Jump to content
fenabg

5G митове и легенди или.?

Recommended Posts

Все ми се върти мисълта че това са WI-FI рутери(с добавена технология за препредаване между клетките) с силно повишена мощност много над допустимите нива за wi-fi тоест заобикалят нормите и законите.

Някой знаели каква ще е мощността на антените, излъчването?

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво всъщност е 5G?

Дайте детайлно обяснение!

И тогава да спорим!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използването на всяка технология е въпрос на личен избор, стига той да не е отнет от корпорациите, рекламите и медиите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.otizvora.com/2020/04/11813?fbclid=IwAR3iVQIYuYSfNlE4jEm6VSpZ_k9RIOJwty1e_-lTWfiXNwT1LF6Aatasf_8

Хубава статия и познайте какво ще стане в бъдеще,чипове импланти и киборги не са в толкова далечно бъдеще.

Редактирано от CARPERA
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.otizvora.com/2020/04/11813?fbclid=IwAR3iVQIYuYSfNlE4jEm6VSpZ_k9RIOJwty1e_-lTWfiXNwT1LF6Aatasf_8

Хубава статия и познайте какво ще стане в бъдеще,чипове импланти и киборги не са в толкова далечно бъдеще.

Нещо което всеки трябва да прочете.

Предполагам че огромна част от населението ще се възползват от тези нови технологии дори да са наясно със опасностностите.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да спорите по темата. Проблема не е в 5g, а във всички технологии и облъчвания взети заедно. Доказано е, че не са напълно безопасни и могат да предизвикат рак на клетките на хората. Лошо вредят не само на хора, но и на растения и животни. Всички 2g,3g,4g, wifi, радио сигнали. В големите градове е бъкано с антени и усилватели, а с 5g ще станат и още повече. Тук говорим за увреждане след излагане на години наред 20-30. По тая тема съм изчел доклади на учени и статии от чуждестранни правителствени сайтове. Това е факт. Да, опитват се да омъловажат негативния ефект, защото това е индустрия за трилиони долари, а същевременно е и много удобна и улеснява светът ни. 4g е напълно достатъчно и бързо, за да трябва да се добавят още антени, за да може 5g  да функционира. Дигиталното развитие е добро, но трябва и баланс и мисъл, а не само излишни неща. Но като корпорации и евреи управляват света и ги движи алчността, така ще е.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух се с моят приятел, и се оказа, че той с неговият екип са участвали в разработването на 4G( LTE) и сега с въвеждането на 5G за Германия (и се сетих, че миналата година посрещаше стресиран  някакви китайци на летището) ... 

Аз, да си призная, още в началото знаех, какво ще ми отговори... 😊🙈🤐

- Всичко е безопасно, няма какво да се безпокоя..... ! Общо взето, неща, които вече по-горе в темата  бяха изброени... 🙄

На въпроса ми:,, Дали имат някакви по специфични нови изследвания за новата 5G..?" , ми отговори с:,, Не" . 

На мен ми е ясно, че един учен, който години наред се занимава с даден проект-никога няма да търси кусури в собствената си рожба.. 🙈🤐😉

Даже имах чувството, че беше изненадан от моите въпроси и съмненията ми относно 5G...

Въпреки всичко, аз си оставам крайно скептичен и подозрителен.... Дано един ден, когато се появят някакви  достоверни, неманиполирани резултати за влиянието на мрежата, да не е прекалено  късно за нас и нашите деца!!! 🙏🙏🙏🙏🙏

Хубава и успешна седмица на всички ви! 

  • Благодаря 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е все пак, че го сподели въпреки мнението ти. Интересно ми е само какви ще са тези неманипулирани резултати, на които „скептиците“ ще повярват? Може би тези, които потвърждават confirmation bias-а им?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Pavel_Pavlov написа:

Хубаво е все пак, че го сподели въпреки мнението ти. Интересно ми е само какви ще са тези неманипулирани резултати, на които „скептиците“ ще повярват? Може би тези, които потвърждават confirmation bias-а им?

