Jump to content
fenabg

5G митове и легенди или.?

Recommended Posts

Не очаквах да се за хванете за примера с микровълновата, но защо го дадох. Всички знаят ефекта след натискане на "копчето"  и какво се случва с месото дадено за пример по горе. Мисълта ми е че излагането на високи чести не е никак безобасно но никъде не съм писал че някой ще се опържи като пилешко бутче. Нищо няма се случи веднага. А и реално никои не показа ни и един довод че е безопасно и няма и как това ще се покаже с времето. Статий много. Заключвайте като гледам повечето това искат. Аз за мен съм си решил и мисля че имам това право, както всеки друг. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Аз пък от 3+ години съм с 5G домашен WiFi и нищо ми нема, още съм жив.

Е, верно, че на двора, на 6-7м от рутъра, през 2 тухлени стени и една дървена ограда WiFi нема, ама, колкото толкова.

 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Ivan B написа:

Ти си с 5G, но няма какво да му подава сигнал 5G, за да излъчва 5G

 

Преди 1 час, Ivan B написа:

Нямам представа, какво точно излъчват 5G трансмитерите

 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, признавам си, че съм абсолютен аутсайдер по темата, и затова скрих съдържанието на предишния си пост.

Некомпетентен съм, но шегувайки се, споделих една истина, май.

 

Предвид това:

Преди 2 часа, dindin написа:

Ти си с 5G, но няма какво да му подава сигнал 5G, за да излъчва 5G

бих искал да се изкажа пак, за да ми обясни някой, дали съм разбрал правилно.

 

Ако не ме лъже паметта, някой по-горе спомена, че 5G клетката всъщност е мощен WiFi рутър. Еееееее, имам ли си аз малка 5G клетка у дома, или не?

 

В този ред на мисли ....

Ако имам 5G kлетка ...

 

Малко предистория:

Домашният ми рутър излъчва в две честоти - 5G, и нек'во друго G, да кажем 4G. Телефонът ми разпознава рутъра като 2 отделни мрежи - 5G, и друго G, т.е. като 2 отделни рутъра. Обаче, 5G-то е по-слабо от другото. Както споменах, на двора 5G нема. Има другото, ама чат-пат.

 

Screenshot_20200422-085940_Settings.thumb.jpg.9b6953cd083bd8f29780234f780e09fd.jpg

 

Като отида в хола, телефона открива и 5G-то и автоматично ме прехвърля на него.

 

Screenshot_20200422-092624_Settings.thumb.jpg.4fd6f4af9eff1ea6f9d3ab4aba7a5ade.jpg

 

Таааа, е така, изтегнат на дивана, на 2м от 5G рутъра, гледайки Булсатком на смарт телевизора, прехвърлен през 5G WiFi -то от смарт телефона, и в същото време, пишейки глупости във форума на смарт таблета, свързан към 5G WiFi-то, кога трябва да легна да умирам?

Редактирано от Krasi-mir
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

Не знам колко се занасяш, но ще се включа :D . "5G"-то на рутера е съкратено от 5GHz, няма общо с 5G технологията като произход. Рутерът излъчва в две честоти – 2.4 и 5GHz. На практика втората е по-често предпочитаната в гъсто населени места защото е много по-малко натоварена от други рутери и съответно връзката може да е по-добра. В моя апартамент разликатат в скоростта е двойна защото има поне десетина мрежи на съседи около мен. Основният минус на 5GHz е, че по-трудно преминава прее плътни структури и затова обхватът му може да не е толкова добър като на 2.4. Също така някои устройства не поддържат 5GHz.

 

Паралелът с 5G-то обсъждано в темата е, че честотите са сходни и мощностите (явно само по официални данни…) са немного далеч за нас като крайни потребители.

 

А за умирането – зависи кои са ти източниците :D

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Не веее, не се занасям.

Както казах, абсолютен аутсайдер съм. 

Не че не съм учИл Физика, ама без мерак и с пищови на изпитите. 

