Jump to content
darius

Коронавирусът в България и по Света

Recommended Posts

Ето тук една малко оплювана дори малко мразена личност говори доста по адекватно от профаните и артистите по медийте



Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно интересно видео, обясняващо на достъпен език как се правят моделите за предвиждане на заразените от вируса. Има малко математика в началото, но, ако искате, можете да прескочите до към 14:30, за да видите как рейтът на разпространение и рейтът на оздравяване (което трябва да се спомене в случая, че включва и умрелите) влияят на кривите. И защо е толкова важно да намалим рейта на разпространяване. Интересното е, че при достатъчно добри мерки, може да не се наложи на всички да преболедуват. И в идеалния случай това ще са най-уязвимите.

 

И още нещо: в модела допускат, че веднъж оздравял, имаш имунитет и не можеш да се заразиш отново – което не е потвърдено и е вероятно и да не е съвсем така.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше хора, които са се заразявали повторно. Но те са 0.001% 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Времето се прояснява, ситуацията около вируса също. Вече мнозина се ограмотяват от всевъзможни източници. :)

https://novini.bg/show/osemnadeset-plus/589262

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

ИНЖЕНЕР ДИМКА МАРИНОВА - ОТ 15 ГОДИНИ НА РАБОТА В ИТАЛИЯ

Сега от първо лице искам да ви разкажа какво се случва в Италия , където живея почти 15 години .
Всички четете това , което се случва тук . Кръвта ви се смразява от цифрите на заразените и починалите .
Аз няма да пиша за това. Телевизията и интернет не ви спестяват нищо.
Аз ще ви разкажа това , което няма да намерите другаде .
Давам ви моят отговор на въпроса....
– Защо това се случва в Италия ?
1. Италианците - млади и стари не разбират нищо от билки и лекуване с билки .
Ние си берем разни полезни треви , сушим си ги и си варим зимата или при нужда чайове и разни по - дребни болежки си отиват бързо .
2. Ние никога като ни засърби носа , не тръгваме да търсим лекаря да ни каже ....как да се почешем. На шкафчето на всеки италианец над 40 години има лист с дълъг списък от лекарства и подробно описание как да ги взема . за старите хора е абсолютно задължително сутрин обед и вече да пият по 4 - 5 вида витамини , стимулиращи средства и каквото ви дойде на ум. Когато мен ме попитат какви лекарства пием аз и дъщеря ми и както винаги отговорът е - никакви , остават изумени . С една дума нямат никаква имунна система .
3. Ние си мием очите , като с шепи си плискаме лицето . Те си мокрят двата показалеца и си намокрят само очите , евентуално да си махнат гурелите .
4. Ние като се къпем си мием и косата . Италианците считат че миенето на косата е деликатна работа и се къпят с шапки за баня . В зависимост от това колко са богати , бедни или стиснати - за косите им се грижи фризьор на седмица , две , месец , че и повече.
5. Ние си чистим къщите . Те още от времето на римската империя се имат за богопомазани и за тази цел викат чужденци да им чистят . Отново в зависимост от богатство бедност или стиснатост ... на различни интервали ....понякога прекалено дълги.
6. Една българска майка ако трябва и с плесване , никога няма да разреши детето ѝ да сяда и се търкаля по земята в парка , на улицата , в черква , поликлиника или на някакво събиране. При италианците това е нещо абсолютно нормално и после си ги слагат с тези дрешки в количките.....
7. Общоприето е в България децата да се грижат за възрастните си родители . Италианците наемат „баданти “ жени които живеят при родителите им и освен за тях се грижат и за домакинството и на младите.... защото са проявили милост да ги приемат. Това работят почти всички българки в Италия . Другият по съвременен вариянт е да ги пращат в сиропиталища. Истината е , че или 100 % или малко по- малко персоналът е от украинки , румънки , албанки и молдованки . И в двата случая обаче - чужденци . В тази изключително тежка ситуация чужденките си плюха на петите . След тях Бог прибра душите на обитателите на сиропиталищата и на много от изоставените стари хора.
8. Като се приберем в къщи ние сме свикнали да си събуваме обувките пред входната врата или в антрето и да си обуваме домашни пантофи . Външните обувки остават в антрето в специално шкафче или полица.Италианците се разхождат обути навсякъде.
Незнайно защо шкафчетата им за обувки се намират в спалнята и до там , ако все пак рекат да се преобуят отиват с външните обувки .
9. За младежите а и за младите двойки е абсолютно нормално да сядат по земя , трева , стълби , пясък и после да стават и се разхождат даже без да се поотупат ....тук - там...
10. Кучетата и котките са на почит и уважение в безобразно количество без хигиена и оставяни да правят каквото си искат ...по легла , маси , столове , канапета . Разбира се имат разни чудодейни помагала да махат косми и мръсотии- но не ги използват непрекъснато.
11. Прословутата средиземноморска или италианска диета е хубава , но не я спазват . Сутрин кафе . На обяд паста шута , вечер - минестроне и прошуто крудо . В превод , на обяд макарони с домати , вечер дребни макарони със зеленчуци и суров свински бут с подправки .
12. Пият малко вино и никакъв твърд алкохол . Ако някой бараба италианец сутрин в бара му капнат 2 - 3 капки граппа - ракия в кафето - минава за алкохолик . Както знаете , това е най- сигурният дезинфектант в момента .
13. Философи . Всички философстват , пък чакат някой някъде да им свърши работата . Още си носят навиците на ... Империя Романа наследници на която се явяват.
Свършвам до тук .
Моето писание е да ви напомни мили мои братя и сестри да се пазите от този отвратителен коронавирус !

