Jump to content
Alex__

Нова страст - 7th 2.4 EX

Recommended Posts

Честито,със здраве да си я караш!

Би ли казал,колко плати за автовоз и как я регистрира,с тези фарове за на обратно движение?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
21 minutes ago, JHM said:

Честито,със здраве да си я караш!

Би ли казал,колко плати за автовоз и как я регистрира,с тези фарове за на обратно движение?

 

 

Добро Утро, Колега. Първо, Благодаря,  автовоза за взимането от града и с всичките уговорки София, Пловдив, Враца и накрая четвъртия град където я смъкнаха излезе £750/почти половината кола/.  Не са гледали фаровете по време на регистрацията . Проверяваха главно номерата по талоните, спирачки и другите неща по списъка който ми дадоха от КАТ. 

Редактирано от Alex__

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Чак ми е странно това за фаровете. Ще заслепяват насрещно движещите се ако не се сменят. Иначе честито и със здраве :) 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
27 minutes ago, Mkilla said:

Чак ми е странно това за фаровете. Ще заслепяват насрещно движещите се ако не се сменят. Иначе честито и със здраве :) 

Тези дни трябва да ги обърна. Чакам и да я вкарам за пастиране също за да се махнат драскотините. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и със здраве да си я караш колега. Хонда е една прекрасна марка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 minutes ago, diezz said:

Честито и със здраве да си я караш колега. Хонда е една прекрасна марка!

Прав си, не мислех, че ще вози толкова меко или, че  2 минути след като запаля двигателя няма да се чува нито отвън нито вътре. 

 

P. S. Прекалено дълго се надявах все някога да свършат ремонтите по а3-ката, но уви нямат край. 😁 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен колега,със здраве да си я караш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито и много безаварийни!

 

За фаровете - тая кола не е ли със ксенон и лупи? Ако да, имат ли възможност за промяна на светенето ляво/дясно?

Дори и да нямат не мисля, че ще заслепяват, кой знае колко. Виждал съм тук във форума, как изглежда светлината от лупа, нещо такова - ___-----. Повдигането на десния край е хоризонтално и е съвсем малко по-високо от левия край. Виж, ако е с рефлектор и обикновена халогенка, тогава е друга бира. Повдигането изглежда така - ___ /, и заслепява драстично.

 

За ръждата - казваш,че е без грам ръжда. Ако тая кола цял живот е била в Саутхамптън, имай едно на ум. Колите от крайбрежието имат навика да хващат мъх по дупки, фуги и ръбчета, особено ако са нощували на сянка, и завет. То в цяла Англия е така, ама на брега е повече, заради соления морски бриз. Огледай много внимателно навсякъде.

През годините съм карал 2 коли от Англия в България. Едната чистокръвна японка, 10-годишна, без грам ръжда. След втората зима в България котката влизаше в колата без да й отварям вратата, през пода. Другата, чистокръвен англичанин, също 10-годишен, след 3 зими в България си беше, както го закарах - без грам ръжда. Колите правени за Англия са със минимална, дори никаква антикорозионна защита, поради факта, че в Англия зима няма. Ако вече не е късно и имаш възможност, изчисти колата с пароструйка отдолу, и нанеси антикорозионно покритие. Настоящето ми CR-V е '03 набор, правено в Англия и, въпреки че е покрито с мъх, няма ръжда. Предишните ми две CR-V-та, JDM-ки, на същите години бяха тотална скрап.

 

20200501_083504_resize_27.thumb.jpg.a5caa9514df0ec7dd15c418a3b25e69d.jpg

 

20200501_083522_resize_26.thumb.jpg.435e5d0eee0279b925ba71d6e7db7753.jpg

 

20200501_083538_resize_62.thumb.jpg.af40eb78b811b6bc9759c91ab140b3f5.jpg

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито👍

Но, я ни разкажи как се разбрахте за драскотините с превозвача...? Ще е интересно за хората тръгнали по твоят път... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей Колега, колата е с лупи с пръскалки на фаровете и  жълти крушки, и мисля, че не е с ксенон, но си смъкнах оригинална система в комплект с оригинална Акорд гумена постешка за багажник за £15 - £20 от една морга и сега само чакам да ми дойде мерака да смъкна бронята и да ги закача.  Фаровете вечер са \_\_, довечера ще направя една снимка и ще прикача. Аз съм втори собственик на колата. Момичето я е купило нова  и е седяла под огромно дърво. Сменя я защото си е купила нов голф 7 😁. Колата е направена в Япония и не мисля, че ще има проблем.  Иначе си прав за зеления мъх, но за 1 ден минаване на гумите по прозорците няма помен от него. Не знам дали  е проблем, че е карана с 10-40 няколко годими... Сега е с 5-30 и мисля да си поръчвам направо от Англия да ми пращат масло. 

 

@mitaka0007 Разбрахме се с човека, че ще покрие пастирането от дясната страна. Минаване с паста за зъби в 22 не беше много удачно. 

Редактирано от Pavel_Pavlov
Премахнат дълъг цитат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съжалявам за грешката... с 0-30 е в момента маслото.

Редактирано от Pavel_Pavlov
Премахнат цитат на предходно мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

Пробвай да НЕ цитираш цял пост, особено ако е дълъг и със снимки.

Ето така например

преди 43 минути, Alex__ написа:

 Здравей Колега, ...

Изтриваш всичко, оставяш само Здравей Колега, или изречението, което ще коментираш. Ако замениш Колега с Краси, ще е по-добре, за мен лично. ;)

 

Таааа, Алекс, ако е стояла под дърво не е много добре.

