Jump to content
liso79

И аз съм вече хондаджия

Recommended Posts

SHSRE67708U024162 може ли по подробна информация за тази хубавица.

IMG_20200402_135637.jpg

IMG_20200403_230502.jpg

Редактирано от liso79
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По рама излиза, че е 2008г. Executive изпълнение, т.е. най-високото, но това вече сигурно го знаеш. Какво друго те интересува?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със Здраве да си я ползваш!!! И както е гледана и поддържана до сега така и ти да я глезиш!!! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От автокъща Пенчев 99 ли я взе?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Bizzito написа:

По рама излиза, че е 2008г. Executive изпълнение, т.е. най-високото, но това вече сигурно го знаеш. Какво друго те интересува?

От къде я сваляте тази информация. Ако е тайна, вижте какво пише за моята. Километри и нещо друго необичайно.  SHSRE6770AU002985

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много сайтове, които ти изкарват основната информация по рамата, но за по-задълбочена се плаща. Сервизна история, километри и други такива, но може да платиш и да се окаже, че няма нищо. Пък и нали си е твойта вече, това се прави евентуално преди да я купиш.

Например този:

 

https://www.vindecoderz.com/

 

А тук ми излезе също и нивото на оборудване, но на твоята не излиза, явно не поддържат части за нея:

 

https://www.amayama.com/en/catalogs/honda

 

Редактирано от Bizzito
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, inspektora написа:

От автокъща Пенчев 99 ли я взе?

Да от Митака

 

 

Редактирано от liso79
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е произведена .да очаквам ли някакви проблеми.плюсове и минуси.предварително благодаря.пищи ми парктроника от пред вдясно постоянно.как да го оправя

15861128206783353225592559025294.jpg

Редактирано от liso79
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да го почистиш,ако не помогне, колегата  emicha беше споделил преди време как е решил такъв проблем.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво и как да го почистя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
12 minutes ago, liso79 said:

.пищи ми парктроника от пред вдясно постоянно.как да го оправя

15861128206783353225592559025294.jpg

Като свалиш датчика отговорен за това ,мокрят се и сдават багажа.Ако не можеш отиваш в сервиз.

Колегата Митко Йотов също е дал насоки.

Градски ти е Маркони ако  можеш  да се свържеш с него,и да я види ще имаш отговори на много въпроси,не само за тоя датчик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги.живи и здрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, liso79 написа:

Къде е произведена ...

Англичанка е. :P 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, liso79 написа:

Къде е произведена .да очаквам ли някакви проблеми.плюсове и минуси.предварително благодаря.пищи ми парктроника от пред вдясно постоянно.как да го оправя

15861128206783353225592559025294.jpg

 

За да пищи датчика или е разкачена буксата, или е прекъснат кабела или е за смяна датчика!

Няма чистене !

След смяна с нов сам се оправя!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

liso79

Liso     Дълго и със здраве да я караш колега.

ПЕНЧЕВ не продават ли скъпичко.? Искрено се надявам да си я минал  през сервиз преди да я вземеш,защото съм виждал интересни работи там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ходил в автокъщата на Пенчев, но ми прави впечатление, че колите му изглеждат много добри в Мобилето. Какво е мнението на патилите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колите са без удари и са читави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За скъпото не са .всичко работи реални км.добро състояние

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реални километри......ха...ха..ха.Ти направо ме убиваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 1 час, Stanimir22 написа:

Реални километри......ха...ха..ха.Ти направо ме убиваш.

 

И, 'що така?!

Толкова нереално ли е 12-годишно CR-V да е на РЕАЛНИ 180000км?! Значи, по 15000км на година.

Имаш ли доказателство, че конкретното CR-V НЕ Е на РЕАЛНИ километри, или просто изхождаш от презумпцията, че "на запад се кара яко"?! 

 

Понеже от 17г. съм "западняк", от които почти 10г. работех в център за МОТ (бел.авт. - ГТП на български), смея да твърдя, че в Англия една камара коли са с годишен пробег под 10000 Мили (16000км). 