На това попаднах във ФБ

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е далеч от истината относно лайв стайла, но едва ли е обобщаващо.

При описаното повсеместно търкаляне из разни места и ходене с обувките вкъщи + слаба лична хигиена, би трябвало да имат здрав имунитет!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

преди 45 минути, plambeto написа:

На това попаднах във ФБ

.Е то във Фейса простотиите бъкат от всякъде и от всеки, Не разбирали италианците от билки!!! малиии, верно тея хора освен от грозде - разбирай ферментиралия му сок, зехтин, трюфели и босилек май никва друга природна даденост не познават. С какво ли са се лекували дедите им преди  50 - 100 години? Или билки има само по българските гори и полянки! - щото пък ние много ги разбираме билките нали, освен чубрица и магданоз разбира се.

Инж. Димка набързо ги нареди и натъкми хората защото е живяла там 4-5 години като берачка на зеленчуци на полето или гледайки някой възрастен италианец. 

Редактирано от CCord
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не пускат от града за какво да е ,тази година ще закъснея фатално с резитбата на асмите на вилата -не било уважителна причина според полицаите ,вярно така е .Обаче пускат от град на град работещи хора с декларация ,тези хора никой не ги проверява дали са заразени или носители на вируса ,това че мен и 10000 души са спрели да излизат и влизат ,пък пускат тези с декларациите -ми от тях един да има заразен и пламна цялото предприятие където работи в града ,оттам другите предават в града ,нещоооо ми се струва недомислено тука ,или спираш всички или нищо не правиш .Точно за тези полувинчати мерки говорих в предния пост -изпуска се положението така ,пълен контрол трябва .Ще стане работата ,като жена която е мааалко бременна ,ама не много !

