Jump to content
j_mnemonnic

изненадваща констатация - проблем с мултимедията на Хонда Сивик 10 ген.

Recommended Posts

Колеги, споделям с вас констатиран от мен проблем с мултимедията на Хонда Сивик 10 ген. 2017г.

От известно време, задната камера пали много бавно или въобще не иска да тръгне. Направих рекламация, в Бултрако смениха камерата и устройството, без самия таблет. Оказа се, че проблема остава. С малко напън на мозъчните клекти и анализ на получената информация, реших да сменя диска/флашката, без да променям вида и количеството на информацията в нея. Просто  смених 64 ГБ флашка с 32 ГБ и проблема със задната камера за сега е решен.  Явно  устройството на Хонда се затруднява  да чете по-големи дискове от 32 гб.,  независимо какво количество информация съдържат. Искам да спомена, че 64 ГБ диск си вървеше идеално на колата на жената- Шкода рапид 2019г., но тя няма задна камера за да  проверя дали и  при нея не възниква същия проблем. Също така устройството на Хонда с 64 ГБ диск трудно чете самите файлове и се затрудняваше да ги стартира.

 

Ще се радвам да споделите вашите мнения на тази тема.

 

Редактирано от j_mnemonnic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде в отпътуването на колата, макс на флаш памет трябва да е 16гб. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега,

 

Досега се пулих в мануала, нищо не пише за максимален обем на USB памет (с музика), споменават минимален само (256 МБ).

Аз съм 32 ГБ флашка, Сандиск (висок клас, бърза) горе-долу 10 ГБ музика (мп3) има на нея. Досега проблеми не съм имал нито със самото съдържание, нито с камера, нито с нищо :(

 

Твоето съдържание какво е ?

Вариант е системата ни да е по-придирчива и ако се бави с индексиране/четене от флашката, да стартира по-бавно и други функции, нз.

Надявам се не ти е фатално, че си "принуден" да ползваш 32 ГБ вместо 64. Хардуер/Софтуер - кво да го правиш ;)

 

Единственото което се сещам, ако вече не си го направил - преформатирай флашката (ФАТ32) или пробвай с друга (хубава марка и висок клас на самата памет - бърза), дори със 128+ ГБ.

 

Поздрави,

Стойчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдаржанието  в моя чип, който е 3.0  е само MP3 - музика. Аз също не  намерих в мануала ограничение на максималния размер. Интересно ми е как се реши проблема и за това реших да споделя, защото сам стигнах до решението.  Ако при някой друг се появи същия проблем да не се главоблъска като мен и да ходи по сервизи, не че е лошо да ти сменят целия дивайс с нов, но си е загуба на време и нерви.

Форматирането на чипа е първото нещо което се прави, но проблема остана. Върнах самото устройство към  фабричните настройки, защото аз го ползвам на български език, пак нищо. Та така, явно с новия модел ние ще решаваме проблемите, дали с помоща на Бултрако или пък сами. 

 

със здраве

Алекс

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...