Jump to content
Veseliq

Коронавирусът в България и по Света (продължение)

Veseliq

Всякакви опити да се умаловажи важността на препоръките давани от СЗО (WHO) или кризистния ни щаб, да се разпространяват конспирации, темата да бъде превърната в политческа, ще биват изтривани. Хората, които ги пускат ще получат забрана за писане до края на извънредната ситуация. Ако имате притеснения дали постът ви ще бъде възприет като неуместен - те най-вероятно са оправдани.

 

Нека заедно намерим начин как да запазим добрия тон и да се справим с трудната ситуация възможно най-ефективно! 

 

 

Message added by Veseliq

Recommended Posts

Аз лично съм ограничил 90% от социалните ми контакти, и тичам всяка сутрин по 4-5 км през гората... Двете коли са с пълни резервоари и багажници с хранителни запаси, резервен акумулатор зареден до горе, ако не дай си, нещо нещата  излязат от контрол. 

Информирам се редовно от различни източници, и не само правителствени. Не изпадам в паника, само съм готов да реагирам бързо! 💪🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️😇

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, DTEC написа:

Първите 90сек са достатъчни..

https://www.youtube.com/watch?v=9sUkRq-cZR0

 

 

 

Тук искам да добавя една картинка за поддръжниците на тезата "просто грип"

Предполагам много от вас са ходили до китното градче Бергамо, до Милано, където кацат нискобюджетните авиокомпании.

Ето смъртността за март 2020г. (отчетена до 26-ти март) и съответно смъртността по месеци от 2010г насам ... Данните са от община Бергамо.

https://public.tableau.com/profile/isaia.invernizzi#!/vizhome/LandamentodeidecessinellacittdiBergamo/Dashboard1

 

bergamo.jpg

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Временно маските са отменени като задължителен атрибут на обществени места. За причина (освен ограничената наличност) се обявява "липсата на съгласие у обществото", което ще оставя без коментар (поради вписаното в пост№1).

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм привърженик на събирането на цялата информация при разглеждането на даден проблем. За да се разреши един проблем то първо трябва да го видиш от всички страни, а не само от една/няколко. Не съм "поддръжник на тезата "просто грип"". Не съм "поддръжник" на никаква теза. Просто събирам информация и задавам (понякога неудобни) въпроси.

 

Вчера австрийската телевизия излъчи предаване, в което немски и австрийски професори и доктори критикуваха италианската здравна система и поведението на докторите в Италия. Като пример дадоха лечението на 81г мъж, който е бил лекуван с три различни вида антибиотика, но в крайна сметка е починал. След първите хапчета пациента се е почувствал за 24/48ч по-добре, но след това поради съсипване на имунната му система от антибиотика, се наблюдава рязко влошаване на общото му състояние. Последва втори антибиотик, който не помага. В следствие на това и трети. В крайна сметка пациента почива. По този начин докторите са направили всичко необходимо, за да спасят човека и не подлежат на разследване/наказание. Ако не бяха направили нищо, то тогава са подсъдими. Всичко това е описано в специализиран медицински журнал. Според  интервюираните известна част от смъртните случаи в Италия се дължат на грешно лечение. Дали това е така - ще покаже само едно бъдещо разследване.

 

Аз не омаловажавам създадената ситуация, но не желая и да се изпада в масова паника. Все още никой не може да отговори с точни данни на следните въпроси:

Защо смъртността в Италия и Испания е толкова висока?

Защо смъртността в останалата част на Европа е под 1%?

Защо смъртността в Китай е само 4%? Излъгаха ли китайците с данните?

 

П.П.: Не съм изпадал в паника. Не съм си напълнил килера с храна. Пазарувам си както преди, та дори и по-малки количества храна. Поради повечето време прекарвано вкъщи, намалява тоалетната хартия. И с нея не се презапасих. В края на миналата седмица в нито един от трите магазина където обикновено пазарувам нямаше. Ако до две седмици не се появи по рафтовете, то ще търся други способи.

