Jump to content
Stoqn1

ABS лампата НЕ свети.

Recommended Posts

Привет колеги,

От скоро имам Civic 1.6 Sport от 2005. Направи ми впечатление, че при даване на контакт лампата за ABS не святка за няколко секунди, както беше при стария ми Accord. Реших да видя дали ABS-а въобще работи, като няколко пъти набих рязко спирачки (на сухо, като вали ще пробвам пак) и не мога да кажа, че съм усетил онова почукване по педала както на други коли, или поне не толкова силно. Провеих бушоните и всичко е наред и с двата (до тях стига и ток).  извадих таблото, но самия ABS индикатор явно не е на крушка, а не ми се рискува да пипам по платката. Пробвах да запаля колата с и двата бушона извадени , както и с буксата на самия ABS модул откачена, и пак нищо, лампата си седи изгасена. Пробвах и да закача към колата китайски bluetooth OBDII, но не намери грешка сканирания.  Пробвах и метода за instrument cluster test, и дори тогава лампата не реагира.

Въпроса ми е дали това е нормално и аз изпускам нещо, или вече си е време за майстор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко вероятности ,защо не свети индикатора (вероятно не е лампичка а светодиод) на Анти блокиращата система.

Автоджамбазите са изкормили светодиода, или са запушилиотворчето на индикатора с черна изолационна лента.

ABS-а не работи поради някаква причина, вероятно в електронният блок  или хидромодулатора , затова не се чете, тоест няма комуникация с контролера на ABS-a.
При повечето ABS контролери , ремонта е възможен и успешен, но има и случаи при които целият хидромодулатор е наложително да се подмени, тъй като не може да се отремонтира!

IMG_6956.jpg

IMG_7009.jpg

IMG_7257.jpg

IMG_7364.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.04.2020 г. at 20:43, Stoqn1 написа:

Привет колеги,

От скоро имам Civic 1.6 Sport от 2005. Направи ми впечатление, че при даване на контакт лампата за ABS не святка за няколко секунди, както беше при стария ми Accord. Реших да видя дали ABS-а въобще работи, като няколко пъти набих рязко спирачки (на сухо, като вали ще пробвам пак) и не мога да кажа, че съм усетил онова почукване по педала както на други коли, или поне не толкова силно. Провеих бушоните и всичко е наред и с двата (до тях стига и ток).  извадих таблото, но самия ABS индикатор явно не е на крушка, а не ми се рискува да пипам по платката. Пробвах да запаля колата с и двата бушона извадени , както и с буксата на самия ABS модул откачена, и пак нищо, лампата си седи изгасена. Пробвах и да закача към колата китайски bluetooth OBDII, но не намери грешка сканирания.  Пробвах и метода за instrument cluster test, и дори тогава лампата не реагира.

Въпроса ми е дали това е нормално и аз изпускам нещо, или вече си е време за майстор?

Можеш ли да разясниш повече за Instrument Cluster тест-а ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vladi D16V1

Стара тема вдигаш колега може колегата дори да не чете вече в форума.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, CARPERA написа:

@Vladi D16V1

Стара тема вдигаш колега може колегата дори да не чете вече в форума.

Прав си  :)

Редактирано от Vladi D16V1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...