Jump to content
Руси

Мнение за Honda CR-V 1.6 D 120 коня

Recommended Posts

Здравейте, оглеждам се в Honda CR-V 1.6 D 120 коня .Рових в нета си го харесах този мотор ,реших да се посъветвам ту във форума .

Какво мнение имате  ,как се държи на пътя ,разход и.т.н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете две думи за 1.6 дизела 120 коня, става ли за това купе на црв ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даите идея, търся нещо по голямо от сегашнат кола корола версо 2002. Синът ми е много висок 202 см дали ще се побере отзат,  също да не гори много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно четвърта генерация имам наблюдение за 1.6 i-Dtec 160 к.с. AWD 9-степенният автомат... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За двигателя нямам наблюдение, но предполагам, че повечето колеги ще кажат че е слаб за това купе!

Купето обаче е най-просторното за кола от този клас. Имам колега висок 2 метра, когато седна за първи път отзад, остана много учуден колко място има: и за краката и за главата :)

Все пак направете една проба със сина, за да е сигурно, че ще се чувства комфортно отзад!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.03.2020 г. at 19:01, Ves написа:

Относно четвърта генерация имам наблюдение за 1.6 i-Dtec 160 к.с. AWD 9-степенният автомат... :)

Привет дай инфо малко за разход и подръжка и твой лични наблюдения .Благодаря предварително.

На 18.03.2020 г. at 19:01, Ves написа:

Относно четвърта генерация имам наблюдение за 1.6 i-Dtec 160 к.с. AWD 9-степенният автомат... :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.03.2020 г. at 21:10, ivan_m написа:

За двигателя нямам наблюдение, но предполагам, че повечето колеги ще кажат че е слаб за това купе!

Купето обаче е най-просторното за кола от този клас. Имам колега висок 2 метра, когато седна за първи път отзад, остана много учуден колко място има: и за краката и за главата :)

Все пак направете една проба със сина, за да е сигурно, че ще се чувства комфортно отзад!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото Иван..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За 13500 км. разполагам със следните данни относно разход:

  • Среден разход: 8.2 L/100km
  • Извън градско: 7.2 L/100km
  • Градско: 10.2 L/100km

Както се досещате стойностите варират в зависимост от скорост, товар, и др. От изображението може да видите и  най-доброто което съм получил - 5.6, но това беше за около 200км с постоянна скорост коло 90-100 км/ч. на климатик). Обслужих я съвсем наскоро в сервиз на Хонда, откъдето й ъпдейтнаха софтуера, което би трябвало да се изрази в по-нисък разход на гориво, но това предстои да се установи.

Возията е много приятна и комфортна, а 160к.с. се усещат добре за размерите и килограмите на автомобила. Относно купето, както и колегата ви е споменал е доста просторно, но за всеки случай направете един тест за да прецените и от първо лице. 

Ако възнамерявате да си вземете автоматик (а и не само), имайте предвид че маслото му се сменя на около 120 хил. км (или 4г,) , в зависимост от екплоатацията на автомобила. Препоръчително е да използваете оригинални масла на Хонда.

При други въпроси, насреща съм :) 
Хубав ден и честита първа пролет!

 

IMG_3270.jpg

Редактирано от Ves
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...