Много благодаря за разяснението.

 

п.п. Май някой ще трябва да скрие, а защо не и да изтрие предишните ми глупости.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Krasi-mir написа:

 

Таааа, е така, изтегнат на дивана, на 2м от 5G рутъра, гледайки Булсатком на смарт телевизора

Мислех,че съм само аз така...:D успокои ме,щом още пишеш тук..(дано да носиш на черен хумор):)?

В интерес на истината,след като нашумяха теориите за 5G,изключих тази честота на рутера.

Карам на 2.4Gh с "wall penetration"и пак на 2м.

Ако някой ме убеди,че 5G на рутера е безопасен,ще го "щракна" :D пак!

 

 

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре изключи и тая честота, че микровълновата печка е на 2450Mhz.

  • Благодаря 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете неща както много си приличат, така и нямат много общо. Не се бъркайте, че 5G и 5GHz домашна мрежа са едно и също.

1. 5G честотите са от 24 до 72GHz. Има някакво нискочестотно компромисно решение, за което се говори, че ще се въвежда в БГ, но то е друга бира. Честотите на домашната "5G" мрежа е 5GHZ.

2. Двете технологии домашното "5G" и баш 5G-то работят с различна компресия, протоколи, различен интензитет и общо взето нямат много общо.

 

И аз бих препоръчал ако всички устройства ви поддържат 5 GHz мрежа да си изключите 2.4 вкъщи. Аз още не съм го направил защото имам стари устройства които ловят само 2.4 GHz

 

Защо, защото честотоата на микровълновта е точно 2.45 GHZ, тя неслучайно е избрана защото ...тътътъ, тътътъ, всеки може да си прочете. Дълго е.

Ето и кои честотни канали на домашната 2.4 G мрежа съвпадат с честотите на микровълновата, а осътаналите са много близки. Доколкото съм запознат 1 канал е най-безвреден, така да се каже и аз винаги си настройвам рутерите на него. Тук също има много за четене.

 

 

Image 15.jpg

Редактирано от Bizzito
  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
30 minutes ago, JHM said:

Мислех,че съм само аз така...:D успокои ме,щом още пишеш тук..(дано да носиш на черен хумор):)?

В интерес на истината,след като нашумяха теориите за 5G,изключих тази честота на рутера.

Карам на 2.4Gh с "wall penetration"и пак на 2м.

Ако някой ме убеди,че 5G на рутера е безопасен,ще го "щракна" :D пак!

 

 

Абсолютно еднакво опасно е 2.4 и 5 GHz на рутера.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, скоро нема да се мре от WiFi синдром! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой вярва че честотата на микровълновата 2.45gHz е избрана защото е по безопасна спокойно може да отиде в швейцария за да види лилавите крави.

А по високите честоти би трябвало да са по опасни. Няма да се учудя ако множеството високочестотни излъчвания са част от причините за зачестилите всевъзможни алергии и за много други проблеми но в пазарната икономика здравето не е приоритет.

А за рутера поне може да се спира нощем и мобилния интернета на телефона също и да не е до главата а телефона в джоба е добре да е с стъклото към тялото и още по добре в джоб по ниско на крака.

Но нещо ми се струва всичко това като глас в пустиня. Много по страшно е съвременната ценностна и морална система на човечеството та съвременните хора са тотални роби на парите. Вижте само Сузаните на какво чучело се е направила а на колко години е а родителите които я насърчават а да беше само тя. Най-точната дума за типичния съвременен човек е боклук с ниво на развитие максимум висше животно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, точно защото е най-небезопасна, съответно най-ефективна върху организмите (молекулите). Затова простата логика е да се бяга по-надалеч от нея. Ако по-високите честоти бяха по-ефективни дали нямаше да има 5 или 25 GHz фурни, а откакто е измислена все си е толкова. 

Само че това си е лично мое мнение, а и може да е някаква конспирация или невярна логика. Не ангажирам никого. Просто споделям научено от десетки часове четене по темата :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Аз съм подготвен от малък за конспирациите на 21-ви век.

