Jump to content
Kozmoz777

Проблем след смяна на свещи

Recommended Posts

Казусът е следният , взех колата преди 7 месеца и я обслужих , масла , филтри .Колата се усещаше ,че прави misfire и реших да сменям свещите и сложих Denso IK20L иридиеви и всичко точно до онзи ден , докато пак не започна да прави misfire ,но нямам check engine. До тук добре , помислих си аз нещо свещите са дали фира, отивам  взимам  Denso SKJ20DR-M11 слагам и по лошо ... колата на светофара  тресе, давам газ , тя иска да загасне , реагира след 3-4 секунди и то със прекъсване , като тръгне все едно няма мощност.. Слагам старите свещи , колата се връща със стария misfire които се усеща на спряло положение ,във високите е добре... Едната от старите свещи на единия цилиндър беше доста зацапана спрямо другите с черни сажди ... Чудя се дали бобината на този цилиндър не прави проблеми ,но пък няма индикации на таблото.. Всеки съвет би бил полезен :) Благодаря 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към бобина отиват нещата, а може и да са две...

Сложи иридиевите свещи, смени бобините с други (под наем, за пробата) и ще установиш със сигурност.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кола само за протокола скоро клапани да са и правени 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, fenabg написа:

Тая кола само за протокола скоро клапани да са и правени 

 

Уж да , а как са направени , божа работа..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, CARPERA написа:

Провери първо дали си сложил правилните свещи

https://www.denso-am.eu/e-catalogue/

Да, и двата варианта които съм сложил за съобразени със каталога 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също забелязах ,че на 2-3 паления , има едно доста продължително палене , въртии на скъсване и тогава пали.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Закачи я на диагностика и да се види наистина има ли пропуски. Няма начин да не засича пропускането на цилиндри. Ако има такива, датчикът ще отчете и ще се запише грешка. Може да ти е изгоряла лампата, а може и на някой факир с два пръста чело и лаптоп да му е било по лесно да я изключи, отколкото да реши автомобилен проблем. Казвам го от собствен опит, на колата ми не и свети въпросната индикация и съм принуден да си проверявам сам за грешки. Купувал съм я от собственик в България.

Редактирано от ivailopp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш, може да прави мисфайъри и да не запише грешка.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Поръчах една бобина и утре ще споделя , мярнах едно случайно видео със една Jazzkа US , човека точно това обясни ,че му прави misfire от проблемна бобина ,без чек , взе една ОЕ и сменяше на всеки цилиндър и заспа накрая... Надявам се да е това..  Само знам , че го закъсахме от към Иже-та...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех бобина , не е бобина ... Това са свещите , нещо май не са работили добре ?!... Смених ги , по добре е определено ... Дали от кофти реглаж клапани след 15 хил може да оказва влияние ... 

 

 

IMG_20200316_174948.jpg

IMG_20200316_174942.jpg

IMG_20200316_174945.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътищата които са на всмукателния колектор и ЕГР клапана бяха почистени.. Бяха ужас , особено на всмукателния колектор такова чудо от бензинова кола не съм виждал , и след това колата започна да дава грешка P0300 + misfire на всеки цилиндър , и пали след 4-5 сек. въртене ... чудя се дали клапана забива отворен или затворен ?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...