Ето сега някак си се успокоих:

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/04/20/5g-tehnologiite-ne-sa-zaplaha-za-choveshkoto-zdrave.446716

😜🤔🙈

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак би било прекрасно да разберем за какви мощности става въпрос в предвид че ще е напълно възможно да преминаваме доста близо до 5g антени

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Ioan написа:

Все пак би било прекрасно да разберем за какви мощности става въпрос в предвид че ще е напълно възможно да преминаваме доста близо до 5g антени

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk
 

Това никой няма интерес да го направи...! Освен, ако като бургаските студенти, се премине  към  собствена инициатива.... 😜😉🤔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, не знаех, че има толкова интересни теми в този форум, различни от автомобилните. Да си дам и аз моето скромно мнение. Не съм експерт в областта. Преди години и аз бях започнал да се ровя в тази материя, срам не срам, породено от някои конспиративни теории. Затова не смятам да коментирам някои от горните постове свързани с чипове, киборги тем подобни и дори предлагам на админите да не допускат такива, полезната информация в тях е не повече от 1% :) 

 

На всички е ясно, че нито едно изкуствено създадено електромагнитно излъчване не е безопасно за хората. Всичко опира до "дозата прави отровата" или както там беше поговорката. Разбира се, най-опасно е да стоиш пред антената и е напълно нормално колегата, който спомена, че е получил главоболие, просто защото не е нормално да стоиш до нея. Интензитетът на електромагнитното поле излъчвано от антената намалява с отдалечаване от нея. Има си формули за изчисление и в крайна сметка се оказва, че домашния рутер е по вреден от антената на оператора на отсрещния блок. Ето и малко числа на примависта, може да не са съвсем точни.

 

3-4G антена - от 20 до 200 W (обикновено си на десетки или стотици метри от нея)

Wifi рутер - до няколко W

Сматфон приемник - 2W (обикновено работи на по малко, в зависимост от силата на сигнала)

Ще помоля @inspektora да ги коригира и да допълни мощностите на 5G антените, но по спомени не са по-големи от тези на 3-4G

 

Спрямо тези мощности се взема предвид разстоянието на човек до излъчвателя. Електромагнитната радиация спада пропорционално (или експоненциално, не съм сигурен) с отдалечаване от антената.

Не, телефонът не е безвереден, както се каза по-горе, дори според мен (и не само) той оказва най-голямо вредно влияне, защото стои винаги до нас, държим го до главата докато говорим, а ако обхвата е слаб се увеличава и мощността на приемника до максимум, който в същото време излъчва и сигнали до клетката. В зависимост от местоположението на съответния дом и наличната техника в крайна сметка може да се окаже, че електричестката инсталация в дома има по-голямо електромагнитно излъчване от всеки друг радиосигнал. 

 

След задълбочено проучване и консултация с колега също занимаващ се повече от 20 години в сферата на електромагнитните излъчвания стигнах до извода, че човек ако живее в гъсто населено място, средноголям или голям град няма никакъв смисъл да прави каквото и да било, просто защото не може да повлияе на ситуацията. Не може да накараш комшиите да си изключат рутерите. Клетките и wifi мрежите са толкова много, че не може да ибягаш. Дори постоянната мисъл на човек, че е облъчван би навредила повече отколкото самото облъчване. Общо взето или на землянка в гората или живееш и не го мислиш. Да не говорим, че има много по-вредни неща от радиосигналите, въздуха, храната, начина на живот и звуковото замъряване може би имат по-вредно влияние.

 

ПП: Колкото до 5G-то конкретно, не мисля , че по-високата честота и различната дължина на вълната ще влияе по-различно от тези на по-старите мрежи. Мощността на излъчвателите е по-важна.

 

 

Редактирано от Bizzito
  • Нагоре 2
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много по добре е човек да е информиран, например за набавянето на по малко отровна храна може доста да се направи, аз изминавам доста километри за си купя домашно сирене.