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
9 hours ago, plambeto said:

На това попаднах във ФБ

https://fayno.org/?p=522&fbclid=IwAR1pwFtOgz5R-3oproXUB2eSip5_505O6CjkCDph2gbxkgdTfPMIzlc0gC4

това не е от FB, ама е бая контрастно..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче японци и китайци са изключително дисциплицирани ,така са обучени от малки ,на тях не им трябва сопа или автомат ,като им се каже нещо слушат ,така както са милиарди ,тука всеки се пише по-тарикат от всички -затова тука ще стане положението неконтролируемо и ще стане еднаааааа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Понеже не пускат от града за какво да е ,тази година ще закъснея фатално с резитбата на асмите на вилата -не било уважителна причина според полицаите ,вярно така е .Обаче пускат от град на град работещи хора с декларация ,тези хора никой не ги проверява дали са заразени или носители на вируса ,това че мен и 10000 души са спрели да излизат и влизат ,пък пускат тези с декларациите -ми от тях един да има заразен и пламна цялото предприятие където работи в града ,оттам другите предават в града ,нещоооо ми се струва недомислено тука ,или спираш всички или нищо не правиш .Точно за тези полувинчати мерки говорих в предния пост -изпуска се положението така ,пълен контрол трябва .Ще стане работата ,като жена която е мааалко бременна ,ама не много !

До някъде съм съгласен, но пълна карантина би било убийствено във всякакъв смисъл, сами се сещате като вскчко спре да работи, спират се плащанията и става "deathmatch" в един момент, да не давам за пример 2-3 Южно-Американски страни.

 

Освен горепосоченото - ами то кой е виновен, че Ганьо балкански винаги се е бил в гърдите как той е най-големио на свето с реплики от сорта на - "ти на мене ли че ми кажеш..." - тези под карантина се държат като наказани пубери, на които родителите им са забранили да излизат от вкъщи, а същите за да се покажат колко са смели и хитри, как никой не може да им нарежда, си правят ташак с правилата...

 

Вече трябва на всички ни да е ясно, и вследствие на горното (но не само), че заразените са в пъти повече от обявените.

 

Вижда се, че почват да се увъртат в думите си, дали щото крият информация, дали щото им се бъркат (има натиск) в работата "външни" сили (разбирайте Боко), но определено има колебание в изказванията на щаба и всички около него в последните 2-3 дни.

 

Така като гледам как държави, където вируса те първа започва да се появява (говоря за ЮАм), та Тая пандемия ще си откара с месеци, а докато мине всеки континент, всяка държава ще мине май повече от година.

 

Наблюденията ми са, а сигурно и на много други, че човечеството много се е изнежило (във всяко едно отношение), а в БГ си личи точно в този момент как военната служба липсва...(тук много хора ще скочат сигурно, за да обяснат колко е безмислена, но се замислете преди това за бащите и дядовците си, които са дали години служба...)

 

 

Накрая ще споделя, че мерките са правилни според мен - на време се приложиха, добре прогресираха, но изпълнението е слабо откъм контрол, за момента, но и хората помагат за това да е трудно..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да се спре за бизнеса -той рано или късно ще се възроди ,няма бизнес оправдаващ човешки животи ,живи хора трябват за всяко начинание ,не може да се рискуват хора заради пари .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Каквото и да се спре за бизнеса -той рано или късно ще се възроди ,няма бизнес оправдаващ човешки животи ,живи хора трябват за всяко начинание ,не може да се рискуват хора заради пари .

Нещо не схвана казаното колега, сигурно не съм се изказал достатъчно добре - като няма бизнес, как ще си плащаш сметките?
Ток, вода, храна?
Как ще се лекуваш, кой ще те лекува?

Спирам да пиша, лека вечер!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като работиш и се разболееш и умреш как ще плащаш -да вярно няма има какво да плащаш вече .

Затова всички ви призовават да си останете вкъщи -телевизия и радио ,изолация трябва ,пари се губят и печелят ,живота само се губи безвъзвратно .Майната им на парите ,ти схвана ли казаното ,няма бизнес няма сметки тука ,живота е безценен .

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Майната му на такъв живот. Заврян в къщи и треперещ от страх. Колко дни ще издържиш? А колко месеца? А години...

Редактирано от dimkaraganchev
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето с такова мислене и настройка ще минем италианците ,това ли искате ,да се чудят къде да ни съхраняват и погребват като стане бума на епидемията ?