 

Настоящето ми CR-V го купих 12-годишно, на РЕАЛНИ (проверено) 79000 Мили, т.е. по около 6500 Мили на година, което потвърждава горното ми твърдение. 

Колата, обаче, не беше карана 3г. Значи тези мили реално ги е изминала за 9г., т.е. по около 9000 Мили на година, което, все още подвърждава горното ми твърдение.

 

Аз я карам вече 4.5 години и сега е на 145000 Мили.

Значи, в момента притежавам 16.5-годишно CR-V 2, на РЕАЛНИ 233000км, т.е. около 14000км на година.

 

Ееее, да попитам отново - толкова нереално ли е 12-годишно CR-V да е на РЕАЛНИ 180000км?!

 

п.п. Далеч съм от мисълта да твърдя, че презумпцията "на запад се кара яко" не е вярна.

Далеч съм от мисълта, че всички коли внасяни в България са на РЕАЛНИ километри.

Обаче подигравателното коментиране на всяко изказване с РЕАЛНИ километри е леко несериозно.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Krasi-mir написа:
  Скрий съдържанието

 

И, 'що така?!

Толкова нереално ли е 12-годишно CR-V да е на РЕАЛНИ 180000км?! Значи, по 15000км на година.

Имаш ли доказателство, че конкретното CR-V НЕ Е на РЕАЛНИ километри, или просто изхождаш от презумпцията, че "на запад се кара яко"?! 

 

Понеже от 17г. съм "западняк", от които почти 10г. работех в център за МОТ (бел.авт. - ГТП на български), смея да твърдя, че в Англия една камара коли са с годишен пробег под 10000 Мили (16000км). 

 

Настоящето ми CR-V го купих 12-годишно, на РЕАЛНИ (проверено) 79000 Мили, т.е. по около 6500 Мили на година, което потвърждава горното ми твърдение. 

Колата, обаче, не беше карана 3г. Значи тези мили реално ги е изминала за 9г., т.е. по около 9000 Мили на година, което, все още подвърждава горното ми твърдение.

 

Аз я карам вече 4.5 години и сега е на 145000 Мили.

Значи, в момента притежавам 16.5-годишно CR-V 2, на РЕАЛНИ 233000км, т.е. около 14000км на година.

 

Ееее, да попитам отново - толкова нереално ли е 12-годишно CR-V да е на РЕАЛНИ 180000км?!

 

п.п. Далеч съм от мисълта да твърдя, че презумпцията "на запад се кара яко" не е вярна.

Далеч съм от мисълта, че всички коли внасяни в България са на РЕАЛНИ километри.

Обаче подигравателното коментиране на всяко изказване с РЕАЛНИ километри е леко несериозно.

Изхождам от факта,че моето ЦРВ-3...2009 го взех на 145 000 км. След  проверка по VIN се оказа на 237 000, което ми се струва нормално.Аз лично правя между 20 000-----23 000 на година така че да не се заблуждаваме.Разбира се не казвам че няма коли на реални километри...но са рядкост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте :)

 

Моето CRV III 2007г е на РЕАЛНИ 179 000км, но преди 4г може би си я докарах лично от Германия и знам какво съм купил и какво пишеше в немските талони.

Взех я на 132 000км и на година навъртам около 10 000км, че имам още 1 JEEP  и едно комби.

 

Само да видя салона на 1 кола и ще ти кажа на колко +/- 30 000км

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Не мислиш ли, че точно в това

 

преди 46 минути, Stanimir22 написа:

... моето ЦРВ-3 ...

... Аз лично ...

 

е "ключа от бараката"?

 

Моето, твоето, аз лично, ти лично не са меродавни. Това са само частици от статистиката.

 

После - относно това

 

преди 37 минути, sttekata написа:

 :) ...Само да видя салона на 1 кола и ще ти кажа на колко +/- 30 000км

 

Състоянието на салона е фактор, но не трябва да е единствения определящ фактор за пробега на един автомобил.