За антената искам да подчертая че стоях под нея точно където се твърди че няма излъчване а то явно има и то доста силно щом ме стягаше така главата. След това отказах да ходя с инсталаторите и почнах да се занимавам с документация. Например виваком ако не бъркам даде 27000лв. да сключим договор за пускане на ток на базова станция. Разходите бяха командировка 1 ден и подписване с пълномощно договор и даване на парите, всичко разходи включително и заплатите под 3000лв отделно имаше договор за прокарването му, не винаги печалбите бяха такъв голям процент но разбирате за какви пари става въпрос.

За приказките за чипове и изобщо новите технологии това не е конспирация а утрешна реалност. "Това че не вярват някои че утре пак ще изгрее(или залезе) слънцето например си само техен проблем". Единствения начин да спрат тези престъпления срещу човечеството е да се събуди духовността в хората което най вероятно децата ще го доживеят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да напомня на колегите, които ни обвиняват нас- тези , които сме мнителни и подозрителни към навата 5G мрежа>

- Не забрявяйте, колко доклади и анализи ( от световни учени )имаше за безопасноста на ,,ФРЕКИНГА" ,  преди съвсем нещата да излязат буквално на ,,повърхноста" !?  

-  Масовите самоубийства на китове, точно след инсталиране на американската  радарна система за лов на подводници в океана....?!

- Аз лично станах свидетел, какво се случи на моят данъчен съветник ( +60 г.), след  ваксина против грип......  

 

и   т.н 

 

 

  Когато има интереси за милиарди долари, нямам вяра на индустрията и правителството, че ще се грижат наистина за нашите интереси!!!  

Историята го е доказвала многократно.... Ама, е хубаво да се иска да ни се трият постовете и скрие мнението-бъдете толерантни, към нас,  невярващите  във всичко казано от  купените медии и правителствени чиновници!

 

п.с.  В демократична Германия, набързо вкараха в психиятрията, юристката по медицинско право, която  се осмели по съдебен път да  оспори, че взетите мерки по карантината нарушават една  от основните точки в  Конституцията ни! (Апропo, тези опасения ги изказа и службата за научни проучвания на Бундестага...) Омаскариха я веднага по изпитаната схема с добавка, че е и NAZI и т.н ....ама оФцете спят...🤮

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислите на човека са по-силни от 5Г, или Корона, или Каквото и да било друго.

А за тези, които смятат че информацията която ни се предоставя и излъчва не е филтрирана и манипулирана, нека си задат въпроса защо има хакери...


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е научна статия, но обобщава повечето от твърденията ми по-горе, за които съм събирал информация от различни източници. Прочетох статията след като си публикувах мнението.

 

https://www.grandmetric.com/2019/03/26/5g-health-issues-explained/

 

Ако някой не вярва би трябвало да си изхвърли телефона, лаптопа, телевизора, микровълновата и дори обикновената фурна :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Bizzito написа:

 

 

ПП: Колкото до 5G-то конкретно, не мисля , че по-високата честота и различната дължина на вълната ще влияе по-различно от тези на по-старите мрежи. Мощността на излъчвателите е по-важна.

 

 

Тамън ти изчитам поста и накрая това изречение смаза всичко горе написано . Не е само до мощност а и до честоти , то и уж ниските честоти не вредят па не било така с най ниските. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност да, така се оказва, има разлика. Въпреки това е далеч далеч от вреното влияние.

Но в крайна сметка винаги се опира до мощността на антената и разстоянието до нея. 

Както започнах въпросния пост, не съм експерт в тази област, но ми е интересно и гледам да се информирам от сериозни източници.

Източник на снимката:

 

https://www.grandmetric.com/blog/2019/05/27/5g-health-issues-explained-studies/

 

Untitled.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора ако спре всичкия изкуствен електромагнитен смог може да ни падна температурата макар и с много малко, та те ни топлят new9gag_smile.png и определено ще се чувстваме по добре и имунната система ще ни е по силна и ще боледуване по рядко и усложненията по други болести ще са по слаби и т. н. То се трупа от рутери а вече и от 12 gsm мрежи(3 оператора по 4) поне да махнат 3G. Защо като преминеш на 2g батерията издържа повече? Защото честотата е по ниска и необходимата мощности е по малка изобщо по високите честоти са по опасни. В момента говорим по 3g а скоро по 4g а нет по 5g. Най опасна е антената на малкия екран в джобовете ни които е близо до размножителните органи, май жените имат доста често проблеми там и с гърдите също дали и електромагнитния смог е помогнал в не малка степен.

