Jump to content
Друмев

Малко проблеми

Recommended Posts

Здравейте,

пиша във връзка с две питания:

1. Как се разглобява кората под волана зада достигна до самия патрон на стартера. Искам да го погледна, а и доколкото разбирам, там е въпросния клеморед, който е често срещан дефект.

2. Трябва ми О пръстен за дистрибутор на Ф20Б7. някой ако има идея или линк от където да си поръчам. Сложих просто някакъв заместител - не става, тече ( стария беше скъсан).

По долу ще кача видео с проблема който ми прави.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5t5Uti0FbJw

Редактирано от Друмев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Ще се опитам да те насоча към проблема.Относо първия ти въпрос не става ясно какъв е въпроса.Какъв патрон за стартера ,какъв клеморед.На волана има патронник за него е монтиран клемореда.Възможно е от там да е проблема(на клемореда са нагорели контактните пластини или патронника е разбит и не може да завърти оста на клемореда).След клемореда по веригата има реле за управление на стартера.След него по веригата е включватела на стартера(бобината)и след това е четките на стартера.За да елеминираш всичко преди стартера може да подадеш +12v  на буксата на бобината на стартера и да видиш да ли ще завърти на топъл двигател.Относно втория въпрос има доста колеги ,който продават оригинални части в раздел-Продавам.За да си сигурен ,че и с новия о пръстен няма да има течове свали капачката на дистрибутора и виж да ли е омазнен вътре.Ако е- значи е заминал семеринга.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре обяснено, мерси за отговора. С дистрибутора доста съм си играл и капачка та е суха. Мерси за отговорите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...