Jump to content
darius

Коронавирусът в България и по Света

Recommended Posts

„Математиката“, за която говориш, е едно от малкото обективно аргументирани твърдения в тази тема. И също така дава информация за ситуацията. Никой не умаловажава животите на хората. Или поне аз така смятам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези които разбират руски



Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, аз не мога да отворя видеото в Германия... Май са го цензурира ли, а това в днешно време е показателно... 😳🙄😏

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога. Потърси за рестрикции в твоя хардуер/софтуер или в доставчика ти на интернет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
23 hours ago, DTEC said:

Този от предишния ми пост, където се вижда откриваемост в Италия от само около 5% (Percentage of cases reportet). Същото число съм го срещал в още няколко източника.

 

Междувременно ако може да се вярва в данните от този сайт

https://countrymeters.info/en/Italy#historical_population

Current population: 60,016,070

Deaths this year: 140,500

то могат да се направят следните елементарни изчисления - при население от малко над 60 млн. и смъртност за 2019 от 10,7 човека на всеки 1 000, то следва че през 2020 се очакват 642 172 човека да починат в Италия.

Това прави по 53 514 човека на месец.

Или за първите три месеца: 160 543 човека.  

 

 

Ааааа не ....проглеждането е забранено! Да не излиза😉😅!!!

  • Хаха 2
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, DTEC написа:

Аз мога. Потърси за рестрикции в твоя хардуер/софтуер или в доставчика ти на интернет.

Пробвах и на мобилният Интернет, като бях да тичам... Бях се логнал в друга мрежа... Не се отваря! До сега такъв случай не съм имал! 😳😱🙄👎

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отваря се.

Но да вярваш на пияните блядове е все едно дявола да ти даде лекарство.

А вярваш на нашите прекрасни управляващи. Ние сме под американска шапка. По скоро дявола е американец.
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих го най-после.... 😎💪

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дяволът е в нас самият колега.
И това,че не съм от ЦСКА не значи ,че съм от Левски.Не знам дали можеш да захапеш но не можеш да кажеш аз в какво вярвам.Това го знам само аз а ти можеш само да гадаеш!
Просто малко те "захапах", на мен ми се вижда доста вероятно казаното от руснаците но все пак всеки има право на мнение. Може би дявола е бил в мен докато съм писал горния пост.
И честито вече маските са задължителни на обществени места, закрити и открити

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М-да, маските много ще ни помогнат. Колко просто било, някакво си парцалче само...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Митко Йотов said:

Отваря се.

Но да вярваш на пияните блядове е все едно дявола да ти даде лекарство.

Аз все още се чудя кой затвори прилепа и панголината в една клетка?😉, ама казва ли някой😁

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да беше държавата в ръцете на колегите тука, щяхме да се оправим за нула време.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма нас отдавна си ни тресе политическата епидемия. Сега я измести пандемията, но тук комай двете образуват "полидемия".

От утре и хелоуин! Само дето децата няма да се подсладят от комшиите.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не превръщайте темата в политическа дискусия!

Вирусът на политиканстването е по-опасен!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Починалите, от него, съвсем не са "политически боклук".

А прочетох, че в Китай са закрили 21 милиона телефонни номера. Предполага се, че от тях поне 2 милиона са на починали от ковид19. другите са на фалирали фирми и фирмички.

Мани ги символичните статистики на китайците. Там дават като официална статистика това, което прецени Партията.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха. В такъв смисъл - има логика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата май посочи истинската причина за пандемията. На кой ли е изгодна криза, по принцип банките управляват света те правят и войните но в този случай аз съм малко некомпетентен?

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя кризата си идваше, просто чалма бацил-а дойде, като един вид бонус. Кризата вече беше натиснала здраво автомобилостроенето, а сега и всички останали отрасли. Предният път минахме много тънко с еболата, защото много бързо се усетиха и затегнаха контрола от рано, защото ако беха изтървали ебола-та, тая корона щеше да е като настинка в сравнение с ебола-та.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кризата в икономиката се задълбочи още лятото на 2019, а в някои отрасли се усети със страшна сила още октомври-ноември 2019.. Но това е друга тема.