А в статията малко по горе има доста лъжи. Антените и сега в софия много често са по стълбовете и 200мв е средна мощност а не максимална и телефона го държим на 20-30см а не на 1метър защото масово дори 20г имат проблеми с очите.

Но само си лаеме а кервана си върви просто 5g е поредния но не последен малко по голям пирон в здравето ни.

 

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fenabg Мисля, че вече може да споделиш своето мнение. Има доста разнообразни мнения, така че няма да дадеш насока на темата.

 

Покрихме почти всички научни и конспиративни теории 😂

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех че само в България правят такива неща но уви. Не разбирам добре английски но все пак за да бъде точно измерването трябваше да измери разстоянието с лазерна рулетка възможно по близо до антената и да сметне приблизително мощността която намаля квадратично с разстоянието.

Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.04.2020 г. at 15:54, fenabg написа:

Айде още една тема за чешене на клавиатурата. Какво ви е мнението конспирация или истина. За мен имам мнение и ще застана твърдо зад него но не бих го споделил за момента, за да не давам посока в темата. 

 

Фен, би било добре да кажеш каква е конспирацията за 5G? Че радиовълните са вредни, че 5G разпространява коронавирус, че кокошките ще започнат да снасят по-малко, а кравите да дават кисело мляко? Имаш мнение, зад което твърдо стоиш и което не си готов да споделиш - поне кажи по кой въпрос е това мнение, че вече в темата се намесиха и "Бил Гейтц" и ваксини :) 

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението ми за вируси и компютърджий произвеждащи ваксини не е за тук а и няма отношение по темата , може и да има де .
Не мислех че моето мнение ще е меродавно но ще кажа  следното.
Няма как тази честота (диапазон)  на работа да е безопасна или по малко вредна от използваните до сега .Напротив става въпрос за по високи респективно по опасни . С извинение но кой производител ще прави нещо и ще каже вредно е , няма такъв. И онколозите препоръчват химиотерапия а ако им се наложи не се подлагат .
Някои от вас били "влязъл" в микровълнова печка и би ли натиснал копчето ? Намесихте мощността и споменахте че като сте далеч от антените е по добре , а малко по рано споменахте че те ще са много на гъсто антените ,е как ще сте далеч . Единствените хора работещи по цял ден на PC  са твърдо за  5Г ( на тях все нещо им е бавно) , а кому е нужно на никой поне за мен , и като имам скорост голям праз . Темата е много разтеглива и има толкова много информация вярна и не вярна че обикновения потребител няма как да пресее кое е вярно и кое не. Не бих се съгласил че с тези честоти не са опасни или са колкото досегашните . Бил съм радиолюбител от там ми е и ФЕНА и съм виждал какво може да правят радиовълните . Интересна тема  е но никой все още не е казал никъде на 100% че проблем няма , тва ми напомня за една от първите реклами по телевизията в Бг след 1989 . Та тогава изплува  продукта раундъп , който се оказа след години канцерогенен .  Така ще стане и сега пускаме нещо пък някои нека доказва ако може че е вредно до тогава ще си го ползваме .

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че не е съвсем безвредно ама то кое не е днешно време? Бирата е по-вредна от ракията ама аз пък обичам бира 😉

 

Не знам дали повечето тук знаят, но 5G  се разработва основно за автономните автомобили, на първо място, на второ за IoT и чак тогава идва реда на масовия клиент с телефона и виртуалните очила. Просто защото има достатъчно ресурс и може да поеме и това. 