Най-големия проблем е попадането в паническо състояние.  Тогава човек и да не е болен е в състояние да вземе неправилно решение.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

По повод това горното, може ли едно,две...?

 

Първо - мисля че никой не омаловажава препоръките на СЗО, или "кризистния щаб" ,колкото и да са неадекватни според мен - особено на вторите.

Това го казвам с чиста съвест, защото не съм "мисирка", "маргинал" или безмозъчно същество за каквото ме имат господа управляващите и "кризистния"щаб.

 

Изказване на мнение, различно от официалната информация (с която ни облъчват всеки ден управляващите), не е превръщане на темата в политическа, а право на всеки да изкаже позицията си по дадения въпрос/проблем - така че да се има на предвид.

 

 

Като съвестен гражданин, спазвам възможно почти всички препоръки на щаба, (колкото и да не съм съгласен) и призовавам всички да го правят.

Ограничил съм почти всички контакти, затворил съм си обекта от 13.03.20, пуснал съм служителите в принудителен платен отпуск до края на този месец, за месец април ще видя дали да ги съкращавам, пускам в неплатен отпуск (което не е вариант - за хората), както не е вариант да се "възползвам" от мярката 60/40 предложена от управляващите.

 

п.п. В контекста от горното, смятате ли , че глобата от 5000 лв. (на фона на стандарта в БГ) е адекватна и правилна и с какво ще помогне - въпроса не е политически?!?

Ако глобата ще премахне вируса, нека всички да се глобят и да се свършва..... 

 

п.п.п. Какво ви е мнението за всяко последно/предпоследно решение  на "кризистния щаб" - за носене на маски и относно тестовете за тестването на населението за вируса ?

 

 

 

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Призивът да не се изкупуват маски, за да има за лекарите, медицинските сестри и болните е в директен разрез със "задължително носене на маска от всеки". Няма как и двете.

 

преди 17 минути, DTEC написа:

Защо смъртността в Италия и Испания е толкова висока?

 

Първо и важно - рано е да заключим, че смъртността там е висока, другаде ниска - можем да правим тези сметки като епидемията премине. В момента като процент в Щатите смъртността е ниска, но с всеки изминат ден, статистиката се променя драстично. Просто защото са назад по кривата. Ето няколко фактора:

 

1. Процентът смъртност е висок, защото много малко хора са тествани. Заради ограничено количество тестове (които в началото и бяха много по-бавни) и капацитет на медицинската система, която бързо беше претоварена. Германия има по-добра здравна система (една от най-скъпите в света) и побързаха да се подготвят в момента в който в Италия започнаха да идват лоши новини, без още да са зесегнати.

2. Тези държави, заради това че са топли и атрактивни туристически дестинации зимата и на пролет, бяха "посяти" с епидемията първи. Не бяха подготвени и бързо здравните им системи бяха претоварени. Като няма достатъчно легла, вентилатори, не могат да третират хора. Смъртността навсякъде ще е по-ниска, докато не се изчерпи капацитета от легла и лекари. В този момент статистиката започва рязко да се порменя.

3. Имат едно от най-старото население в света (Италия).

4. Имат културни навици, които разпространяват вируса. Който е бил в Италия знае как хората се целуват по бузата за поздрав.

 

 

https://www.businessinsider.com/germany-why-coronavirus-death-rate-lower-italy-spain-test-healthcare-2020-3

 

https://www.aljazeera.com/news/2020/03/italy-coronavirus-fatality-rate-high-200323114405536.html

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Veseliq написа:

Първо и важно - рано е да заключим, че смъртността там е висока, другаде ниска - можем да правим тези сметки като епидемията премине.

Това означава ли, че официалната информация давана ни от СЗО (WHO) или кризистния ни щаб за смъртността е fake news/конспирация?

 

Off Topic

 

В тази връзка още няколко въпроса:

Как се финансира през последните 20г СЗО (WHO)?

Какви са реалните последици от предишната предречена от СЗО (WHO) пандемия?

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Emicha написа:

По повод това горното, може ли едно,две...?

