Jump to content
Red_Man

Светнаха abs, триъгълниче с удивителна и vas

Recommended Posts

Здравейте, днес светнаха на таблото на Акорд 7ма генерация дизел, лампички abs, триъгълниче с удивителна и vas. Това сигнал за какво е?

3958DF56-A6AA-4DEB-AC33-EFEB5DF8EDB9.jpeg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно че някакви системи са извън строя, но в случая са конкретни, не чек например. Дали става въпрос за накладки? 
иначе за заглавието си прав , през телефона докато се усетя да го коригирам, го бях пуснал;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти съм го имал този проблем и двата пъти беше едно и също, но това не е гаранция че при теб е така.

При мен беше дефектирал ABS датчик, който автоматично прекъсва и VSA системата, понеже тя разчита на 4-те да са изправни. Триъгълника с удивителната ще свети винаги докато нещо друго свети с този цвят (не съм сигурен за това, просто гадая понеже при мене е било така до момента).

В случай че се окаже ABS датчик наистина, дори да се оправя "от само себе си", съветвам те да го смениш при първа възможност. На първо място, ще се случи отново и то когато не искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен са светвали 2-3 пъти без да има причина,може би от слаб акумулатор единия път,но след калибровка на датчиците (2 минутна манипулация на КАЧЕСТВЕНА диагноситка) всичко спи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е дали може да са накладки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.

Започваш, както казаха, с качествена диагностика и проверка на състоянието на сензорите, и пръстените на ABS-а. Има вероятност проблема да е бил просто зацапан сензор или пръстен. А може и обикновен бъг в електрониката.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ABS датчик е заминал или е дал грешка ъгловия датчик на волана, но без диагностика няма как да се каже на 100%

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години ми беше светнало и на мен - след развиване на джантите с гаиковерт. Водих я на някакъв тестер - каза преден ляв сензор, но не с е оправи. После открих номера с гасенето чрез кламерчето и от тогава не се е обаждало. :)

Имаше тема с процедурата, но не я намирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Red_Man написа:

Въпроса е дали може да са накладки?

Не, не може. При нашия модел накладките нямат електрическа сигнализация с кабелче, а акустична - една ламарина е заварена на плочката на накладката и когато остане малко материал, тази ламарина започва да опира на диска при натискане на спирачки, започва да свири доста дразнещо и така водачът чува, че нещо не е наред. Можеш да я видиш в лявата част на накладката, тази бялата ламарина:

 

BP43082.jpg

 

 

 

При теб обаче нещо от електрониката не е наред. Както казаха колегите - сензор на волана, сензор на някое от колелата, обща повреда в модула, ниско напрежение в системата и др. Няма как да се каже защо точно светват лампите. То е като чека на двигателя - казва ти че нещо не е наред, ама какво точно - трябва компютър. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също светваха от време на време, при повторно палене изчезваше, оказа се датчика на педала на спирачката, просто не отчиташе, че е натисната, проверих го като се доближих до една стена, седнах и натисках 10 пъти, от тях примерно 5 пъти светваха стоповете и 5 пъти не светваха, смазах го обилно с wd40, от тогава нула грижи. 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен светваха от незареждащ генератор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както светкаха, така и угаснаха!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Red_Man написа:

Както светкаха, така и угаснаха!

Не знам дали взе мнението ми под внимание, но аз няма да го споделям отново, ти си знаеш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.04.2020 г. at 13:05, Red_Man написа:

Както светкаха, така и угаснаха!

И при мен така светваха и изгасваха на няколко пъти миналата година през период от време, последния път близо месец не беше светвало и след това светнаха без да изгаснат и се оказа, че трябва да сменям заден ляв ABS датчик, след 2 месеца замина и заден десен. Най-вероятно пак ще светнат и при теб тези лампички, не разчитай, че проблема се е разрешил от само себе си. По-добре отиди да ти прочетат грешките някъде, можеш и сам да ги прочетеш (има такава тема), поне да знаеш за какво да се подготвиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на моята хондичка светват само триъгълника с vsa, без да свети ABS и пробвах ABSа и си работеше. Светва ми може би на 2 3 седмици веднъж, като след гасене и палене изчезва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, аз също имам същия проблем като на колегата отгоре. Моета 2006 2.2 и като дам контакт ми светва лампичката vsa и на екранчето ми изписва chek system vsa, и съща забелязах че като дам контакт и ако не ми светне лампичката за подгрева тогава свети vsa, връщам няколко пъти контакта докато не видя че ми светла лампата за подгрева и пали от ряз. Иначе abs, chek engine  не светят и не влиза в авариен режим, слeд като запаля и vsa също не свети. Забелязвам че и от време на време ми светвалампичката за акумулатора и изписва check battery system, а акумулатора ми е добре оригинален на хонда проверявах го на няколко места и ми казаха че е ок, сменях ролка на динамото че издаваше някакви странни звуци и тоя ми каза че това динамо се управлявало от компютъра, като не е загряла колата  зарежда, като е загряла и няма пуснат консуматор (фарове, климатик, парно) компютъра спира динамото и го пуска когато прецени, пада от 13,6 на 12,6 и като подам газ или пусна консуматор се дига пак на 13,6 и ми изчезва грешката за акумлатора. Ако някой е имал такъв проблем да помага, ще съм много благодарен:worthy::help::thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...