Jump to content
Mboevv

Светва чека CR-V 3 2007 2.0 150

Recommended Posts

Здравейте до скоро в студеното на пробег 50-60км  ми светвале чека с грешка P0420 Catalyst System Efficiency Below Threshold Bank 1, но сега като се затопли времето пак светва след 50-60 км пробег, но вече с грешка за бедна смес p0171. спря да вади другата грешка... Какъв може да е проблема....  Забравих да спомена, че съм на газ/бензин нямам проблеми с обороти, гаснене, тресене и други подобни явления освен чека . Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин прави ли го?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Одеве я запалих и не беше прехвърлил на газ и светна чека което ме навява на мисълта, че явно и на бензин ще го прави.... Явно е клапан понеже нямам други проблеми нито прекъсва нито губи тяга незнам.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв клапан? Изчисти грешката и карай малко на бензин само. Каква е газовата?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Газовото е Фобус... Имам предвид, че някой сензор, клапан или нещо друго свързано със изчисляването въздух гориво прави проблем щото променя грешката, чеано казано колата е идеално върви идеално се държи,но ме дразни чека

Редактирано от Mboevv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо провери и се увери дали колата работи добре на бензин все пак. Не я карай с ненастроена/неизправна газова, защото ще останеш без клапани ако вече не си...Друг е въпроса тоя Фобос какво ще го правиш изобщо...Търси някой със софт за такава газ да види какво става.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще я подкарам 100-200 км на бензин ако не светне, ще знам, че е от газта...  Благодаря, а какво може да стане на клапаните.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога се регулирани клапаните на колата.Откога караш на газ,кога е сложена газовата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изчисти грешката, да покара на бензин и да следи пак.

 

Преди 7 часа, Mboevv написа:

Одеве я запалих и не беше прехвърлил на газ и светна чека което ме навява на мисълта, че явно и на бензин ще го прави

 

Не е задължително, защото има вариант ако тримовете са много изкривени от газта, да набие грешка докато бензиновия комп се опита да компенсира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете грешки може би са свързани с работата на ландасондата?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, itcebel said:

И двете грешки може би са свързани с работата на ландасондата?!

Майсторите които поставят газта ,силно казани майстори почти винаги я клъцват( шунтират )да не пречи,моя случай беше такъв.Добре че колата отиде при истински такъв и той я възстанови и настрои газовата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам кога е сложена газовата понеже колата я имам от 3 месеца. Колата е на 220 000 км познавам собственика и беше си я купил от хонда София на фирмата, не е внос, а си е купуване нова от България. Клапаните са регулирани преди 6000 км... Вмомента вече я карам само на Бенин да установят дали ще светне чека и на него или само на Газ. 

Редактирано от Mboevv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска след 67 км само на бензин светна тази грешка P0420

Screenshot_20200410_162253.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа на бензин светва P0420. В студеното беше същата грешка и на газ, а сега когато температурата на въздуха е над 10 гр. започна на газ да светва за бедна смес P0171.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, CARPERA написа:

Майсторите които поставят газта ,силно казани майстори почти винаги я клъцват( шунтират )да не пречи,моя случай беше такъв.Добре че колата отиде при истински такъв и той я възстанови и настрои газовата .

Не е "клъцната" щом светва чека с тези кодове за грешки!Нека я провери,и да види как е катализатора.За всеки случей едне читава настройка на газта.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да разбера катализатор дали е читав... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Р0420 Твърде ниска производителност на катализатора (банка 1)

Р0171 Обеднена горивна смес (банка 1)

Съветвам те колега да закачиш колата на живи дани да видите горната сонда как се държи.И погледнете и педала на гаста как реагира.Изчисти и дросела.

Потърси този колега - sttekata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...