 

Това е Хонда форум. Екипът зад него е преценил колко и какъв "оффтопик" е добре дошъл. С други думи, по-скоро не "може едно,две...".

 

преди 35 минути, Emicha написа:

Това го казвам с чиста съвест, защото не съм "мисирка", "маргинал" или безмозъчно същество за каквото ме имат господа управляващите и "кризистния"щаб.

 

Изказване на мнение, различно от официалната информация (с която ни облъчват всеки ден управляващите), не е превръщане на темата в политическа, а право на всеки да изкаже позицията си по дадения въпрос/проблем - така че да се има на предвид.

 

Никой тук не е добре дошъл да те нарича безмозъчно същество. Но те моля и ти да не наричаш други по този начин. "Свобода на словото" не ти дава право да казваш каквото си искаш, където си искаш. В ежедневието си може да псуваш като стар каруцар, но ако отидеш на гости при някой с деца и ти каже "моля те да се държиш прилично", а ти не го направиш - той не ти е нарушил човешките права като ти покаже вратата.


В тази тема са добре дошли конструктивни дискусии. Екипът на форума преценява кои са такива. Да се наричат управляващите и правилата им "безмозъчни" просто защото не ти харесват - не е конструктивно.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, DTEC написа:

Това означава ли, че официалната информация давана ни от СЗО (WHO) или кризистния ни щаб за смъртността е fake news/конспирация

 

За теб това ли означава? Не виждам причина да не вярвам на статистиката, която се споделя - тя е вярна към текущия момент. 

 

И казвам, че е рано да се направи заключение какъв ще остане процентът. Написах и няколко точки да подкрепя тази теза. Процентът на смъртни случаи в Германия може да се увеличи. Процентът на смъртни случаи в Италия може да падне - ако тестват цялото население за антитела и се окаже, че 10 пъти повече хора са го преболедували, WHO ще публикуват нова статистика и тя ще продължи да е вярна, макар и с пъти по-ниска/висока като процент. Не е ли така?

 

Но стига... не вярвам, че точно ти, който споделя анализи в темите за маслата, не го разбира. В момента просто се заяждаш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно възможно обяснение защо в Италия епидемията и смъртността са по-високи:

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/prouchvane-dyrzhavite-bez-imunizaciia-s-bczh-davat-poveche-zhertvi-na-covid-19-2219483

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

.....Това е Хонда форум. Екипът за него е преценил колко и какъв "оффтопик" е добре дошъл.....

- Съгласен съм и не го оспорвам:thumbs1:.

Off Topic

.....Никой не те нарича безмозъчно същество.....

-Всеки ден ми го повтарят по телевизора:D - или понеже съм си такова , не ги разбирам правилно:lol:.

Off Topic

.....Просто те моля да не наричаш и ти други по този начин. "Свобода на словото" не ти дава право да казваш каквото си искаш, където си искаш.....

- Ще се постарая (макар че нямам спомен да съм обиждал някой директно по този начин), и да прав си за "свободата на словото" - никой не ми дава право, ама то и не съществува.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
преди 33 минути, Veseliq написа:

За теб това ли означава?

Да, според мен точно това означава.

преди 33 минути, Veseliq написа:

В момента просто се заяждаш.

Не мога да си позволя да се заяждам на такава сериозна тема.

И точно, защото всеки ден ми се налага да боравя с числа и статистики, смятам че поднесената информация е некоректна.

 

Нито числото на обявените заразени е достоверно, защото не са тествани всички хора. Нито тестовете са достатъчно акуратни.

Нито пък е доказано, че смъртните случаи се дължат единствено и само на обсъждания вирус.

В анализите на маслата всичко (разбира се с толерансите на измерване) е точно и ясно и няма как утре едно отработено и източено от двигателя масло да е с други параметри.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крия част от твое мнение, което е в разрез с молбата за добрия тон и да не се прокарват конспирации. Моля те да го приемеш конструктивно.

 

Off Topic


преди 18 минути, DTEC написа:

Нито числото на обявените заразени е достоверно, защото не са тествани всички хора.

 

Това казвам и аз - не са тествани всички хора. Не могат да се правят заключения какъв е процента смъртност.

