Jump to content
Trapp

Хонда Акорд 2007,2.0 разрешен проблем със отечка

Recommended Posts

Здравейте,за съжаление много рядко пиша,но днес разреших един доста така сложен проблем,с който се занимавах от доста време. Става въпрос за отечка (battery drain). Ходих и по майстори и все тази си беше. Единствено джоба ми ставаше по лек,но решение нямаше.. На карая реших сам да се заема,закачих мултиметърът и започнах да вадя бушоните,докато не открия кой е проблемният. След като открих въпросният бушон,го извадих и проследих какво не работи. Съответно те бяха няколко...(светлините в купето,двд-рома и малкият дисплей горе). Днес се заех с разглобяването на нещата под ред,докато накрая не стигнах до панелът на малкият дисплей,разбира се преди това разглобих всичко останало...След като махнах панелът,зейна блутут модула. Откачих буксата и отечката изчезна. На мен лично камък ми падна от сърцето и затова реших да споделя какво се случи. Надявам се за в бъдеще да е полезно на някой,та да си спести паричките. Електрическите услуги,не са леки...Особено тук в Англия. Това е общо взето. Не е гот на 2,3 дни да ти пада батерията и така...

Поздрави:Миро

  • Нагоре 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият проблем /дефект/ го има и ЦРВ, има и теми за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Trapp написа:

Здравейте,за съжаление много рядко пиша,

Наистина това е за съжаление. Ако беше писал да попиташ, това щеше да е първия съвет който да ти дадем. Почти няма колега с работещ HFT на Акорд 7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този проблем се е коментирало много пъти и това решение е намерено доста отдавна. Но благодарности все пак, че споделяш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Trapp написа:

...Особено тук в Англия.

Две технически грешки, не, че са фатални, но са поправими:

-Казваш Англия, а в профила Пловдив...

-Заглавието (може да се редактира)- "У" течка.

Иначе колегите са ти казали веднага, ако беше пуснал в търсачката на форума "утечка акумулатор" или в английския форум "battery drain" , щеше да ти излезе решението веднага, вместо да ходиш по майстори. Дори чичо Гугъл щеше да даде насоки с тези думи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е човек се учи от грешките си. Просто от скоро започнах сам да си правя ремонтите по колата,някак си не съм попаднал на българска тема, за утечки. Показател,че не търся достатъчно,следващият път ще потърся отговор първо тук... Причината за да не пиша много е че скоро ще сменям колата(ще си остана на японската страна),пише че съм от Пловдив и е така, просто не съм го сменял( временно съм във Англия). Междодругото,когато отидох за пръв път на майстор за този проблем,се оказа по негово мнение,че е от алармата. Може би затова не ми е излизало решение на проблема...Днес просто реших да я закача,започнах да вадя бушоните,и открих проблемът случайно... Търсил съм в грешната посокаИзвинявам се за невежеството си,темата може да бъде изтрита. Благодаря

Редактирано от Trapp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта на никой не е да те напада или упреква. Просто влизай по често дори и да ти е здрава колата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, колега, че си имал проблем, решил си го (или поне си спрял последствията от него) и споделяш с останалите! 

 

А изглежда си попаднал на страшни некадърници, щом не са могли да намерят проблема. Или просто не са искали, а тя тарифата си върви... 

 

А като спомена малкия дисплей - часовникът на него случайно да ти е верен? :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,проблеми с часовникът нямам. Така е,трябва да се влиза по често... Благодаря ви за отговорите,както винаги,полезни. Има човек със който пращам багаж,от време на време (1.20 на кг). Та ако някой някога му трябва нещо от тук и е прекалено тежко,винаги мога да съдействам. Бих се радвал да помагам.

Поздрави

Редактирано от Trapp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Trapp написа:

 Има човек със който пращам багаж,от време на време (1.20 на кг). Та ако някой някога му трябва нещо от тук и е прекалено тежко,винаги мога да съдействам. Бих се радвал да помагам.

Поздрави

Като имаш човек той да не обикаля цяла Англия, нали е местен...то такива фирми има десетки, но искат да им доставиш багажа там от където тръгват или близо...

Искам да кажа, че така и не каза в кой град си и не си смени мястото в профила (30 сек кликове, пък като се прибереш в Пд пак ще го смениш). Виж моят профил, всичко е ясно и за колата и за мястото..., въпреки, че сега вирусът ме закова в Плевен, два полета ми отмениха за UK и се отказах, оставам за сега...

Няколко пъти споменавах , модераторите да направят софтуера, да не разрешава регистрация, ако не попълниш основните данни в профила си...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега,местен е. Идеята ми беше,ако някой иска нещо да му се достави от UK,но няма възможност да си го поръча,аз мога да го пратя от тук(UK, Merseyside,Southport). Както казах 1.20п е за килограм,опаковането и прочие ще е от моя страна.Бих се радвал,ако мога да помагам с нещо. Да правилно,грешката е моя...Трябва да си оправя профила,заемам се.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Пловдив ли пращаш или до адрес, на тази цена?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, JHM написа:

До Пловдив ли пращаш или до адрес, на тази цена?

Той ще отговори, но принципно цената е до града в който е централата им, после изпращат по Еконт за твоя сметка. Имат и опция до адрес в страната, но цената е друга...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...