Няма страх тука ,трябва дисциплина и пълна изолация само за месец ,няма да свърши света за един месец ,аз си ходя в сервиза всеки ден ,нищо че почти няма работа от няколко дни -обявят ли да не ходим на работа от щаба ,ще го спазя безприкословно ,не за друго ,ами ако съм носител вече ,да не заразя някой ,трябва да се ограничи със строги мерки чумата covid19 .

В казармата като те пратят за един месец карцер ,колко дни ще издържиш-30 за колкото са те заточили ,няма тънгапънга там .Това е същото ,слушаме и изпълняваме .

Редактирано от borko 30
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медийният вирус ще промени света! Явно създателите са се престарали! Сащ ще хапнат дървото скоро! Масови съкращения и 3.5млн безработни!

 В Южна Америка как ще се развият нещата, е много важно? Особенно Мексико! Атакуват ли червените Сащ, целият свят ще запалят!

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, borko 30 написа:

А като работиш и се разболееш и умреш

Страха и паниката са голямо нещо.

 

Какъв е процента на починалите в работна възраст?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това предаване Новото Познание трябва да се свали от ефира на държавна телевизия.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Медиите се ползват от много отдавна основно за манипулация а истината 1% Но къде ли е тя, за сега ми се струва че единственото ясно нещо е че причината за появата на вируса е човешка ръка.

Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, borko 30 said:

Каквото и да се спре за бизнеса -той рано или късно ще се възроди ,няма бизнес оправдаващ човешки животи ,живи хора трябват за всяко начинание ,не може да се рискуват хора заради пари .

има, има...и може ....осигурете му 10 процента и той е готов да влезе в действие, при 20 процента той се оживява, при 50 процента е готов да си счупи главата, при 100 процента ще потъпче всякакви човешки закони, при 300 процента няма престъпление, което да не е готов да извърши дори и при заплахата да увисне на бесилото. Ако смутовете и кавгите принасят печалба, той ще ги подбужда...сега му викат бизнес

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Accord 1,8i LS 2001 написа:

https://fayno.org/?p=522&fbclid=IwAR1pwFtOgz5R-3oproXUB2eSip5_505O6CjkCDph2gbxkgdTfPMIzlc0gC4

това не е от FB, ама е бая контрастно..

Ами, повечето от нас караме японски продукти и не защото са най-добрите по всички показатели, а защото са създадени в такава среда и манталитет.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, borko 30 написа:

..няма бизнес няма сметки тука ,живота е безценен .

Животът е безценен, само ако е ценен за околните. Сам по себе си е без значение в планетарен мащаб, освен ако не е чист егоизъм.

Ако с действията си застрашаваш околните, значи трябва да вземеш мерки и да ги пазиш. Дали външните, дали семейството - все едно е.

Ако не го съзнаваш - идва ролята на рестрикциите. Значи щом сме стигнали до тях - изводът е ясен.

Ако обаче продължи карантината за всички и се окаже че е неоснователна - жална ни майка. След месец като свършат парите у повечето хора живеещи от заплата на заплата - дали ще си мрът от глад вкъщи? Едва ли. Ще изхвърлят телевизорите и ще изпълзят от бърлогите си, за да търсят препитание. Тогава вече ще видим истински мерки, освен ако не се провери тотално здравния статус и не се отделят носителите от преболедувалите и незерезните.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лекарството споменато вече е:

1.Резохин,Азитромицин

https://thebulgariantimes.com/Николай-Бареков-короната-се-лекува-с-50/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, borko 30 написа:

Ето с такова мислене и настройка ще минем италианците ,това ли искате ,да се чудят къде да ни съхраняват и погребват като стане бума на епидемията ?