 

преди 18 минути, DTEC написа:

Нито пък е доказано, че смъртните случаи се дължат единствено и само на обсъждания вирус.

 

Не просто не се опитват да го докажат, но го цитират като хора загинали след усложнения от обсъждания вирус или хора загинали след като са диагностицирани с този вирус. Ако си тежко болен, но загинеш след катастрофа, причината за смърт е катастрофата, а не "пациентът така и така си отиваше, катастрофата само забърза нещата". Коронавируса води до смърт най-вече при хора с други проблеми, това е нещото, което повтарят навсякъде. Което не значи, че тези случаи не трябва да бъдат броени.

 

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
20 minutes ago, DTEC said:

Нито числото на обявените заразени е достоверно, защото не са тествани всички хора.

Където съм видял да се публикува статистика пише брой потвърдени случаи към момента. А и да не го пише, за мен е очевидно, че става въпрос за потвърдени случаи. Не мисля, че с броят на потвърдени случаи се търси индикация колко е истинският брой заразени. Ти самия публикува едно проучване, в което се взимат предвид и други фактори. Как по-коректно би формулирал ти тази статистика, с която разполагаме в момента? Ако имаш предвид, че извадката на тествани хора не е случайна (random) и съответно не е представителна, да, разбира се и точно затова не може да се твърди каква е истинската смъртност. Това + разбира се, фактът, че не се знае все още активно болните как ще завършат.

 

Quote

Нито тестовете са достатъчно акуратни.

Никой медицински тест (доколкото поне ми е известно) не е 100% статистически accurate. И качеството на настоящите тестове е редно да се взема предвид при четене на статистиката.

 

Quote

Нито пък е доказано, че смъртните случаи се дължат единствено и само на обсъждания вирус.

В статистиката (на повечето държави, доколкото знам) се включват смъртни случаи на хора, боледували от вируса. Дали са умрели от самия вирус или от друго заболяване в следствие на вируса не мисля, че е от значение щом причината е бил самият вирус. Или имаш предвид, че може да има случаи на съвсем независимо от вируса заболяване, което е причинило смъртта на човек, и това няма общо с факта, че организмът му се е борил с вируса?

 

Вероятно не съм разбрал някои от коментарите ти, затова може да поясниш.

 

ПС: С Веселия сме писали едновременно и горе долу едно и също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Emicha написа:
  Покажи скритото съдържание

 

п.п. В контекста от горното, смятате ли , че глобата от 5000 лв. (на фона на стандарта в БГ) е адекватна и правилна и с какво ще помогне - въпроса не е политически?!?

Ако глобата ще премахне вируса, нека всички да се глобят и да се свършва..... 

 

п.п.п. Какво ви е мнението за всяко последно/предпоследно решение  на "кризистния щаб" - за носене на маски и относно тестовете за тестването на населението за вируса ?

 

Относно първото - сумата е безумна и въпросът не е политически, а юридически: https://www.dnevnik.bg/analizi/2020/03/31/4047826_kude_ni_zaplashva_globa_za_razhodka_pri_izvunredno/?fbclid=IwAR065oCmhngGQhfYWL_VUvz0Hr9gFPvcsTj981VbeYZbAKYjXbLGaQO8Zeg

 

Относно второто - за маските е ясно че не са панацея, а за тестовете е полит икономически въпрос на разчет и логистика.

Цитат

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Това не го правете, опасно е - и не е политическо !!!! Пазете се !!!!

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

            Сега един здравословен съвет от мен,  който знам от моят любим доктор Либшер-Брахт (семейство)!!!

Няма да изпадам в подробности кое е това семейство, но техните съвети са ТОП, и са променили живота на много немскоговорящи страдащи пациенти....

 

За да бъдем здрави в момента, трябва да се гладува по 14/15 часа на денонощие или още по-добре са големи интервали на пости...

С това се активира един ензим, който е отговорен за унищожението на  всякакви вируси попаднали в нашите тела...и отговорен за дълголетието....! Намалете солта и захарта! Много вода или чай...