Трябва задължително да смениш филтъра на климатика и да почистиш около него.

Трябва да провериш под декоративната пластмасова решетка под чистачките. Там някъде трябва да е отвора, през който парното смуче въздух. Там са също и тръбичките за оттичане на водата от коритото.

 

Това, че е карана със 10/40 може и да е проблем, зависи, колко време е карана, и колко често е сменявано.

Трябва да провериш състоянието на маслената система, разпределителните валове и ангренажната верига.

Редактирано от Krasi-mir
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Krasi-mir Минато  е от двете страни където са пластмасите и под прозореца. Махани са подкалниците да се почисти ако има листа и т.н. Филтъра на купето е сменен.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е  тайна на каквй цена я взе и в крайна сметка колко общо излезе?че и аз се оглеждам за нещо с десен волан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@dragob  Колата мисля беше £2600 в началото, но в крайна сметка смъкна £300-£400. Като цяло излезе около  8000лв. Много дръпнаха превоза до Бг, обслужването и застраховка / роуд такса. 

 

P.S.  Ако обмисляш кола от там гледай да я вземеш до края на м. Декември, защото от другата година мисля, че вече ще трябва да се плаща мито. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Честито и от мен,да си я караш дълго.

Ти последно къде си в Варна или Англия.Защо трябва да поръчаш масла от там.

Какво 0на30 си сложил марка,хубаво е да го смениш като минеш 4 хил км за да поотмииеш наслагванията на двигателя.

Като знам как или поне така споменават колегите, си подържат колите в Англия и то е слагай там нещо да върви не ме интересува какво е марка или точната масло. Да натикаш 10на40 в тоя двигател ясно  колко им се е давало пари на предните собственици,просто най евтиното да не влагат много пари.

Хубави масло може да си вземеш тук от форума от общите поръчки,също не от малко значение е масления филтър не просто там някакъв който става.

 Хубави са Purflux, MANN,Mahle като първите правят и ОЕМ филтрите на Хонда.

Имаш ли сервизна история клапани регулирани ли са на колата.

 

 

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@CARPERA Във Варна живея. Мисля че маслата там ще са по-окей от тези  тук а за поръчка от Англия не е проблем защото имам роднини  които могат да ми пращат. Маслото е Castrol Edge 0w30. Филтъра е Mann. Клапаните не са регулирани. 

Редактирано от Alex__

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Филтъра е супер .Маслото   можеш ли да кажеш кой точно Castrol Edge 0w30 за какви пари го взимаш,мисля за тези пари че може да си вземеш както казах от общите поръчки нещо хубаво.

Важно е в зависимост от това колко градско и извънградско караш да го сменяш навреме,примерно аз карам 90 %градско и сменям моето 5на30 между 6 до 7 хил км.

Има двама Дидовци в Варна които се занимават с Хонди ,може да си регулираш клапаните и провериш веригата там.

Колегите от Варна да кажат отзиви.

Ако си с електрическа рейка значи нямаш масло за смяна там.

Спирачната течност е хубаво да се смени цялостно чрез източване от всеки апарат.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Главно карам извънградско. Градското ми е като се прибера в Силистра или съм по почивки някъде. Като цяло колата е изключително тиха, но щом давате съвети за преглед на верига и клапани може да мина да ги прегледат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За веригата мисля че и е рано но като се отвори за клапани може да се погледне,но клапаните могат да се проверят.

Ето ти ръководство можеш да си видиш сервизните интервали за да не разчиташ на съвети само.

https://omanual.ru/Honda/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@Krasi-mir

Така светят фаровете. 

15883550447366194521641198195149.jpg

15883550627485176566182380516056.jpg

15883550923028122137317868279646.jpg

15883553348852828838225198287580.jpg

Редактирано от Alex__

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си 2 фара за лява дирекция. Тези са адски тегави за колегите които карат срещу теб. Най-малкото имаше лепенки едно време, намери и си лепни по 1 докато намериш фарове.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Alex__ написа:

Така светят фаровете. 

Лошо...,не е добре за отсрещните!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърз Ъпдейт, 2000+ км, маслото не е мръднало/от време на време се кара и в червената секция особено ако някой много гадно ме засече и се зачешем с изпреварвания /. 

Колата си е все така стегната, не хлопа/с нашите дупки знаете как е / а двигателя е много тих. 

Среден разход  :

Извънградско - 7.1л - 7.5л  -  със 120 и  130 при изпреварвания. 

Градско - 10л - 11л. 

Зареждам от лукоил / марешки. 

Фаровете вече са окей и чакам само Лед габарити, халогени, интериор и стопове.  Обмислям облепяне на капаците на огледалата с карбон който поръчах от Англия. Намерих си професионална машина за пастиране и мисля са седна да почета как става /ако случайно някой може да даде съвет / и да почна да се пробвам сам /първо по старата ми а3-ка /, защото колата много лесно се драска... Пастираха  я, леко я бутнахме с чантичките   докато я оглеждаме и пак драскотини. 

Колегите с кожен салон, можете ли да препоръчате някво мляко или препарат за редовно импрегниране /поддръжка на седалките, защото от това слънце се опънаха а едната леко побеля.

Като цяло съм адски доволен от возия, екстри и вървете, единствената лоша страна засега е това лесно драскане.  

received_711144193052558.jpeg

IMG_20200517_153304.jpg

IMG_20200517_172421_439.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...