Едно от последствията на "кризисния режим" в България:

Цитат

Антоанета Георгиева
Вие си изберете къде е по-добре да умре баща ви у вас или в болница” ми каза генерал Мутафчийски.
Кризисният щаб на България ще убие болните в България не COVID19.
С това заключение приключи денят ми.

Баща ми страда от деменция, има четири стенда и от три дена има затруднено дишане. На легло е от година .

От два дена се опитвам да намеря болница в София, където да го прегледат, настанят и лекуват, но уви. Оказа се, че с 330 заразени до днешният ден в цяла България, София не разполага с болнични легла за болни, които не са заразени от Корона вирус.

В болница ‘Света Ана” от два дни никой не отговаря на телефона. Болница “Токуда” не приема пациенти, понеже са под карантина, според служителката отговаряща на телефона. Служител от спешното отделение в болница “Лозенец” любезно ми обясни, че ако доведа баща ми ще го прегледат, но ако открият респираторни проблеми няма да го приемат. Това било нареждане на шефа на болницата.

Препратиха ме към Военна болница и Пирогов.

От спешното на Военна Болница ми отговориха, че не трябва да водя баща ми там, понеже те приемат само болни с инсулти и инфаркти. Трябвало да си намеря друга болница. След като попитах докторката за нейното име, тя безцеремонно ми затвори телефона.

Нямах друг избор освен да позвъня на 112 и да помоля за помощ. Не след дълго се появи мила, млада докторка, която обстойно прегледа баща ми. В листа отбеляза, че няма възможност да се хоспитализира в момента след разговор от РКЦ.

От РКЦ и обясниха, че в цяла София в момента няма нито едно свободно легло, което да бъде настанен умиращият ми татко .

Отчаяна реших, че единствения шанс на татко ми да влезне в болница е усмихнатият от телевизията генерал -професор Мутафчийски. След дълги опити да се свържа с него реших да го пресрещна след Брифинга в 5 часа в Министерския съвет .

След като брифинга приключи, проф. Мутафчийски излезна и аз се запътих към него. Плачеща му обясних в каква ситуация се намирам, а той ми отговори: “Госпожо, Вие сама преценете къде е по-добре да умре вашият баща в болница или в къщи”. Обясни ми , че в военна болница няма места и ме посъветва да се обърна към 2 ра градска болница, където според РКЦ-то няма места. При въпроса как да го транспортирам до там, тъй като Бърза помощ отказва, частните линейки също се плашат като чуят, че някой има респираторни проблеми, той ми отговори да си намеря начин.

Последните ми надежди бяха в Пирогов. Дано там се смилят и да го приемат. Както винаги не останах разочарована. Двама млади доктори приеха баща ми и след направен тест за Корона вирус го приеха в Второ вътрешно отделение. Теста се оказа НЕГАТИВЕН .

Преди да си тръгна от там ми казаха, че съм направила добре, че съм доведа баща ми при тях, понеже в Пирогов никога не отказват.

Оказа се , че единствено лекарите в Пирогов имат сърца и са готови да се борят за един 81 годишен дементен старец. Този старец е моят баща. Баща, който безкрайно много обичам и съм готова до сетният си дъх да се боря за него .

А на генерал Мутафчийски мога само да му пожелая един ден той да се окаже в подобна ситуация. И да не забравяме, че кълбото се върти!!!

Моля ви, препратете това мое писмо да всеки, който смятате, че би искал да разбере как се справя Кризисния щаб в България.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля всички призиви да се умаловажи ситуацията в тази тема да престанат. Виждам хора да говорят за конспирации, че мерките са ненужни, докато в Италия извозват тела с камиони, защото моргите са им препълнени и имат вече 61 загинали лекари от пневмония причинена от вируса.

 

Затварям темата и отварям нова, в която явно е нужно да се наблегне колко опасни и непомагащи са такива постове.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...