 

 Оставям на всеки, сам да решава, и не ми се влиза в дискусии за полезноста на съвета....  Аз самият съм убеден, защото доста ми се поуправи зравето, откакто се запознах с техните съвети! 🤗

 

                                                            УСПЕХ

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Центърът за вирусология в Бон, Германия: Covid-19 не се предава въобще по въздуха, плодовете и зеленчуците и се запазва 3 часа върху пластмаса и метали.

 

http://m.focus-news.net/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@darius - линкът не е коректен (към началната страница на сайта е, не към новината), но е потвърдено и от WHO:

https://www.who.int/news-room/commentaries/detail/modes-of-transmission-of-virus-causing-covid-19-implications-for-ipc-precaution-recommendations

 

Важно е да се има предвид, че "по въздух" се има предвид на по-големи разстояния. Вирусът се предава при непосредствена близост (под 1м разстояние между хората), за това струпване на хора, особено в затворени помещения, трябва да се избягва.

 

Превод с Google Translate:

 

Цитат

 

При анализ на 75 465 случая на COVID-19 в Китай не се съобщава за въздушно предаване.8


Предаването на капчици се случва, когато човек е в близък контакт (в рамките на 1 м) с човек, който има респираторни симптоми (напр. Кашлица или кихане) и следователно е изложен на риск от поява на мукоза (уста и нос) или конюнктива (очи) изложени на потенциално инфекциозни дихателни капчици. Предаването може да се случи и чрез фумити в непосредствената среда около заразеното лице.8 Следователно предаването на вируса COVID-19 може да се случи чрез директен контакт със заразени хора и индиректен контакт с повърхности в непосредствена среда или с предмети, използвани върху заразения човек (напр. стетоскоп или термометър).

 

 

Относно засегнатите по-горе глоби от 5000лв за разходка в парка, също бих казал, че са безумни - може би ще достигнат до повече хора като "сензация", но едва ли ще имат търсения ефект. Особено пък за първо нарушение, когато вероятно много от хората не знаят, че има глоби. По същите причини задължителния минимум от 10-15 години затвор за дребни престъпления в някои щати, не помага да се намали престъпността спрямо други в които същите дребни хулиганства се наказват с месеци или само с парични глоби.

 

За хора, които са под задължителна карантина (защото се знае, че са болни или са били в контакт с болни) или за второ/трето нарушение - вече е друго. Там няма как да не си знаел какви са последствията и че не е трябвало да излизаш.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.03.2020 г. at 13:39, ceco_accord написа:

Временно маските са отменени като задължителен атрибут на обществени места. За причина (освен ограничената наличност) се обявява "липсата на съгласие у обществото", което ще оставя без коментар (поради вписаното в пост№1).

 

те според СЗО не са задължителни, но има призиви масотото тестване според възможностите ктао това доста може да изясни картината и да помогне в борбата....между другото в момента много се работи по въпроса за БЦЖ ваксината (манту, който го знае) и неиното значение, ккто и корелацията между прилагането и по страни и степента на засягането им. САЩ, както и Италия и Холандия отдавна са спрели  ваксинация против туберкулоза. Иран пък я прилага, но е започнал доста по-отскоро. България я прилага редовно. Така, че много зайци още има да изскачат от храстите. 

 

Специално за глобата мога да кометнирам Париж, където се излиза с открит лист и в него се вписват всички данни на титуляра име, адрес, място и дата на раждане ТОЧЕН час на излизане и ЦЕЛ, при нарушение в началото беше 38Евро и рецидив 135 евро, но после стана 135 Е рецидив в следващите 15 дни и 1500 е за трето нарушение и 3750Е и 6 месеца затвор за четвърто. От два дни е 200 Е първи мът и 400 втори. Всеки да прецени сравнение с България

 

Преди 22 часа, DTEC написа:

Аз бих добавил към броя потвърдените и броя тестваните. Сега не е ясно какъв процент от тестваните е предполагаемо инфектиран - справка Домусчиев: първи тест отрицателен, втори - положителен.