Още в началното училище, докато съучениците ми прелистваха "Патиланско царство", аз четях "Пътеводител на галактическия стопаджия". После всички книжки от поредица "Галактика". Твааа, Айзък Азимов, Братя Стругацки, Рей Бредбъри, Станислав Лем, .................... 😜

Лудия Макс споменах ли го?! Ама той по-късно, на ВеХаеС.

 

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

. После всички книжки от поредица "Галактика". Твааа, Айзък Азимов, Братя Стругацки, Рей Бредбъри, Станислав Лем, .................... 😜

 

Аз робота ..

Off Topic

 

 

 

 

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Krasi-mir написа:
  Покажи скритото съдържание

Аз съм подготвен от малък за конспирациите на 21-ви век.

Още в началното училище, докато съучениците ми прелистваха "Патиланско царство", аз четях "Пътеводител на галактическия стопаджия". После всички книжки от поредица "Галактика". Твааа, Айзък Азимов, Братя Стругацки, Рей Бредбъри, Станислав Лем, .................... 😜

 

 

Off Topic

Подготвен си ясно - А ваксиниран ли си ( от бил гейтс) ?:D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Със Бил нямам проблеми.

Виж, Стив (лека му пръст) е друга бира! Бегам като дявол от тамян от всичко негово на пазара!

 

Ееее, малко излъгАх. Откак,преди 10-ина годинки сложих едно айМак-че на деска, забравих що е "систем ристори", ама тва е друга стори!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За въпроса wi-fi на 5gHz. Въпреки че не съм запознат достатъчно добре с тях. Като пуснеш на 5г сигнала затихва повече и устройството(лаптоп,таблет...) дига мощността за да осъществява връзка с рутера а като пуснеш рутера на по ниска честота вече необходимата мощност за връзка ще е по малка и така ще се облъчваш по малко. Няколко реда от един сайт:
Основната разлика между двете е скоростта. 5GHz лента може да поддържа скорости от до 1300Mbps, докато 2.4GHz лента поддържа само до 600Mbps.

Но 2.4GHz лента има по-дълга честотна вълна, което означава, че може да преминава през обекти като стени и покриви по-лесно, отколкото 5GHz лента.



Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой му е интересно и му се гледа или чете, има много  интересни неща - пък който как си го разбира!

https://www.kla.tv/5G-Mobilfunk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

Аз съм подготвен от малък за конспирациите на 21-ви век.

Още в началното училище, докато съучениците ми прелистваха "Патиланско царство", аз четях "Пътеводител на галактическия стопаджия". После всички книжки от поредица "Галактика". Твааа, Айзък Азимов, Братя Стругацки, Рей Бредбъри, Станислав Лем, .................... 😜

Лудия Макс споменах ли го?! Ама той по-късно, на ВеХаеС.

 

Да добавя само и Агата Кристи.

Имах цялата поредица.За мен ДЮН беше короната. Голямо четене падаше.,ех какви времена бяха.Младите не знаят,че щастието е в малките неща.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

За "Галактика" не се шегувам. Ама не беше в началното, а във ВНВТУ-то. До #100 съм ги прочел и една камара други фантАсти. Време за четене (и правене на "пищови" по Физика) бол. 

БайДъУей, по него време за пръв път видях и пипнах наживо оптичен кабел. Как работи ни демонстрирА Другарката по програмиране ("програмирахме" на Правец 16).

 

А за вредата от новите технологии имам да наваксвам.

Първия джисием го сложих в джоба си някъде около 30-те, а със личен комп се оборудвах по-късно. Индианец пишеща машина, т.е. Win XP, токущо излязъл на пазара. А дъщеря ми хвана умната мишка на Мас-а и смартфон преди да навърши 3. За нея трябва да се притеснявам.

Първия ми смартфон - Nokia 6630. После Qtek 9100 PDA и т.н. до Андроид.

