава де) вече почти 10 години.

Тъй като досега не съм имал Хонда, реших да се включа и аз в тази тема, с молбата за съвет или някаква информация, която е важна при покупката на употребявана Хонда.

След немалко четене из различни форуми и статии, се спрях на бензинова Хонда Сивик 10/та генерация, седан, CVT, 1.5Т, 182к.с. в частност “Touring” версията (заради пълния набор от екстри). Доколкото се запознах, тази версия е предназначена само за пазара в Северна Америка и обявите тук са сигурен признак, че са внос от там.

Като цяло има две обяви, върху които съм се спрял и смятам да ги видя в следващите дни:

 

1. https://m.mobile.bg/details/11656955003416067


2.

https://m.mobile.bg/details/11650120804452953

 

Та накратко, върху кое трябва да насоча вниманието си при огледа,освен стандартното - за тропане, виене, цвят масло, липса на мощност?

 


Благодарско предварително за помощта!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важно и задължително според мен е да ги проверите по VIN в Carfax или подобен платен сайт, за да се види историята отвъд океана, а ако има и снимки на реалното състояние преди вноса - още по-добре.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета!

 

Успях да направя няколко огледа - на колата от първия линк и няколко други, но предназначени за Европейския пазар.
Впечатленията ми са доста добри от първата - стегната и приятна возия, с много добра динамика на мотора и лично според моите виждания, нормално пространство за пътниците, без да се чувстват притиснати или некомфортно.

 

След това си направих разбор на видяното и логично ми изскочи въпрос, на който поне аз не успях да намеря информация във форума:

- частите за  Хонда 10/та генерация, седан, CVT, 1.5Т, 182к.с, предназначена за Северна Америка дали са еднакви с тези за същата такава, но предназначена за Европа?

 

Питам това, защото успях да забележа, че има разлика в разположението на казанчето за чистачките при едната и другата кола, това може да означава, че има разлика и в частите.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че отново досажфам, но ако някой може да ми каже с кого да се свържа по този въпрос, ще съм също благодарен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз за инфо за тази ако я е гледал някой и имат ли разлика SI изпълнението освен визия и софтуерно увеличена мощност на 205к.с. - само за седан и купе се предлага за Америка и Канада

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11658991252217944&slink=peq11u

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tison

Колата се продава от колега от форума - @chavdu. Тук е обявата във форума - КЛИК. Можеш да говориш/питаш колегата chavdu директно, ако имаш интерес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да внимавате с тази: 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11676275563351555&slink=rcvcl9

Колата не е SPORT, а доста рядкото DX изпълнение за Канада, което значи, че няма климатик.

Няма и круиз контрол. 

Да няма после теми "Как се пуска климатика на моя сивик 10 - не виждам копче"

Редактирано от chavdu
  • Нагоре 2
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте , смятам да закупя този сивик след 2 дни.Единственото което знам е че е карана ит жена и еима рециклирани дюзи прикачам няколко снимки https://www.cars.bg/offer/64030a3d4c537e44020dfa05

Също така ме интересува цена за обслужване, разбрах, че е с верига която от към цена ме притеснява.

IMG-6b350c1ff93a36ed79536e9de7cfe205-V.jpg

IMG-8d978d51bcdae460f4ad435be6fd6b3b-V.jpg

IMG-eabe0281c3f9e49abc7f608785061deb-V.jpg

IMG-6e70c8f749f4fdde9ead3a1ea9f61d8a-V.jpg

Редактирано от Д.Методиев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички, оглеждам се да закупя малко по-голяма и по-нова кола. В неделя ще отида да погледна тази - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11671266657180589&slink=rpj19q
Наясно съм, че е внос от Северна Америка и ако ми допадне ще и пусна карфакс, също съм наясно че този двигател е по-малко пъргав и по-лаком от 1.5т, но пък носи на газ, ако реша в бъдеще да му сложа. За какво специфично да гледам на огледа? В кой сервиз да я закарам? Аз си мислхе за бултрако, но ако има по-добра алтернатива съм склонен да я закарам и на друго място. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако километрите са реални, то това си е нов автомобил(на практика) и няма какво да му гледаш, освен чисто визуално да го прегледаш, отвсякъде.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километрите, мисля, че лесно ще ги проверя в карфакс, също ще видя с каква щета (salvage) e била докарана в БГ. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...