Ами ако причината е била другото заболяване, а вируса само е ускорил процеса? Както пациенти без друго заболяване се възстановяват от вируса (вчера четох за семейство оздравели - баща (74г), майка (71г) и син (48г)), така и пациенти с няколко други заболявания почиват с вируса. При някои смъртни случаи не е възможно да бъде установена точната причина за смъртта (признават го и италианските доктори), но всичко се вписва в статистиката на вируса.

ей тук е кучето заровено на германиците с ниската им смъртност...в отчитането

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз в "новата" тема...

Само като гледам цифрите на сумите отпуснати и такива предвидени за бъдещо отпускане за справяне с щетите в последствие от този вирус (в световен мащаб), направо долната ми челюст се удри в земята като в едновремешните анимации...

Тъй като хората са изплашени и концентрирани изцяло върху едно единствено нещо навсякъде (освен Китай, а скоро и П. Корея), а именно вируса, никой не се замисля за последствията, никой няма как да прецени дали тия пари наистина са нужни, самите тия дето ги мислят тия неща е видно, че не са наясно (промениха си мнението и цифрите съответно няколко пъти, и продължават), дали ще бъдат похарчени за това за което се казва, дали ще остане нещо от тях, кой и как ще се връщат...

Всички виждаме ефекта от мерките продиктувани от "вируса" до къде доведоха света, а сега се опитайте да си представите нещо малко по-тежко и страшно, какво ли ще се случи тогава, след като един вирус "ни" хвана по долни гащи...

Отново споделям, че не омаловажавам ефекта на вируса, но някак си не приемам че това е адекватен отговор на съвременна, и изключително развита, и технологична, и т.н. цивилизация!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, crown_bg написа:

Само като гледам цифрите на сумите отпуснати и такива предвидени за бъдещо отпускане за справяне с щетите в последствие от този вирус (в световен мащаб), направо долната ми челюст се удри в земята като в едновремешните анимации...

 

Ясни сигнали за предстояща рецесия имаше от поне година насам. Статистически има рецесия всеки 10тина години. Данъчните "войни", които американците подхванаха последните 2-3 години влошиха нещата. Коронавируса беше изненадващия повод предстоящата рецесия да се очертава като тежка криза. Но според мен огромните суми за потушаването не са необходими само заради вируса (и спирането на световната икономика за няколко месеца), а за потушаване на същите проблеми и като 2007 - страшно много хора и отсрасли живеят на кредити, без никакъв финансов буфер и ако някой спре да си плаща вноските, всички по веригата пропадат, защото нямат ликвидност.

 

преди 41 минути, crown_bg написа:

Отново споделям, че не омаловажавам ефекта на вируса, но някак си не приемам че това е адекватен отговор на съвременна, и изключително развита, и технологична, и т.н. цивилизация!

 

Според теб какъв е адекватен отговор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на интересен ли се правиш като ми задаваш този въпрос...но мерките взети относно локдауна може всеки извън щаба и СЗО да стопли и приложи, а и аз не говорех за тези мерки изобщо, а за поведението, отношението на тези хора и трилионите които ще изтекат (в нашия случай милярди), и никой няма да разбере къде са отишли.


Не съм човек, на който като му се каже нещо, скланя глава и вярва сляпо, не и преди да съм проверил и да съм се информирал от няколко места...

Няма маски, няма апарати, няма лекари, няма болници, защото никой не бил подготвен и неочаквал такова нещо да се случи - ето това е неадекватно и показва как целия свят живее ден за ден и утре ако стане нещо като пандемия, тогава ще го мислим...

Спирам да пиша и тук.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, crown_bg написа:

Не знам на интересен ли се правиш като ми задаваш този въпрос...