Точно заради многото на брой нужни антени не мисля, че ще се достигне такова покритие като на другите мрежи. Поне е за високочестотното 5G. Два стандарта са. Ще го има там, където трябва. Освен това всички знаем, че в България вървим с поне 10 години назад. Ако това е вярно, което каза инспектора, че в България ще се въведе само нискочестотната технология тогава пък изобщо няма място за притеснение. Мое мнение. 

 

Пак да повторя, смартфонът, лаптопа и домашния рутер са много по-опасни.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, fenabg написа:

Няма как тази честота (диапазон)  на работа да е безопасна или по малко вредна от използваните до сега .Напротив става въпрос за по високи респективно по опасни .

 

По-високите честоти не са непременно по-опасни. От една страна по-висока честота означава, че повече вълни достигат тялото за единица време, от друга - колкото по-висока е една вълна, толкова по-малко навлиза в тялото. Вълните на микровълновите печки проникват едва няколко сантиметра. Дори е заблуда, че микровълновите фурни готвят "отвътре навън". Вътрешната част се затопля от нагрятите по-външни части. Опитай се да сложиш голямо парче сурово месо в микровълновата за 2 минути и го разрежи - вътрешната част ще е сурова.

 

Преди 2 часа, fenabg написа:

Някои от вас били "влязъл" в микровълнова печка и би ли натиснал копчето ?

 

Една микровълновата фурна е 600-1000W и работи на разстояние от 15см. Докато 5G клетка има до 128 антени, харчещи по 2-10W или общо да кажем колкото две микровълнови. Дали бих си сложил 5G кула в хола? Не. По-добър аналог е, че много от нас имат 5GHz рутери вкъщи - които работят 24/7 и вероятно ни "облъчват" със сравнимо количество енергия колкото 5G LTE антена на 50м от нашата сграда. Ако не те е страх да си в една стая с 5GHz рутер, не би трябвало да те плаши и 5G клетка.

 

Иначе съм съгласен, че много хора нямат сегашна нужда от 5G. В същото време все повече хора гледат Facebook & YouTube клипове с висока дефиниция на телефоните си, стриймват музика, ползват интернет за навигация - тази тенденция ще се увеличава. Преди няколко години беше гъзария да имаш 1GB мобилни данни, сега операторите дават по 40GB за 30лв/м + мобилна телевизия и какво ли още не. Неизбежно е да стигнем лимита на 4G. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Veseliq написа:

 

По-високите честоти не са непременно по-опасни.

Кои по точно ? 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 16.04.2020 г. at 22:46, vespa написа:

На някой тук реално трябва ли му това 5G,защото на мен изобщо. 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен не ми трябва.  Скоростта в момента ми е напълно достатъчна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено на никой не му трябва в момента в БГ, затова казах, че сме много назад. Има по 2-3 стари тесли на кръст в големите градове, да не говорим, че няма другата необходима инфраструктура.

Лошото е, че операторите тук ще го вкарат само и само да кажат имаме 5G и да продават телефони на малоумници, които си нямат и на идея за какво иде реч. За тия дето им е важно телефона им да е най-новия и най-скъпия.

 

От друга страна в разработването на технологията са наляти много милиарди в последните няколко години, а първата възвръщаемост ще дойде именно от обикновения потребител. Затова се бърза.

 

И от трета страна трябва да се изгради някаква инфраструктура, за да започнат тестовете на новите поколения автономни коли и автобуси в реални условия. Двете неща вървят заедно. Тези с лидарите, камерите, връзката със сървъра и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Операторите (поне в България) също не изгарят от желание да въвеждат 5G, защото това е свързано с огромни инвестиции без ясни перспективи за възвращаемост. Ще направя една аналогия с автомобилите (все пак такъв е форума):

5G за телекомуникационните оператори е като електромобилите за автопроизводителите - никой не печели от тях, но трябва да ги произвеждат, за да не изостават от другите.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, fenabg написа:

Кои по точно ? 

 

Фен, отговорих няколко неща, подробно . Като искаш да си "чешем клавиатурите" - недей прехвърля топката с половин изречение :)

 

Преди 13 часа, fenabg написа:

Няма как тази честота (диапазон)  на работа да е безопасна или по малко вредна от използваните до сега .Напротив става въпрос за по високи респективно по опасни .

