Jump to content
IvelinB

Honda Civic 2016, 2.0 двигател, 2016 г. от САЩ/Канада

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Разхода на новите двигатели на Сивик 10 - седана нямат нищо общо със предходните. 6-7 литра на магистрала със 120 км. И двата двигателя са супер икономични. 
 

По скоро гледай за читава кола …. независимо 1.5 или 2.0 двигател. 
Защото реално много трудно изпадат единични читави от тези които са НОВ внос…. масово са бракувани и се внасят като СКРАБ….. врътки всякакви… през Германия….Швейцария…..Холандия….

А има и смелчаци, които директно внасят в БГ :( 
после регистрацията не е никакъв проблем…..

 

2.0 Двигатели в Европа релно от Хонда не се продават както и в Англия ….след време може да са малко по скъпи оригиналните резервните части…. Но Бултрако внасят не е проблем.

На мен ми внесоха USA акумулатор на цената на Европейския. Разлика реално нямаше никаква освен парт номера и нали все пак са Офицялен дистрибутор си спазват парт номерата на всяка резервна част сравнена със шасито на автомобила.

CVT - работи перфектно дори на 1.5 Турбо е намален въртящия момент ….направо е изтребител за бързи изпреварвания :)

 

ПП

2.0 и 1.5 са еднотипни двигатели все със директно впръскване. 

Проблемът с маслото се решава като се направи ъпдейт на софтуера в Бултрако или със включване на Еко бутона зеления. И не напоследно место винаги висококачествено гориво и масло!

2.0 не може да се сравнява по динамика със 1.5 Турбо просто са различни :)

 

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
На 21.02.2022 г. at 14:32, viktor11 написа:

Масленият си е обикновен за хонда. А въздушният и за купето може да ги поръчаш от Ауто док. Довечера като се прибера ще ти цъкна парт номерата им и във всеки магазин трябва да могат да ти ги намерят.


Въздушен само оригинален Хонда…. По простата причина че е вакумиран и не случайно омаслен ! И струва само 60-:)))

 

Да не говорим че този същия филтър започва да работи перфектно като се замърси малко :)))

 

И преди съм писъл ама няма кой да чете май :))))

08DE53B3-5695-411D-BEAB-6755E1D54E2D.png
 

За 1.5 Турбо. Двойката не съм проверявъл ама като се има напредвид че и тя е с Дюзи директна инжекция….

 

Беселин 
Аз съм изключил опцията палене от разстояние от Таблета на колата.

Реално докато е запалена от разстояние не можеш да я изгасиш пак от разстояние! Има защита като отвориш врата да гасне ..но все пак :)

 

Тука ръчната вече е автоматична и е с бутон :)

Когато запалиш и си сложиш колана и дадеш на D и леко натиснеш газ …. ръчната се сваля автоматичнооо :) 

 

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня че 2 ката не е с директно впръскване.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да препоръча масло за двигателя на 2.0, гледам че е 0w30 ама кажете някаква марка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с 0w20 както го дават , Amsoil.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На капачката за маслото на моята пише 0W20.Тези дни ще го сменям.Препоръчват ми Fuchs.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0w20 го изписаха със задна дата за всички хонди произведени 10 години назад поне. За икономия, не за друго. За двигателя е по-полезно 0w30, 0w40, 5w30, 5w40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какъв смисъл за икономия?И кога са го въвели със задна дата?Моята е 2019г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е не слагай нищо което започва с различно от 0 W . На този двигател ако искаш да ти служи дълго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че някакви щипки(или капачки) ми липсват.На снимките можете да видите мястото където се намират.От къде да си купя нови?

IMG_20220414_104913.jpg

IMG_20220413_172351.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.03.2022 г. at 18:39, iso_eu написа:

Беселин 
Аз съм изключил опцията палене от разстояние от Таблета на колата.

Реално докато е запалена от разстояние не можеш да я изгасиш пак от разстояние! Има защита като отвориш врата да гасне ..но все пак :) 

Дистанционното палене работи 10 минути или може да се загаси като се задържи бутна със стрелката за 5-7 секунди. 
 

Препоръчвам на всеки със CVT да изгледа клипове или да прочете за “Myxal two-step” - 

. Колата става много забавна и просто прави голям кеф.  Ако асфалта е мокър и според гумите става доста интересно. 
 

Днес пътувах по магистралата и установих, че при включен ECON и с леко натискане на педала на газта и след това веднага втори път по-рязко колата игнорира ECON и се държи като нормално каране на D. 
 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае колко масло събира 2.0 160к.с. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая смених маслото.Събра 4 литра и показва, че е на максимума.Първо ми казаха, че ще ми сипят Фукс, но в крайна сметка ми сипаха Мотул.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв вискозитет ? 

Защо не си взе от общите поръчки ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0W-20 както пише на капачката за маслото.Не съм си взел от общите поръчки, защото брат ми беше говорил с негов познат, който има условия да ми свърши работа.По принцип човека се занимава главно с търговия с гуми.Преди не пропусках да се възползвам от общите поръчки, но последно време при нас в сервизите все по-често се мръщят и не им се нрави да работят с консумативи на клиента.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който плаща той поръчва музиката..... Като не им се нрави има други. Сипват боклуци които вземат на смешни пари , сам прецени. А що се отнася до маслото и сам може да го смениш , елементарно е . Не ги оставям те да диктуват щом аз им плащам.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой слагал ли е лед крушки на фаровете. Крушките хаш колко са. И има ли някоя по добра марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема се изчерпа по същество и започна да се превръща в тема по "всичкология".

 

Използвайте раздела, като създавате нови теми с конкретни дискусии в тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...