 

Всъщност... те подканвах да споделиш какво според теб са (по-)адекватни мерки. Аз не бих посмял да твърдя, че имам по-добро предложение за нито един от двата казуса - за овладяване на вируса или за избягване на финансова криза. Съответно не бих посмял да твърдя, че нещо е неадекватно, ако нямам по-добро предложение. Вместо да кажеш какво според теб са адекватни мерки - да се държиш снизходително и обидено да кажеш, че спираш да пишеш предполагам също е вариант. 🤷‍♂️

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, crown_bg said:

Не знам на интересен ли се правиш като ми задаваш този въпрос...но мерките взети относно локдауна може всеки извън щаба и СЗО да стопли и приложи, а и аз не говорех за тези мерки изобщо, а за поведението, отношението на тези хора и трилионите които ще изтекат (в нашия случай милярди), и никой няма да разбере къде са отишли.


Не съм човек, на който като му се каже нещо, скланя глава и вярва сляпо, не и преди да съм проверил и да съм се информирал от няколко места...

Няма маски, няма апарати, няма лекари, няма болници, защото никой не бил подготвен и неочаквал такова нещо да се случи - ето това е неадекватно и показва как целия свят живее ден за ден и утре ако стане нещо като пандемия, тогава ще го мислим...

Спирам да пиша и тук.


Sent from my iPhone using Tapatalk

"изтичането" на трилионите , тоест тяхното заличаване, сега вече не може да стане с война, както по-рано, ясно е защо...та се налага да се проявява творчество според мен....

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно какво ли ще стане след още 1 месец карантина...Тези, които така настойчиво ни приканват да си стоим в къщи, редовно си получават заплатите...

Редактирано от dimkaraganchev
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е пациенти , които са тежко болни от заболявания като рак, инсулт или инфаркт да ги тестват за ковид, при което резултатът да е положителен , но без респираторни симптоми,  след като починат от съответното им тежко заболяване, да ги добавят в статистиката за починали от ковид19?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, dimkaraganchev написа:

На мен ми е интересно какво ли ще стане след още 1 месец карантина...Тези, които така настойчиво ни приканват да си стоим в къщи, редовно си получават заплатите...

Дано не съм прав но Българина няма вече какво да губи остана му хлебеца на масата . И ако трябва да избира между това да оцелее от един вирус или да мре от глад ...............
 

 

Преди 2 часа, ivailopp написа:

Възможно ли е пациенти , които са тежко болни от заболявания като рак, инсулт или инфаркт да ги тестват за ковид, при което резултатът да е положителен , но без респираторни симптоми,  след като починат от съответното им тежко заболяване, да ги добавят в статистиката за починали от ковид19?

Някъде срещнах такава статистика че  голяма част са с придружаващи заболявания и  срината имунна система . Испанския грип е морил хората за 24 часа с жертви по неофициални данни над 120 000 000 , но така е действал самия вирус че е обръщал имунната система срещу организъма .

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 16 часа, dimkaraganchev написа:

На мен ми е интересно какво ли ще стане след още 1 месец карантина...Тези, които така настойчиво ни приканват да си стоим в къщи, редовно си получават заплатите...

 

Непротивокоронавирусокарантиноизолационохулствай!

  • Харесвам 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карантината засяга определени сфери директно, а всички останали индиректно.

Не е проблема в нея, а дори да беше прецизирана, резултатът икономически нямаше да е много по-различен.

Стагнацията идва от неясната продължителност на извънредното положение, понеже хората си налагат сами икономически рестрикции.

Ясно е че пазаруването крепи икономиката и когато извънредното положение го ограничи (подсъзнателно или не) само до стоки от първа необходимост, всичко останали сфери са потърпевши, а ефектът ще има и латентен период.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Veseliq написа:

...Ако ще обвиняваш правителството - поне обвинявай всички правителства. Мерките не се взимат защото някой иска да си убие икономиката, а защото иска да я спаси - месец-два стриктни мерки като китайците и да се връщаме към нормалност.

Аз не обвинявам. Поне не и за сега. Просто си спомням за 90-те години на миналия век...

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо и проф.Сушарид са  номер 1. 👍😊 Тоя вирус все повече ще засмърди. 

