Jump to content
ИцоД

Летни 14" избор

Recommended Posts

Трябва да обувам джазката за лятото. Ориентирал съм се към Нокиан, Ханкук или Вредещайн. Размер 175/65/14 82Т. Мнения ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз бях с Nokian Line. Много тихи гуми, добро сцепление и изключително комфортна, и мека возия.

Главният им недостатък е, че са нетрайни! На третия сезон се нацепиха (нацепи се каучукът между грайферите, след общ пробег от 25 хил. км.) и ги махнах.

 

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз препоръчах на баща ми NEXEN NBLUE HD PLUS (С, А, 70дБ). Купи ги в началото на пролет '19 и каза, че за един летен сезон не намира недостатъци.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, извинявай, че не мога да ти дам мнение за конкретните марки, но искам да ти кажа да смениш размера, ако ще купуваш 4 гуми. 175 / 65 има смисъл само ако имаш същия размер и ти трябват 2 гуми да закърпиш положението. Ако ще купуваш 4 нови гуми, имаш други възможности:

 

- ако имаш комплект джанти 14" за летни гуми и само гумите трябва да смениш -  вземи 185 / 60 - 10 мм по-широки и 3 мм по-ниски при борда;

- ако имаш само едни джанти и от тях ще махаш зимни гуми, а ще слагаш летни - насочи се към инвестиция в 4 алуминиеви джанти с размер 15" и 195 / 50. 

 

Последното ще ти излезе малко по-скъпо, но разликата в поведението на колата на пътя е огромна в сравнение със 175 / 65 / 14. 

Редактирано от ogi28b
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Оги ми чете мислата ;) Имам 4 лети 14-ки за лятото и наистина ще им лепнат 185/60. Сега съм със зимни Ханкук 185/65/14 и колицата си е супер. Така че май отивам към 185. Благодаря за съвета и мненията на другите колеги !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само виж какво "J" (Rim Widht) са ти джантите. Щото с по-малкото J, джантите ще стиснат 185-ците на обръчите, а другата част ще се разплуе и ще изглеждат меки. Също и стабилността в завои се нарушава.

 

427644870_Jnagumite.thumb.jpg.b4d582f29fc305f064603ca7b1d16f17.jpg

За 185, по-добре е джантите да бъдат 5.5J

Редактирано от dandilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наясно съм - при малък джей стават на балони, при голям - правят трапец. Моите са 5.5

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо 175 65 14 са кофти избор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята не е Джаз, от по старите Сивици е, но от 3 г. си карам с 175/65 14 и зима и лято. Едно ,че този размер е доста масов, другото е че ще вози много по-добре от 15 с ниски гуми. Моите са 6j и посоченият размер стои съразмерно. За марките гуми нямам наблюдения. Успех

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...