По-скоро е фактор за отношението на собственика към автомобила.

И не, не е задължително собственика да е мърляч.

 

Аз лично ... :P ... съм виждал (и съм имал) кола на повече от 200000 МИЛИ с перфектен салон. Виждал съм и обратното - кола на по-малко от 50000 мили, чийто салон е тотален кенеф.

 

п.п. Моето CR-V ... :P ... ако го пусна за продажба, никой няма да го купи, ако държи на салон и външен вид. А пък, като видии километропоказателя, направо ще ме обвини в опит за измама. :D

 

п.п.п. Не, не се караме, просто си говорим. ;)

 

 

Редактирано от Krasi-mir
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли по-просто колата да е придружена със съответните документи, като доказателство за пробега и. Какви са тези гадаенета на боб,кафе и салон 😁😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Искрен написа:

Не е ли по-просто колата да е придружена със съответните документи, като доказателство за пробега и. Какви са тези гадаенета на боб,кафе и салон 😁😁

Че то автокъщите ви дават едни сервизни книжки 😁 , в които пишат кое на колко е уж сменено :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно пък на нашите коли салона въобще не е критерий,с тези изкуствени мушами на скоростния лост и в салона..Всеки знае и колко лесно се мачка и захабява борда на шофьорската седалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
25 minutes ago, sttekata said:

Че то автокъщите ви дават едни сервизни книжки 😁 , в които пишат кое на колко е уж сменено :)

Е смятам, че всеки средно интелигентен човек би разбрал коя сервижна книжка е автентинча със съответните печати. А който пак се съмнява купува нова от магазина, маха найлоните и кара 😁😁😁

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, zograffa написа:

Точно пък на нашите коли салона въобще не е критерий,с тези изкуствени мушами на скоростния лост и в салона..Всеки знае и колко лесно се мачка и захабява борда на шофьорската седалка.

Не говоря за маншона на скоростен лост....

Всеки който разбира трябва да знае за какво говоря...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кажи да знаем и ние де.Говорим за салона,кое да гледаме-волана за 30 лева го правят,като нов,гумичките на педалите-5$ от алито,маншона 15-тина лева естествена кожа от Хасково в OLX(пасва идеално).За шофьорската седалка казахме,обелени копчета тук поне са рядкост,но и те се лекуват.Всичко това е много добре известно на джамбазите и без да се заяждам според мен салона се лекува най-лесно и бързо.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като купих хондата се оказа че също е с пищящ преден парктроник.Закараха ме в една морга в София и срещу 'скромните' сто лева се сдобих с оригинален.Диагностиката не показа нищо.Оказа се че просто е ударен но не го видях  като купувах колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега на фона на тъмно синия металик имам  сребрист датчик.Относно белезите моята е с перфектен волан и леко скъсан маншон на скоростите.Швейцарка без история на 148ка.Бъдещето ще покаже какъв ми е бил късмета.Поне знам че е обслужена перфектно от Бранко и с поставена газова уредба от него,след перипетии със сервизи в София за което вече споделих.:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправен е вече парктроника.в електрата смяна на датчик и всичко е ок

Редактирано от liso79
Допълване
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как да си настроя фаровете  да тръгват автоматично през деня.имам сензор ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.04.2020 г. at 13:40, liso79 написа:

Колеги как да си настроя фаровете  да тръгват автоматично през деня.имам сензор ....

Какъв ли ще е този сензор че да пуска фаровете през деня????Някой нова технология ще да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата като тази дето ги пуска и вечерта 😂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го имаш датчика, само слагаш лостчето на auto  и чакаш да се стъмни. Моят беше повреден от конденз ли от теч ли вътре беше мазало. За фаровете го възстанових, но за чистачките не стана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Liso, може ли да попитам дали си доволен от Хондата защото искам да взема такава от същата автокъща. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...