Между другото прочетох, че Холандия е избрала противоположния метод на карантина и самоизолация /което са две различни неща/, за справяне с проблема. Така че, статистиците да я наблюдават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата част на темата, логично е заключена. Тази част и тя натам отива - може и да греша!? Та форумЪТ е за ХОНДА?! Моите 2 стотинки:

Много са неизвестните, но има все повече научно доказани факти. Подходите са два. Генерализирам, разбира се но: 

1.Китай - заваряваха врати, при затъмнение от всякакъв характер, най-вече информационно. В резултат епидемията отмина (вероятно по естествен път) с НЕИЗВЕСТЕН брой жертви и информация и изводи, които сега Партията  - Държава превръща в капитал и политическо влияние. Всичко това - до болка ни е познато и видно в момента, дори в голяма част от Европа и света.

2. Тайван (и не Тайван не е Китай, колкото и да го повтарят от континента), Сингапур, Южна Корея и др. - развръщане на структури създадени преди години на база изводите и поуките при удара на SARS, MARS.... Протокол за навременни действия: по контрол на граници, контакти и своевременно определяне и разделяне на застрашени, контактни, карантинни; използване на предварително заделени (тук на 23.03 забраниха износа на маски!!) средства за защита, дизенфектанти и т. н. материали; МАСОВО ТЕСТВАНЕ. Въобще максимална прозрачност, всестранна информираност, възможно най-пълна картина на ситуацията. На база на които, РАЗУМНИ И РАЗБИРАЕМИ, ЛЕСНИ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ И ОТЧИТАЩИ ЕФЕКТА ОТ ИЗПЪЛНЕНИЕТО ИМ  решения на техния НОЩ! Не си ликвидират икономиките и закриват държавите.  

Та ние къде сме и какво ни чака!? И не, въпросът не е политически!

И един линк от мен, всъщност от "агент Сашо": http://altanalyses.org/2020/04/02/алтернативи-анализи-поредната-загуб/

p. s. И вЕрно, къде изчезнаха всички ... антиваксъри:bye:

 

Редактирано от kalintry
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Не само темата, но и  цялата ситуация придобива политически характер.

Извънредно положение и предстоящ финансов колапс в туристическия и транспортен сектор!

Това не е пандемия......Вдигат си заплатите!

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, dimkaraganchev написа:

Е,те за това говорим.

Радвам се че си "схванал картинката" от предният ми пост.

Не омаловажавам опасността, но трактовката на представената избирателно информация е меко казано повод за размисъл.

Не обезценявам живота на когото и да е (знаен или незнаен за мен). Мнозина сме дали живот, на останалите се надявам да ви се случи и на никого не пожелавам смъртта да го съпътства (пряко или косвено), макар това да е естественият ход на нещата.

 

Но да се заиграват някои със страховете на хората е вече непростимо - дори да е (и особено ако е) от некомпетентност.

Не искам да политиканствам, но да излезе здрав. мин. и да се "колебае" дали маските са задължителни, навежда на въпроса - защо е здрав. мин. Предполагам че като лекар е 100% наясно, а защо като министър не е? А има ли нещо общо с изявлението на канцлерът на Австрия, който в интервю пред тяхна телевизия при зададен въпрос към НЕГО от къде се доставят и купуват маските ТОЙ каза от БЪЛГАРИЯ. Значи по аптеките в България няма маски и се отменя задължително носене, а България продава на Австрия.....Ееееее, хак така бе? Къде е Б. Б. ?

Може би не помните, но в началото на прехода имахме министър на вътрешните работи, който каза (цитирам) - "Еб@ти държавата, щом аз съм и министър".

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, видеото и лирическото отклнение ги покажи на хилядите италиански семейства дето са загубили роднини, или на докторите които се чудят кой да лекуват и кой не. Не подкрепям теорията, че и преди в Италия са умирали толкова хора /от всеки друг вирус или и без вируси/ на ден, ама понеже нямало корона вирус едва ли не е било нещо нормално и вероятно са си умирали в къщи без да товарят здравната сиситема, щото сега тя изнемогва.

За маските в Австрия е друга тема, вероятно и с милиардите ще е същото, но това не променя факта, че умират много хора и няма лекари да им помогнат доколкото е възможно.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...