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Статия с доста препратки и дори с източници след нея! Ако на някой му се чете за това как умират пилетата!?

https://nauka.offnews.bg/news/Skeptik_3/Radiovalnite-ne-ubivat-ptitci-Otkade-tragnaha-legendite-za-5G_148911.html?fbclid=IwAR3xbq33I7MxAQ09ufoKfWhtUQFED63m8u39z8heHm9FXaCMx0fD-MHw6ss

p. s. А на врабчетата гълъбите им изядоха яйцата, та заради това ги няма в Сф. По по-малките села има живи, ама няма какво да ядат. Те врабчетата ядат основно говежди лайна...

p . p. s. Умря хубавата тема - от събота никой да не пише!? Да не сме приели истаМбулската конвеКция

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото смърта на птици може да е вярна толкова може и да е вярна и по горната статия. Тоест в информационния век ние знам по малко от колкото преди информационния бум, лъжите са много повече от истината. Дори и това което е истина е извъртяно или пропуснато нещо. Например един случай с познат, става катастрофа на цариградско(софия) главно действащо лице черен мерцедес, репортажите обвиняват шофьора на мерцедеса а тира дето е предизвикал катастрофата го няма той не е интересен, медиите смятат че те създават новините и ги пускат по шоутата най често наречени "новини" и това е нормална практика а репортажите по медиите са или спусната или платени други почти няма познавам подходящите хора за да знам горното. Е как да намериш истината, по сигурния начин е по скоро врачка гадател но аз не познавам такива поне не истински.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля, че тия хора дето са "конспираторите" се сещат, че ако това нещо е вредно за нас, ще е вредно и за тях. Та честно казано не вярвам на тези теории, просто защото дори да са политически или корпоративни игри това не е нещо, което влияе на група хора, а на цялата планета, разбира се ако действително е толкова опасно.

Но все пак, това е само едно мое мнение, нищо повече.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песа клати феса, почти всички хора са фанатично религиозни и техния бог е парата. И G2 мрежата е на честота под 1GHz и необходимата мощност е по ниска. Доста хора и то богати ползват телефони с копчета(G2) и къщите са им далече от антените и не в центъра на големите градове а най опасен е телефона в джоба и wi-fi рутерите. А ти ако си абсолютно сигурен че телефона ти вреди ще го "изхвърлиш" ли?
Ако някога "дявола" беше в телевизора сега е в телефона. И между другото 99,9% всеки разговор на всеки човек се записва и при нужда се вади а по клетките до няколко метра могат да те локализират.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в тази статия има манипулации, 5G не е необходимо на хората а на бизнеса за да накара " дойните крави" да дават повече "мляко". Но 5G ще има каквото и да правим, просто още 3 мрежи(почти сигурно по опасни) ще се прибавят към 9те.

Нали се сещате че ако сложите в една микровълнова печка която е с 9 магнетрона още 3 и то на по висока честота просто месото ще се сготви по бързо. 5G технологията позволява еднивремено да работи на няколко мрежа. Тоест телефона в ръката ви ще излъчва примерно все едно едновременно 2 мрежи или повече.

"По време на експеримента партньорите са постигнали скорост над 2,92 Gbit/s. В процеса на тестване е използван смартфон Huawei Mate X със SIM карта на Turk Telecom, съобщи TechRadar.

 

Според Huawei, постигането на такива резултати е възможно благодарение на технологията за агрегиране на носещи честоти в C-обхвата, която свързва няколко честоти, за да подобри скоростта на мрежата и пропускателната способност."