 

Правиш твърдение, че няма как по-високи честоти да са по-безопасни или безвредни. Правиш аналогия с микровълнуви фурни. Това, което казах е, че по-високи честоти не значи, че са по-опасни. Изискванията, които 5G клетките трябва да покриват за безопасност са същите, които и 4G LTE клетките трябва да покриват и са въведени много отдавна. Дори не твърдя, че са безопасни или безвредни, но твърдя, че според сегашните наблюдения, 5G не е измеримо по-вредно от 4G - или вероятно ако се притесняваш за здравето си, има 100 други неща, които можеш да направиш, които ще имат многократно по-голям ефект върху риска от рак като повече спорт, по-малко цигари и алкохол, по-често излизане от градска среда, по-малко работа с препарати и химикали (което в твоята работа е неизбежно) и тн.

 

преди 19 минути, inspektora написа:

Операторите (поне в България) също не изгарят от желание да въвеждат 5G, защото това е свързано с огромни инвестиции без ясни перспективи за възвращаемост.

 

Точно така. Така беше и с 3G (когато малцина имаха смартфони и ползваха каквито и да е мобилни данни) и после 4G. Допълнително го използват за маркетинг -  "ние имаме единствената / най-бързата 3G/4G/5G мрежа в България". Останалите оператори рискуват да загубят краткосрочно клиенти, които дори не знаят за какво им е, но искат да са "най".

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Veseliq написа:

По-добър аналог е, че много от нас имат 5GHz рутери вкъщи - които работят 24/7 и вероятно ни "облъчват" със сравнимо количество енергия колкото 5G LTE антена на 50м от нашата сграда. Ако не те е страх да си в една стая с 5GHz рутер, не би трябвало да те плаши и 5G клетка.

 

Даже 5GHz рутери се водят за по-безвредни от 2.4, защото са по-далеч от честотите на микровълновите. А честотата на микровълновата не е избрана случайно.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва букаке няма ли кой да го заключи вече ? :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ко беши, в спора се ражда истината. 

 

Букакето в оня сайт. Тука пръскаме само мозък 😂 

  • Хаха 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За микровълновите в тази статия е обяснено с доста факти.

По надолу в статията има за мобилните телефони.

https://thebulgariantimes.com/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%8A%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D1%8F%D1%85%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0/

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за офф-а, но не се сдържах просто. В този сайт се пише и за жив дракон от паралелен свят. Чудя се как ще се отрази 5G-то на него. Врабчета все от някъде ще намерим, но дракона е друга бира.

 

https://thebulgariantimes.com/заснет-е-истински-дракон-видео/

 

Редактирано от e4omir
.
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не е писал тоя с дракона new9gag_smile.png)) ( не съм чел други статии от този сайт) статията и за микровълновата . Иначе сериозно е доказано че разговор и сърфитане с смартфон леко променят кръвта така че много дълго използване на телефон едва ли е безопасно. И има случай на човек под операция ми е прелята кръв стоплена с микровълнова печка и той умрял, причината била преливане на негодна кръв. Естествено има хора които са над 100г. и пушат като комини цял живот но това са изключения. Най често на хората им се отразяват микровълновите лъчения негативно но тук става въпрос за години постоянно излагане.

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, няма как да знаем защото сайтът не публикува авторите на статиите. Интересно. Аз лично, а надявам се и повечето от нас, не бих се доверил на „факти“ от такъв сайт, дори и грижливо подбрани. Може да е не повече от начална точка за проучване.

 

И за да съм малко повече по темата, ето линк към статия на American Cancer Society за радиацията от микро и радиовълни, включително тестването и влиянието на микровълнови фурни, телефоните, телефонните клетки и скенерите по летищата. Microwaves, Radio Waves, and Other Types of Radiofrequency Radiation. Да, може да кажете, че има конфликт на интереси и пр. но аз така го слагам за баланс малко :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...