Мисленето ми си е много нормално. Ама ти не ми отговори колко време би издържал да се криеш в къщи? И не съм чул някой да е обещавал, че е само месец... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви Бункери ? В България, Бункери за населението няма. Това не ти е Метро 2033 в Москва да се спаси народа ;) 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа. Вторник тръгвам за областен град да даря кръв с идеята да се помогне на някой, тъй като сега има липса на кръводарители. На пропускателния пункт не искаха да ме пускат да премина, имах декларация и т.н., но за тях това не бе основателна  причина, след каране/молене с двама униформени те решиха да ме пуснат. Отидох в центъра за кръв разказах им и те буквално откачиха, от там казаха че в момента има голяма нужда на кръводарители, обаче проблема е ,че няма как да се стигне до там, ако не си от областния град и идваш от по малко населено място. Идеята с тези пропусквателни пунктове за мен е още много объркана и неясна. В някой случаи вместо да помага, тя пречи.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и статистката на броя починали в Италия спрямо възрастта им:

coronavirus-deaths-by-region-in-italy.jp

 

В Италия през последните години нормалната смъртност е била около и над 10,5 човека на всеки 1 000.

death-rate-in-italy.jpg

 

Данни за актуалната смъртност в Италия (за мен) е невъзможно да се открият към този момент, защото информацията е главно за корона вируса.

 

В същото време, ако се вярва на математическия модел, то в Италия има 20 пъти повече инфектирани, т.е. вместо около 100 000, то те са реално са може би 2 000 000. Така смъртността от корона (актуално 10 000 случая) е около 5 човека на всеки 1 000 или половината от нормалната смъртност за страната.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, DTEC said:

В същото време, ако се вярва на математическия модел, то в Италия има 20 пъти повече инфектирани, т.е. вместо около 100 000, то те са реално са може би 2 000 000.

 

Кой модел визираш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този от предишния ми пост, където се вижда откриваемост в Италия от само около 5% (Percentage of cases reportet). Същото число съм го срещал в още няколко източника.

 

Междувременно ако може да се вярва в данните от този сайт

https://countrymeters.info/en/Italy#historical_population

Current population: 60,016,070

Deaths this year: 140,500

то могат да се направят следните елементарни изчисления - при население от малко над 60 млн. и смъртност за 2019 от 10,7 човека на всеки 1 000, то следва че през 2020 се очакват 642 172 човека да починат в Италия.

Това прави по 53 514 човека на месец.

Или за първите три месеца: 160 543 човека.  

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, DTEC said:

Този от предишния ми пост, където се вижда откриваемост в Италия от само около 5% (Percentage of cases reportet). Същото число съм го срещал в още няколко източника.

Да, пропуснал съм линка в предния ти пост. Доста интересно, наистина. Но (както пишат в Limitations), не са взети предвид два много важни фактора за Италия – разпределението на възрастта в населението и претовареността на болничните заведения. Със сигурност, с оглед тези два фактора, 5%-те процента са всъщност повече. Но така или иначе, също с голяма сигурност са пъти повече от репортнатите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, DTEC написа:

Ето я и статистката на броя починали в Италия спрямо възрастта им:

coronavirus-deaths-by-region-in-italy.jp

 

В Италия през последните години нормалната смъртност е била около и над 10,5 човека на всеки 1 000.

death-rate-in-italy.jpg

 

Данни за актуалната смъртност в Италия (за мен) е невъзможно да се открият към този момент, защото информацията е главно за корона вируса.

Доста съмнителни са италианците с тези данни. Явно всеки смъртен случей е обявяван за такъв от корона вируса!

Нали трябва да се точат кинти от ЕС, гърците да не са по-глупави.

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука компетентните защо не спрете малко, има населени места в които над 70% от възрастните са починали този месец. Стига с тази математика тук става въпрос за три региона най вече или казано по друг начин за 30% от населението на Италия 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички случаи по провинции в Италия се под наблюдение:

coronavirus-cases-by-region-in-italy.jpg

 

Както и всички корона смъртни случаи по провинции:

coronavirus-deaths-by-region-in-italy.jp

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...