 

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

  • Хаха 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шурека ми се занимана с подмяната на разни касети и чарколяци на станциите които се намират по блоковете (има договор с Мтел-А1)

С момчетата си,всеки месец е на подмяна на нещо.Заради вас колеги се поинтересувах за това 5G.Каза,че всичко е спекулация.Не искам да пиша, за да не бъда въвлечен в тема към която не проявявам никакъв интерес

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбираемо е но кажи нещо по конкретно, че има спекулации да без съмнение но най често се пускат за да скрият нещо по голямо. И аз съм работил в такава фирма и ме стягаше главата като бях точно под антена а като минавах пред нея на не голямо разстояние-нищо. Така че и те не знаят всичко. Може да съм малко по чувствителен но зная какво е диаграма на насоченос а другите и това не знаеха а за паразитни листове на излъчване не бяха и чували а и те не се дават в характеристиките на антените.
Колкото излъчването е по високочестотно(късовълново) толкова на по къси "антени"(в човека) могат да се индуцират. Една колежка се оплакваше че се чувства зле от антената на стълба срещу прозореца и а с 5g антените ще са навсякъде в кръга на шегата през стълб.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Ioan написа:

 Така че и те не знаят всичко. 

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk
 

Много е възможно.Но ако те не знаят то ние "хептен" не знаем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае, защо военните, дето са на радиолокационни станции, им дават съвет, по-бързичко да си направят деца, че скоро може да е късно? Та те дори не са пред лъча на радара! Това е тема за размисъл. Може да си отговорите сами.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Ivan B написа:

Някой да знае, защо военните, дето са на радиолокационни станции, им дават съвет, по-бързичко да си направят деца, че скоро може да е късно? Та те дори не са пред лъча на радара! Това е тема за размисъл. Може да си отговорите сами.

ха добър ден , но не само в Бг сме откачени а по цял свят ни имитират .  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Айде всеки почна да вади от пет кладенеца вода да убеди другия. 😀

 

Я сега, колко е мощността на радара?

Това е все едно (да сравняваш) да се опиташ да си стоплиш чаша вода до домашния рутер или да чакаш да заври под 5G клетката.

 

Това беше от мен по тази тема 😏 

 

ПП: Радарът не е лъч.

Редактирано от Bizzito
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 13 минути, Bizzito написа:

 

Това беше от мен по тази тема 😏

Бързо се отказа , тук смисъла е че радиовълните могат да пречат , и аз съм държал в ръката си светеща 600мм  луминисцентна  пура без да има кабели по нея . И всичко това от не настроена радиостанция ( и по точно синхронизация на дипола ) , това е напрежение , индуктирано , защо си мислите че малките мощности са безопасни .


Има вече много информация че високите  честоти увреждат  клетките  , не убиват просто всичко ще стане с времето , тва малко кат оная шитня с 19 ,накрая там го няма всички вярват че го има, тука обратното .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво айде пак. Все едно да сравняваш да плуваш в басейн и да пиеш белина. (Мисля, че всеки знае, че в басейна се сипва белина.) И това го казах още в първия пост. Обаче не, дъвчем едно и също и радара извадихме вече.

Това го казвам весело. Слагам човечета 

😀😀😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bizzito написа:

 да плуваш в басейн и да пиеш белина. (Мисля, че всеки знае, че в басейна се сипва белина.

 

Постоянно ли си в белината/ басейна ?
Знаеш ли иронията е следната цапал си си ръцете с масло и ти е нямало нищо , казвам ти го щото и аз бях така , но вече почвам да проявявам алергични реакций от него , ирония нали. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, Bizzito написа:

..... (Мисля, че всеки знае, че в басейна се сипва белина.) .....

Off Topic

Стига бе, аз не знаех - ама сега вече знам ! Чакам да пуснат басейните и отивам да се "избелвам":) - нЕма да се връзваш:D.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 1 час, Emicha написа:

 

Емич, не си разбрал. Въпросът не е да се избелваш, а да не пиеш вода от басейна! 

А още по-важно е, когато влизаш в басейна, гледай да си в половината за непикаещи. 😜

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, тя даже белината е разредена. В басейна се сипва концентрат.

Ми те не сипват ли същото и в питейната вода. Дето му викат хлор слагали.

Хлора е вреден, ама всеки ден пием вода. При минерлните също, бъкани с микроелемнти и метали. 

Концентрация майка. 🤑

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...